Sari la conținut
Cutremur România

Harta clădirilor cu risc seismic din București

Lista AMCCRS din 2026 are 2.798 de clădiri expertizate din București: 415 în clasa I de risc seismic, cea cu „bulina roșie”, 492 în clasa a II-a, 163 în clasa a III-a, 11 în clasa a IV-a, 1.455 într-o categorie de urgență din anii 1990; alte 118 consolidate și 144 fără încadrare. Cele mai multe clădiri din clasa I sunt în Sectorul 1 (130).

Ce arată și ce nu arată lista

Lista cuprinde doar clădirile care au fost expertizate. Dacă un bloc nu apare aici, nu înseamnă că este sigur: înseamnă doar că nu a fost evaluat sau că evaluarea lui nu a ajuns pe lista AMCCRS.

Sursa: AMCCRS, lista din 2026 („Lista Cladiri 2026”), preluată pe 15 octombrie 2026.

Clădiri pe listă
2.798
Clasa I de risc seismic
415
Clasa a II-a
492
Categorie de urgență
1.455

Verifică blocul

Scrie strada și numărul. Căutăm în toată lista AMCCRS.

Fiecare punct poartă litera clasei. Un cerc cu un număr strânge clădiri apropiate; când printre ele e cel puțin una din clasa I, cercul are un inel roșu gros.

  • IClasa I
  • IIClasa a II-a
  • IIIClasa a III-a
  • IVClasa a IV-a
  • UCategorie de urgență
  • NNeîncadrată
  • CConsolidată

44 adrese nu au încă un punct pe hartă; sunt în tabel.

Clădirile de pe listă, pe sectoare

Câte clădiri are fiecare sector în fiecare clasă. Fiecare sector are pagina lui, cu harta și tabelul doar pentru el.

Sectorul
Sectorul 173313015149233332
Sectorul 288711114545350928
Sectorul 35599613434323742
Sectorul 436528321522449
Sectorul 520947231401117
Sectorul 6453761210

Toate clădirile de pe lista AMCCRS

Ordonate după stradă. Anul construcției, regimul de înălțime, numărul de apartamente și anul expertizei sunt cele din lista AMCCRS; filtrele doar restrâng lista. Clădirile sunt la 140–155 km de zona seismică Vrancea, de unde vin cutremurele care se simt cel mai tare în București.

Filtre

Încadrare

Sector

Toate clădirile de pe lista AMCCRS
AdresaSectorÎncadrareConstruităRegim de înălțimeApartamenteExpertiză
Aleea Alexandru 461Urgență U21940înainte de 1977S+P+1E+Ma71993
Aleea Arinii Dornei 4bloc 286Neîncadrată1973înainte de 1977S+P+11E01995
Aleea Avrig 6colț cu Soseaua Mihai Bravu; bloc P4; 372Urgență U31963înainte de 1977S+P+10E01993
Aleea Avrig 10bloc P52Urgență U31963înainte de 1977S+P+10E01993
Aleea Avrig 14bloc P62Urgență U31963înainte de 1977S+P+10E01993
Aleea Barajul Bistriței 8bloc Y83Clasa a II-a1968înainte de 1977S+P+10E+Eteh442022
Aleea Barajul Cucuteni 1bloc A123Clasa a II-a1968înainte de 1977S+P+10E+Eteh442022
Aleea Barajul Dunării 3bloc M353Urgență U31964înainte de 1977S+P+10E01996
Aleea Barajul Dunării 6bloc M373Clasa a II-a1966înainte de 1977S+P+10E442022
Aleea Barajul Dunării 8bloc 213Clasa a II-a1978după 1977S+P+9E+10R842022
Aleea Barajul Rovinari 3bloc Y133Clasa a II-a1967înainte de 1977S+P+4E+Eteh1002022
Aleea Barajul Rovinari 12bloc Y123Clasa a II-a1967înainte de 1977S+P+4E+Eteh602022
Aleea Barajul Sadului 1bloc N53Clasa a III-a1964înainte de 1977S+P+10E+1Etehnic2422015
Aleea Barajul Sadului 3–5bloc N12-133Clasa a III-a1975înainte de 1977S+P+13E+1Etehnic1662013
Aleea Budacu 3bloc M53Clasa a II-a1964înainte de 1977S+P+4E1002022
Aleea Budacu 3Abloc M63Clasa a II-a1964înainte de 1977S+P+4E602022
Aleea Budacu 5bloc M33Clasa a III-a1964înainte de 1977S+P+4E1202024
Aleea Circului 152Clasa a III-a1960înainte de 1977S+P+1E02006
Aleea Compozitorilor 5bloc G96Urgență U31972înainte de 1977S+P+10E01995
Aleea Compozitorilor 11bloc G126Urgență U31972înainte de 1977S+P+10E01995
Aleea Compozitorilor 30bloc OD156Urgență U31963înainte de 1977S+P+9E01996
Aleea Dealul Mitropoliei 54Urgență U11927înainte de 1940S+P+3E01993
Aleea Dealul Mitropoliei 74Urgență U21896înainte de 1940S+P+3E01993
Aleea Dealul Mitropoliei 114Urgență U11930înainte de 1940S+P+2E01993
Aleea Dealul Mitropoliei 174Urgență U21923înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Aleea Dealul Mitropoliei 194Urgență U21926înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Aleea Dragoș Mladinovici 2–4bloc R11, sc. 1+2+3+4+4Clasa I1965înainte de 1977S+P+9E1642022
Aleea Dragoș Mladinovici 5bloc R164Neîncadrată1965înainte de 1977S+P+9E801996
Aleea Dragoș Mladinovici 7bloc R174Neîncadrată1965înainte de 1977S+P+9E801996
Aleea Foișorului 1bloc 33Clasa a II-a1968înainte de 1977Sp+P+4E402022
Aleea Foișorului 3bloc 43Clasa a II-a1969-1970înainte de 1977Sp+P+4E602022
Aleea Foișorului 4bloc 23Clasa a II-a1964înainte de 1977Sp+P+4E502022
Aleea Fuiorului 1bloc H253Clasa a II-a1969înainte de 1977S+P+4E+Eteh602022
Aleea Gruiul Argeșului 1Abloc MC53Clasa a II-a1975înainte de 1977S+P+10E+Eteh442022
Aleea Ilioara 2bisbloc PM303Clasa a II-a1974înainte de 1977S+P+8E+Et teh1082022
Aleea Ilioara 16bloc M323Clasa a II-a1976înainte de 1977S+P+10E+Eteh432022
Aleea Lungulețu 62Urgență U21963înainte de 1977S+P+10E01994
Aleea Mantuleasa 22Urgență U31936înainte de 1940S+P+1E01993
Aleea Modrogan 14Ministerul Afacerilor Externe; tronson III1Clasa I1949-1952înainte de 1977S+P+3E+POD02011
Aleea Negreni 2corp A+B4Urgență U21910înainte de 1940S+P+1E+Ma;S+P01993
Aleea Negreni 34Urgență U31920înainte de 1940P+1+M01993
Aleea Negreni 84Urgență U31910înainte de 1940S+P+1E01993
Aleea Negreni 94Urgență U31920înainte de 1940S+P+1E01993
Aleea Negreni 174Urgență U31925înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Aleea Negreni 184Urgență U31915înainte de 1940S+P+1E01993
Aleea Negreni 194Urgență U31925înainte de 1940S+P+1E01993
Aleea Negreni 224Urgență U31915înainte de 1940S+P+1E01993
Aleea Oteșani 1–7bloc OD52+OD542Clasa a II-a1970înainte de 1977S+P+10E1762000
Aleea Pantelimon 73Neîncadrată1969înainte de 1977P+401993
Aleea Poiana Muntelui 2bloc OD36Clasa a III-a1964înainte de 1977S+P+9E2242018
Aleea Pravăț 2bloc Z66Clasa a II-a1968înainte de 1977S+P+10E662010
Aleea Pricopan 4bloc 125Urgență U31969înainte de 1977S+P+4E401993
Aleea Pricopan 6bloc 165Urgență U31969înainte de 1977S+P+4E401993
Aleea Pricopan 6Abloc 185Urgență U31969înainte de 1977S+P+4E401993
Aleea Pricopan 8bloc 195Urgență U31969înainte de 1977S+P+4E401993
Aleea Pricopan 12bloc 205Urgență U31969înainte de 1977S+P+4E401993
Aleea Râul Sadului 6bloc 74Neîncadrată1964înainte de 1977S+P+9E01993
Aleea Rotundă 3bloc Y4A3Clasa a II-a1976înainte de 1977S+P+10E+Eteh442022
Aleea Secuilor 2bloc 314Neîncadrată1965înainte de 1977S+P+8E1071993
Aleea Sibiana 1bloc R173Clasa a II-a1962înainte de 1977S+P+4E402022
Aleea Siliștea 12Urgență U31968înainte de 1977S+P+4E01994
Aleea Siliștea 4bloc 72Urgență U21968înainte de 1977S+P+4E01993
Aleea Sinaia 52Urgență U21974înainte de 1977S+P+8E01993
Aleea Sinaia 82Urgență U21974înainte de 1977S+P+8E01993
Aleea Sinaia 10bloc 742Urgență U21976înainte de 1977S+P+10E441993
Aleea Sinaia 182Neîncadrată1973înainte de 1977S+P+10E01993
Aleea Solidarității 5bloc M 193Clasa a II-a1965înainte de 1977S+P+4E402022
Aleea Solidarității 7bloc M203Clasa a II-a1964înainte de 1977S+P+4E402022
Aleea Școlarilor 4bloc S3A3Clasa a II-a1981după 1977S+P+10E+Eteh542022
Aleea Școlarilor 12bloc S253Clasa a II-a1980după 1977S+P+10E+Eteh542022
Aleea Tohani 1bloc 304Neîncadrată1974înainte de 1977S+P+10E01993
Aleea Vasile Goldiș 4bloc M423Clasa a II-a1964înainte de 1977S+P+10E442022
Aleea Vergului 1bloc 202Urgență U31964înainte de 1977S+P+10E01993
Aleea Vergului 3bloc 212Urgență U31974înainte de 1977S+P+10E01993
Aleea Vergului 4bloc 152Clasa a III-a1975înainte de 1977S+P+10E02012
Aleea Vergului 5bloc 192Urgență U31973înainte de 1977S+P+10E01993
Aleea Vergului 7bloc 182Urgență U31973înainte de 1977S+P+10E01993
Bulevardul Alexandru Averescu 26–281Clasa a II-a1937înainte de 1940S+P+3E131996
Bulevardul Alexandru Ioan Cuza 91Clasa I1929înainte de 1940S+P+2E+Ma61993
Bulevardul Alexandru Ioan Cuza 101Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+7E621998
Bulevardul Alexandru Ioan Cuza 191Urgență U31940înainte de 1977S+P+1E01993
Bulevardul Alexandru Ioan Cuza 491Urgență U31932înainte de 1940S+P+4E71993
Bulevardul Alexandru Ioan Cuza 571Urgență U31920înainte de 1940S+P+1E21993
Bulevardul Alexandru Ioan Cuza 591Urgență U31940înainte de 1977S+P+1E+Ma01993
Bulevardul Alexandru Ioan Cuza 801Clasa a II-a1946înainte de 1977S+P+3E81995
Bulevardul Alexandru Ioan Cuza 891Urgență U21945înainte de 1977S+P+2E01996
Bulevardul Alexandru Ioan Cuza 971Clasa a II-a1940înainte de 1977S+P+1E21993
Bulevardul Alexandru Ioan Cuza 991Urgență U21935înainte de 1940S+P+1E+Ma41993
Bulevardul Alexandru Ioan Cuza 1051Urgență U21925înainte de 1940S+P+3E01995
Bulevardul Alexandru Obregia 2corp A4Clasa a III-a1977÷1979după 1977S+P+15E842016
Bulevardul Alexandru Obregia 2corp B4Urgență U31976înainte de 1977S+P+10E01995
Bulevardul Alexandru Obregia 4bloc OD14Clasa a III-a1971înainte de 1977S+P+10E2202017
Bulevardul Alexandru Obregia 5–7bloc R144Urgență U21966înainte de 1977S+P+9E01993
Bulevardul Alexandru Obregia 27bloc A184Clasa I1965înainte de 1977S+P+10E442022
Bulevardul Alexandru Obregia 30bloc R44Clasa a II-a1969înainte de 1977S+P+10E892000
Bulevardul Alexandru Obregia 32bloc R54Clasa a II-a1969înainte de 1977S+P+10E882000
Bulevardul Alexandru Obregia 33bloc O34Neîncadrată1965înainte de 1977S+P+9E01996
Bulevardul Alexandru Obregia 34bloc R64Clasa a II-a1969înainte de 1977S+P+10E882000
Bulevardul Alexandru Obregia 40bloc R84Clasa a III-a1969înainte de 1977S+P+10E882017
Bulevardul Aviatorilor 51Urgență U21934înainte de 1940S+P+2E111993
Bulevardul Aviatorilor 181Urgență U21935înainte de 1940S+P+3E01994
Bulevardul Aviatorilor 65corp B1Clasa a III-a1933înainte de 1940S+P+1E11997
Bulevardul Aviatorilor 65corp A1Consolidată1933înainte de 1940S+P+2E+Ma41997
Bulevardul Banu Manta 71Clasa a III-a1931înainte de 1940S+P+2E201996
Bulevardul Banu Manta 241Urgență U21939înainte de 1940S+P+3E+Ma111993
Bulevardul Banu Manta 281Neîncadrată1920înainte de 1940S+P+2E41993
Bulevardul Banu Manta 30corp A1Neîncadrată1910înainte de 1940S+P+2E+Ma51993
Bulevardul Banu Manta 30corp B1Neîncadrată1936înainte de 1940S+P+2E51993
Bulevardul Basarabia 52Urgență U31927înainte de 1940S+P+2E01993
Bulevardul Basarabia 82Urgență U31932înainte de 1940S+P+2E01993
Bulevardul Basarabia 28bloc 312Clasa a II-a1962-1963înainte de 1977S+P+11E ÷ 12E1002010
Bulevardul Basarabia 42bloc 322Clasa a II-a1962înainte de 1977S+P+11–12E02020
Bulevardul Basarabia 52bloc 332Urgență U31962înainte de 1977S+P+11–12E01993
Bulevardul Basarabia 62bloc 342Urgență U31962înainte de 1977S+P+11–12E01993
Bulevardul Basarabia 62A2Urgență U31945înainte de 1977S+P+2E2401993
Bulevardul Basarabia 68bloc 352Urgență U31962înainte de 1977S+P+11–12E01993;1995
Bulevardul Basarabia 78bloc 362Clasa a II-a1962înainte de 1977S+P+12E1022020
Bulevardul Basarabia 200bl.B2Clasa a II-a1975înainte de 1977S+P+9E–2020
Bulevardul Camil Ressu 11bloc 58A3Clasa a II-a1974înainte de 1977S+P+10E+Eteh652022
Bulevardul Camil Ressu 21bloc 56A3Clasa a II-a1969înainte de 1977S+P+10E+Eteh442022
Bulevardul Camil Ressu 24bloc A7bis3Clasa a II-a1975înainte de 1977S+P+11E+Eteh472022
Bulevardul Camil Ressu 42bloc A123Clasa a II-a1967înainte de 1977S+P+10E+Eteh442022
Bulevardul Camil Ressu 57bloc H133Clasa a III-a1960înainte de 1977S+P+4E–2022
Bulevardul Carol I 63Urgență U31896înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Bulevardul Carol I 83Urgență U11900înainte de 1940S+P+2ES+P+5E01993
Bulevardul Carol I 103Urgență U21896înainte de 1940S+P+2E01993
Bulevardul Carol I 122Clasa a II-a1924înainte de 1940S+Mz+P+6E02018
Bulevardul Carol I 172Consolidată–S+P+3E––
Bulevardul Carol I 23corp A+B3Neîncadrată1980după 1977S+P+10E01994
Bulevardul Carol I 252Urgență U21910înainte de 1940S+P+2E01993
Bulevardul Carol I 272Clasa I1910înainte de 1940S+P+2E+Ma31993
Bulevardul Carol I 282Clasa a II-a1932înainte de 1940S+P+4E102017
Bulevardul Carol I 352Urgență U31961înainte de 1977S+P+8E01993
Bulevardul Carol I 372Urgență U21929înainte de 1940S+P+4E+Ma01993
Bulevardul Carol I 40–42sc. A+B+C+D2Clasa a II-a1890înainte de 1940S+P+2E+Ma02025
Bulevardul Carol I 472Clasa I1934înainte de 1940P+8E231993
Bulevardul Carol I 482Clasa a II-a1900înainte de 1940S+P+1E51993
Bulevardul Carol I 502Urgență U31937înainte de 1940S+P+5E+Ma01993
Bulevardul Carol I 512Clasa I1929înainte de 1940S+Ds+P+7E302001
Bulevardul Carol I 54colț cu Calea Mosilor; fost nr. 1132Urgență U21920înainte de 1940S+P+8E01993
Bulevardul Carol I 572Clasa a II-a1932înainte de 1940S+P+5E+Ma02025
Bulevardul Carol I 582Urgență U2< 1940înainte de 1977S+P+4E181992
Bulevardul Carol I 592Clasa a II-a1912înainte de 1940S+P+3E+Pod02021
Bulevardul Carol I 632Clasa I1937înainte de 1940S+P+5E+Ma182020
Bulevardul Carol I 662Urgență U31918înainte de 1940S+P+3E01994
Bulevardul Carol I 68–702Urgență U21910înainte de 1940S+P+4E01993
Bulevardul Carol I 762Clasa I1939înainte de 1940P+8E181994
Bulevardul Constructorilor 3bloc C136Urgență U31961înainte de 1977S+P+4E01993
Bulevardul Constructorilor 116Urgență U31961înainte de 1977S+P+4E01996
Bulevardul Constructorilor 156Urgență U31961înainte de 1977S+P+4E01996
Bulevardul Corneliu Coposu 1corp A3Clasa a II-a1928înainte de 1940S+P+6E202014
Bulevardul Corneliu Coposu 1corp C3Clasa a II-a1928înainte de 1940S+P+6E202014
Bulevardul Corneliu Coposu 1corp B3Urgență U21928înainte de 1940S+P+6E01994
Bulevardul Corneliu Coposu 39A3Clasa I10962Ds+P+6E–2019
Bulevardul Dacia fost nr. 75A2Urgență U31934înainte de 1940S+P+3E01993
Bulevardul Dacia 28colț cu Strada Mihai Eminescu; fost nr. 81Clasa a II-a1921înainte de 1940S+P+6E01998
Bulevardul Dacia 32fost 21Clasa a II-a1912înainte de 1940S+P+3E+Ma02023
Bulevardul Dacia 331Clasa a II-a1929înainte de 1940S+P+4E+Ma141995
Bulevardul Dacia 37colț cu Strada Stanislav Cihoschi; fost nr. 11Clasa I1930înainte de 1940S-P-2E-Ma02013
Bulevardul Dacia 38fost 121Urgență U21929înainte de 1940S+P+2E01993
Bulevardul Dacia 43fost 11Clasa a II-a1930înainte de 1940S+P+5E+Ma62023
Bulevardul Dacia 45fost 1A1Urgență U21940înainte de 1977S+P+7E01993
Bulevardul Dacia 471Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+6E02000
Bulevardul Dacia 49fost 51Clasa a II-a1948înainte de 1977S+P+5E241997
Bulevardul Dacia 51fost 71Clasa a III-a1932înainte de 1940Ds+P+6E211997
Bulevardul Dacia 53fost 91Clasa I1938înainte de 1940S+P+8E172022
Bulevardul Dacia 682Neîncadrată1936înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Bulevardul Dacia 722Neîncadrată1935înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Bulevardul Dacia 80fost 52A2Urgență U21947înainte de 1977S+P+7E+Ma01993
Bulevardul Dacia 842Urgență U31936înainte de 1940S+P+4E+Ma01993
Bulevardul Dacia 852Consolidată1935înainte de 1940S+P+5E112001
Bulevardul Dacia 88corp A2Clasa a II-a1969înainte de 1977S+P+11E362020
Bulevardul Dacia 88corp B2Clasa a III-a1969înainte de 1977S+P+6E362000
Bulevardul Dacia 101fost 472Urgență U21928înainte de 1940S+P+2E+Ma71993
Bulevardul Dacia 1022Clasa I1936înainte de 1940S+P+4E+M262023
Bulevardul Dacia 103nr. vechi 492Urgență U21935înainte de 1940S+P+4E01993
Bulevardul Dacia 104fost 742Urgență U31933înainte de 1940S+P+3E+Ma01995
Bulevardul Dacia 1092Clasa a II-a1929înainte de 1940S+P+2E+Ma71997
Bulevardul Dacia 116fost 862Urgență U31934înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Bulevardul Dacia 125fost 712Neîncadrată1931înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Bulevardul Dacia 131fost 1012Urgență U21928înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Bulevardul Dacia 149fost 1192Urgență U21920înainte de 1940S+P+2E; S+P+1E01993
Bulevardul Dacia 153fost 1232Urgență U11888înainte de 1940S+P01993
Bulevardul Dacia 159fost 129; corp A+B2Urgență U11926; 1930înainte de 1940S+P; S+P+2E01993
Bulevardul Dacia 160fost 130; corp A+B2Urgență U11924înainte de 1940S+P; S+P01993
Bulevardul Dacia 168fost 1382Urgență U21930înainte de 1940S+P+3E+Ma131993
Bulevardul Dacia 171fost 1412Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+3E+Ma61993
Bulevardul Dacia 172fost 1422Urgență U31924înainte de 1940S+P+1E;S+P+2E01993
Bulevardul Dacia 173fost 1432Clasa a II-a1933înainte de 1940S+P+2E+Ma111993
Bulevardul Dacia 178fost 1482Clasa a III-a1914înainte de 1940S+P+2E+Ma81993
Bulevardul Dacia B–dul Dacia nr. 57 fost nr. 111Urgență U21920înainte de 1940S+P+4E01994
Bulevardul Dimitrie Cantemir 3bloc 44Urgență U31962înainte de 1977S+P+10E01996
Bulevardul Dimitrie Cantemir 4bloc 3C4Urgență U31963înainte de 1977S+P+8E01996
Bulevardul Dimitrie Cantemir 5bloc 64Urgență U31962înainte de 1977S+P+10E01996
Bulevardul Dimitrie Cantemir 84Neîncadrată1963înainte de 1977S+P+8E01995
Bulevardul Dimitrie Cantemir 9bloc 74Urgență U31962înainte de 1977S+P+10E01996
Bulevardul Dimitrie Cantemir 13A4Clasa a II-a1932înainte de 1940S+P+3E+Ma111997
Bulevardul Dimitrie Cantemir 15bloc 94Clasa a II-a1964înainte de 1977S+P+8–9E2262014
Bulevardul Dimitrie Cantemir 15A4Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+3E51995
Bulevardul Dimitrie Cantemir 25bloc 24Neîncadrată1961înainte de 1977S+P+7E01996
Bulevardul Dinicu Golescu 1A1Urgență U21930înainte de 1940S+Ds+P+3E01993
Bulevardul Dinicu Golescu 71Clasa a II-a1933înainte de 1940S+P+5E181997
Bulevardul Dinicu Golescu 9corp A+B1Urgență U21920înainte de 1940S+P+2E; S+P+Mz+3E01993
Bulevardul Dinicu Golescu 23–25bloc B; corp A+B1Clasa a II-a1960înainte de 1977S+P+9E; S+P+11E3522001
Bulevardul Ferdinand I 82Urgență U11880înainte de 1940S+P+2E01993
Bulevardul Ferdinand I 122Clasa a III-a1932înainte de 1940S+P+3E22007
Bulevardul Ferdinand I 12A2Clasa a III-a1930înainte de 1940S+P+2E+Ma131996
Bulevardul Ferdinand I 172Urgență U31934înainte de 1940S+P+3E01996
Bulevardul Ferdinand I 292Urgență U21934înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Bulevardul Ferdinand I 302Urgență U11933înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Bulevardul Ferdinand I 412Urgență U21939înainte de 1940S+P+7E+Ma01993
Bulevardul Ferdinand I 442Urgență U31947înainte de 1977S+P+8E01993
Bulevardul Ferdinand I 47bis2Urgență U31900înainte de 1940S+P+2E01993
Bulevardul Ferdinand I 492Urgență U11902înainte de 1940S+P+2E01993
Bulevardul Ferdinand I 51corp A2Clasa a II-a1956înainte de 1977S+P+5E+Ma61993
Bulevardul Ferdinand I 51corp B+C2Urgență U11931 1928înainte de 1940S+P+1E S+P+1E41993
Bulevardul Ferdinand I 592Urgență U21935înainte de 1940S+P+2E01993
Bulevardul Ferdinand I 602Urgență U11925înainte de 1940S+P+2E01993
Bulevardul Ferdinand I 762Urgență U21920; 1932înainte de 1940S+P+2E; S+P+2E01993
Bulevardul Ferdinand I 872Clasa I1933înainte de 1940S+P+3E81993
Bulevardul Ferdinand I 1352Clasa a III-a1962înainte de 1977S+P+4E601993
Bulevardul Ferdinand I 1412Urgență U31960înainte de 1977S+P+4E01993
Bulevardul Geniului 346Clasa I1935înainte de 1940Sparțial+P+E02025
Bulevardul Gheorghe I. Duca 2corp A+B1Urgență U21936; 1937înainte de 1940S+P+7E; S+P+5E01993
Bulevardul Gheorghe I. Duca 81Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+5E221998
Bulevardul Gheorghe I. Duca 171Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+4+Ma141995
Bulevardul Gheorghe Magheru 2–4Cinematograful „Scala”1Clasa I1938înainte de 1940S+P+7E702022
Bulevardul Gheorghe Magheru 6–8Garaj „Ciclop”1Clasa I1928înainte de 1940S+P+6E02016
Bulevardul Gheorghe Magheru 71Clasa a II-a1961înainte de 1977S+P+Mz+9E1262000
Bulevardul Gheorghe Magheru 91Urgență U31961înainte de 1977S+P+9E1621996
Bulevardul Gheorghe Magheru 12–14Cinematograful Patria1Clasa I1929 1931înainte de 1940Corp A S+P+7E+Et.8 parțial; Corp B S+P+8E+E9 tehnic; Corp C S+P+4E+Et.5 parțial; Corp D (Sală de cinematograf)S+P cu balcon +Pod necirculabil542024
Bulevardul Gheorghe Magheru 16–181Clasa I1959înainte de 19772S+P+7E942022
Bulevardul Gheorghe Magheru 20colț cu Strada Jules Michelet; 2÷61Clasa a II-a1946; 1940înainte de 1977P+9E; P+6E+Ma662016
Bulevardul Gheorghe Magheru 221Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+6E+Ma282025
Bulevardul Gheorghe Magheru 27Libraria „Papirus”1Clasa I1935înainte de 1940S+P+Mz+7E492023
Bulevardul Gheorghe Magheru 28–301Clasa a II-a1920-1940înainte de 1940S+P+6E+Pod–2018
Bulevardul Gheorghe Magheru 28–301Clasa a II-a1920-1940înainte de 1940S+P+6E+Pod–2018
Bulevardul Gheorghe Magheru 29Cinematograful „Studio”1Clasa I1945înainte de 1977S1+S2+P+Mz+7E+Ma241994
Bulevardul Gheorghe Magheru 32–36tronson I+II+III1Clasa a II-a1959înainte de 1977S+P+9E; S+P+7E02010
Bulevardul Gheorghe Magheru 32–36imobile B+E1Clasa a III-a1959înainte de 1977S+P+9E; S+P+7E02010
Bulevardul Gheorghe Magheru 431Clasa a III-a1934înainte de 1940S+P+9E481998
Bulevardul Gheorghe Marinescu 35Consolidată1940înainte de 1977S+P+6E201997
Bulevardul Gheorghe Marinescu 155Urgență U31932înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Bulevardul Gheorghe Marinescu 195Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+4141999
Bulevardul Hristo Botev 23Clasa I1900înainte de 1940S+P+2E42024
Bulevardul Hristo Botev 33Clasa a II-a1923÷1925înainte de 1940S1+S2+P+6E+Ma142017
Bulevardul Hristo Botev 43Urgență U11930înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Bulevardul Hristo Botev 73Urgență U31920înainte de 1940S+P+3E+Ma01994
Bulevardul Hristo Botev 83Clasa a II-a1930înainte de 1940S+P+7E151994
Bulevardul Hristo Botev 93Clasa a IV-a1913înainte de 1940S+P+3E+Ma42010
Bulevardul Hristo Botev 13–13A3Clasa I1938înainte de 1940S+P+3E+Ma112023
Bulevardul Hristo Botev 143Clasa I1925înainte de 1940S+P+3E+Ma61993
Bulevardul Hristo Botev 223Urgență U31936înainte de 1940S+P+7E01994
Bulevardul Hristo Botev 243Urgență U31935înainte de 1940S+P+5E01994
Bulevardul Hristo Botev 263Clasa I1930înainte de 1940S+P+5E112022
Bulevardul Hristo Botev 273Urgență U31937înainte de 1940S+P+3E+Ma01994
Bulevardul Hristo Botev 293Clasa I1900înainte de 1940S+P+Ma02023
Bulevardul Hristo Botev 343Urgență U31934înainte de 1940S+P+3E01994
Bulevardul Hristo Botev 44corp A3Urgență U21903înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Bulevardul I. C. Bratianu 23Urgență U11940înainte de 1977S+P+1E+Ma01993
Bulevardul I. C. Bratianu 53Consolidată1936înainte de 1940S+P+8E261993
Bulevardul I. C. Bratianu 63Urgență U11937înainte de 1940S+P+8E01994
Bulevardul I. C. Bratianu 12Libraria „Coltei”3Clasa a II-a1928înainte de 1940S+P+Mz+4E111999
Bulevardul I. C. Bratianu 143Urgență U21880înainte de 1940S+P+2E01993
Bulevardul I. C. Bratianu 223Neîncadrată1833înainte de 1940S+P+1E01993
Bulevardul I. C. Bratianu 343Urgență U31945înainte de 1977S+P+6E+Ma01993
Bulevardul I. C. Bratianu 353Urgență U21956înainte de 1977S+P+7E01994
Bulevardul I. C. Bratianu 393Urgență U31986după 1977S+P+9E01994
Bulevardul I. C. Bratianu 443Urgență U31958înainte de 1977S+P+7E01994
Bulevardul I. C. Bratianu 443Clasa a II-a1958înainte de 1977S+D+P+7E+Eth -tr.1 S+P+7E+Eth -tr.22262022
Bulevardul I. C. Bratianu 44bis3Neîncadrată1988după 1977S+P+9E01994
Bulevardul Iancu de Hunedoara 37corp A+B1Urgență U31960înainte de 1977S+P+8E01994
Bulevardul Ion Mihalache 181Clasa a III-a1930înainte de 1940S+P+E+M+POD02017
Bulevardul Ion Mihalache 401Neîncadrată1976înainte de 1977S+P+10E421995
Bulevardul Ion Mihalache 651Urgență U11934înainte de 1940S+P+2E+Ma; S+P111993
Bulevardul Ion Mihalache 661Urgență U11940înainte de 1977S+P+3E+Ma01993
Bulevardul Ion Mihalache 68corp A+B1Consolidată1938înainte de 1940S+P+3E41993
Bulevardul Ion Mihalache 70–841Urgență U31975înainte de 1977S+P+10E801995
Bulevardul Ion Mihalache 711Clasa a III-a1930înainte de 1940S+P+1E+Ma41997
Bulevardul Ion Mihalache 941Urgență U21929înainte de 1940S+P+2E+Ma11993
Bulevardul Ion Mihalache 1811Consolidată1937înainte de 1940S+P+2E+Ma22005
Bulevardul Ion Mihalache 295–2971Urgență U31930înainte de 1940S+P+1E21993
Bulevardul Ion Mihalache 315corp F1Clasa a IV-a1963înainte de 1977S+P+3E121996
Bulevardul Ion Mihalache 3251Clasa a III-a1962înainte de 1977S+P+10E442012
Bulevardul Ion Mihalache 3291Urgență U21963înainte de 1977S+P+10E01995
Bulevardul Ion Mihalache 3331Urgență U21963înainte de 1977S+P+10E441995
Bulevardul Iuliu Maniu 23bloc 36Urgență U31976înainte de 1977S+P+10E01993
Bulevardul Iuliu Maniu 57bloc OD166Clasa a II-a1972înainte de 1977S+P+11E2642000
Bulevardul Iuliu Maniu 59bloc 10A; fost Bd. Pacii nr. 96Urgență U31976înainte de 1977S+P+8–11E01993
Bulevardul Iuliu Maniu 128bloc 226Urgență U31966înainte de 1977S+P+9E01993
Bulevardul Lacul Tei 772Neîncadrată1956înainte de 1977S+P+2E01993
Bulevardul Lacul Tei 89–912Clasa a II-a1960înainte de 1977S+P+2E+pod92020
Bulevardul Lascăr Catargiu 1imobil cu destinația de birouri si locuinte1Clasa a II-a1890înainte de 1940Ds+P+2E+Pod62025
Bulevardul Lascăr Catargiu 71Urgență U11935înainte de 1940S+P+3E+Ma71993
Bulevardul Lascăr Catargiu 91Urgență U21920înainte de 1940S+P+3E+Pod171993
Bulevardul Lascăr Catargiu 9A1Urgență U31900înainte de 1940S+P+2E+Ma01996
Bulevardul Lascăr Catargiu 11A1Clasa I1939înainte de 1940S+P+6E302024
Bulevardul Lascăr Catargiu 141Clasa a III-a1938înainte de 1940S+P+2E+Ma101996
Bulevardul Lascăr Catargiu 15A1Consolidată1934înainte de 1940S+P+5E+Pod171998
Bulevardul Lascăr Catargiu 161Clasa a III-a1929înainte de 1940S+P+3E131996
Bulevardul Lascăr Catargiu 24–261Urgență U21937înainte de 1940S+P+8E01994
Bulevardul Lascăr Catargiu 271Urgență U31930înainte de 1940S+P+5E181993
Bulevardul Lascăr Catargiu 281Urgență U21935înainte de 1940S+P+4E181993
Bulevardul Lascăr Catargiu 411Urgență U21939înainte de 1940S+P+3E+Ma151993
Bulevardul Lascăr Catargiu 441Clasa I1910înainte de 1940Sp+D+P+1E+Ma82017
Bulevardul Lascăr Catargiu 451Urgență U21930înainte de 1940S+P+4E+Ma01996
Bulevardul Lascăr Catargiu 481Consolidată1880înainte de 1940S+P+1E+Ma71993
Bulevardul Mărășești 28corp A+B+C4Urgență U21924înainte de 1940S+P+4E+Ma; S+P+4E; S+P+3E01993
Bulevardul Mărășești 42bloc 14Clasa a III-a1963înainte de 1977S+P+Mz+8E1372016
Bulevardul Mărășești 1004Clasa a II-a1937înainte de 1940S+P+4E101997
Bulevardul Mărăști 431Urgență U21935înainte de 1940S+P+2E+Ma01995
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 5fost 595Urgență U21930înainte de 1940S+P+4E101995
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 7fost 615Urgență U31940înainte de 1977S+P+4E+Ma01993
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 8fost 385Urgență U31910înainte de 1940S+P+4E181995
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 9fost 635Urgență U21939înainte de 1940S+P+9E01993
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 10corp B; fost 405Clasa a II-a1880-1890înainte de 1940S+P+1E–2025
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 10corp A+C; fost 405Clasa I1880-1890înainte de 1940S+P+2E+Ma;P.–2025
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 13fost 675Urgență U21922înainte de 1940S+P+3E+Ma; S+P+2E+Ma01994
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 145Clasa Iperioada interbelicaS+P+6E+7R/S+P+2E252022
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 15–175Clasa I1920înainte de 1940S+P+3E+Ma81993
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 16fost 465Clasa a II-a1900înainte de 1940S+P+2E41997
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 21fost 755Urgență U31894înainte de 1940S+P+3E+Ma01994
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 23fost 775Clasa I1890înainte de 1940S+P+2E+Ma101996
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 24fost 545Clasa a III-a1875înainte de 1940S+P+2E91993
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 26fost 565Clasa a III-a1894înainte de 1940S+P+2E91996
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 29fost 835Clasa I1935înainte de 1940S+P+3E+Ma222011
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 30corp A+B5Clasa I1922înainte de 1940S+P+4E+Ma S+P+2E+Ma372024
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 35fost 855Urgență U31959înainte de 1977S+P+6E01996
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 37fost 875Clasa a II-a1932înainte de 1940S+P+3E+Ma151997
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 39fost 895Urgență U21928înainte de 1940S+P+6E+Ma201993
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 41fost 915Urgență U11939înainte de 1940S+P+5E+Ma141995
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 435Clasa I1937înainte de 1940P+7E161998
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 45fost 935Urgență U21933înainte de 1940S+P+4E01995
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 495Clasa I1938înainte de 1940P+7E831998
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 515Clasa I1929înainte de 1940S+P+7E431993
Bulevardul Mihail Kogălniceanu 55fost 1015Urgență U31959înainte de 1977S+P+7E451995
Bulevardul Mircea Vodă 143Urgență U21938înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Bulevardul Mircea Vodă 573Urgență U31900înainte de 1940S+P01993
Bulevardul Nicolae Bălcescu 71Clasa I1933înainte de 1940S+P+6E151998
Bulevardul Nicolae Bălcescu 161Urgență U21935înainte de 1940S+P+9E01994
Bulevardul Nicolae Bălcescu 18Libraria „Diverta – Dalles”1Clasa a II-a1960înainte de 1977S+P+Mz+7E1341998
Bulevardul Nicolae Bălcescu 21corp A+B1Clasa a II-a1920÷1940înainte de 1940S+P+7E02018
Bulevardul Nicolae Bălcescu 241Consolidată1928înainte de 1940S+P+12E1191995
Bulevardul Nicolae Bălcescu 251Consolidată1928înainte de 19402S+P+11E981994
Bulevardul Nicolae Bălcescu 301Clasa I1936înainte de 1940S+P+8E+Ma251999
Bulevardul Nicolae Bălcescu 32–341Clasa I1935înainte de 1940S+P+9E452020
Bulevardul Nicolae Bălcescu 35–35A1Clasa a II-a1937înainte de 1940S+P+8E491998
Bulevardul Nicolae Grigorescu 5Abloc M5bis3Clasa a II-a1972înainte de 1977S+P+10E+Eteh442022
Bulevardul Nicolae Grigorescu 15bloc L63Clasa a II-a1959înainte de 1977P+3E162022
Bulevardul Nicolae Grigorescu 41Centrul de Diagnostic si Tratament Titan; corp A3Clasa I1971înainte de 1977Ds+P+6E02019
Bulevardul Pache Protopopescu 162Clasa a II-a1936înainte de 1940DS+P+4E+M–1998
Bulevardul Pache Protopopescu 182Clasa a II-a1924înainte de 1940S+P+2E+Ma31997
Bulevardul Pache Protopopescu 212Clasa a II-a1925înainte de 1940S+P+Mz+3E+Ma02022
Bulevardul Pache Protopopescu 242Urgență U31900înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Bulevardul Pache Protopopescu 272Urgență U11924înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Bulevardul Pache Protopopescu 292Urgență U21932înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Bulevardul Pache Protopopescu 30corp A+B2Urgență U21914înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Bulevardul Pache Protopopescu 312Urgență U31920înainte de 1940S+P+2E01993
Bulevardul Pache Protopopescu 342Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+4E+Ma01993
Bulevardul Pache Protopopescu 362Urgență U21910înainte de 1940S+P+2E01993
Bulevardul Pache Protopopescu 422Urgență U31934; 1899înainte de 1940S+P+1E; S+P01993
Bulevardul Pache Protopopescu 432Urgență U31926înainte de 1940S+P+1E+Ma01994
Bulevardul Pache Protopopescu 442Clasa a II-a1890înainte de 1940S+P+2E62012
Bulevardul Pache Protopopescu 462Clasa a II-a1957înainte de 1977S+P+4E+Ma232020
Bulevardul Pache Protopopescu 472Urgență U21865înainte de 1940S+P01994
Bulevardul Pache Protopopescu 482Urgență U21926înainte de 1940S+P+2E+Ma01993;1996
Bulevardul Pache Protopopescu 512Consolidată0S+P+2E+Pod0–
Bulevardul Pache Protopopescu 542Clasa I1910înainte de 1940S+P+1E+Pod–2025
Bulevardul Pache Protopopescu 572Neîncadrată1930înainte de 1940S+P+Ma01994
Bulevardul Pache Protopopescu 66corp C2Clasa I1910înainte de 1940S+P+2E11993
Bulevardul Pache Protopopescu 71corp A+B2Urgență U21933înainte de 1940S+P01994
Bulevardul Pache Protopopescu 91corp B2Clasa I1940înainte de 1977S+P+2E51993
Bulevardul Pache Protopopescu 922Urgență U31950înainte de 1977S+P+3E131994
Bulevardul Pache Protopopescu 1032Urgență U31940înainte de 1977S+P+4E71994
Bulevardul Pache Protopopescu 1132Clasa I1920înainte de 1940S+P+2E+Ma71994
Bulevardul Primăverii 6corp C21Clasa I1940înainte de 1977S+P+2E+M–2023
Bulevardul Primăverii 17Institutul Diplomatic Roman1Clasa a II-a1950înainte de 1977Ds+P+1E S+P+Pod02022
Bulevardul Râmnicu Sărat 25bloc 11A3Clasa a II-a1975înainte de 1977S+P+10E+Eteh1622022
Bulevardul Regina Elisabeta 4–14Universitatea Bucuresti1Clasa a III-a1857-1970înainte de 1940D+P+2E+2Ma–2016
Bulevardul Regina Elisabeta 53Clasa a II-a1896 - 1914înainte de 1940S1+S2+P+3E+Ma–2018
Bulevardul Regina Elisabeta 15–193Urgență U31979după 1977S+P+7E01994
Bulevardul Regina Elisabeta 16imobil birouri – Administratia Fondului Imobiliar3Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+9E02001
Bulevardul Regina Elisabeta 21“Grand Hotel Du Boulevard”5Consolidată1871înainte de 1940S+P+Mz+4E02011
Bulevardul Regina Elisabeta 25fost Bulevardul Mihail Kogalniceanu; fost nr. 55Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+9E401997
Bulevardul Regina Elisabeta 26fost Bulevardul Mihail Kogalniceanu; fost nr. 65Clasa I1890înainte de 1940S+P+3E41993
Bulevardul Regina Elisabeta 30fost Bulevardul Mihail Kogalniceanu; fost nr. 105Urgență U21900înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Bulevardul Regina Elisabeta 33fost Bulevardul Mihail Kogalniceanu; fost nr. 135Urgență U21885înainte de 1940S+P+2E01996
Bulevardul Regina Elisabeta 35fost Bulevardul Mihail Kogalniceanu; fost nr. 155Clasa I1940înainte de 1977S+P+7E+Ma172025
Bulevardul Regina Elisabeta 39fost Bulevardul Mihail Kogalniceanu; fost nr. 195Urgență U31875înainte de 1940S+P+3E01993
Bulevardul Regina Elisabeta 41fost Bulevardul Mihail Kogalniceanu; fost nr. 215Urgență U11920înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Bulevardul Regina Elisabeta 425Clasa a II-a1959înainte de 1977S+P+8E–2007
Bulevardul Regina Elisabeta 44fost Bulevardul Mihail Kogalniceanu; fost nr. 245Clasa I1938înainte de 1940P+7E251993
Bulevardul Regina Elisabeta 47sediul Primariei Municipiului Bucuresti5Consolidată1906÷1911înainte de 1940S+P+3E+Ma02011
Bulevardul Regina Elisabeta 54fost Bulevardul Mihail Kogalniceanu; fost nr. 345Urgență U21880înainte de 1940S+P+Mz+3E+Ma01993
Bulevardul Regina Elisabeta 55fost Bulevardul Mihail Kogalniceanu; fost nr. 355Clasa a III-a1966-1968înainte de 1977S+P+8E162000
Bulevardul Regina Elisabeta 57fost Bulevardul Mihail Kogalniceanu; 37; corp A+B5Clasa a III-a1900înainte de 1940S+P+2E+Ma; P+1E+Pod112013
Bulevardul Regina Elisabeta 59fost Bulevardul Mihail Kogalniceanu; fost nr. 395Clasa a III-a1900înainte de 1940S+P+2E+Ma92013
Bulevardul Regina Elisabeta 61fost Bulevardul Mihail Kogalniceanu; fost nr. 415Urgență U31927înainte de 1940S+P+4E+Ma01993
Bulevardul Regina Elisabeta 63fost Bulevardul Mihail Kogalniceanu; fost nr. 435Clasa a III-a1960înainte de 1977S+P+7E712000
Bulevardul Regina Elisabeta 69fost Bulevardul Mihail Kogalniceanu; fost nr. 495Clasa I1900înainte de 1940S+P+3E122025
Bulevardul Regina Elisabeta 71fost Bulevardul Mihail Kogalniceanu; fost nr. 515Urgență U31900înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Bulevardul Regina Elisabeta 73fost Bulevardul Mihail Kogalniceanu; fost nr. 535Urgență U11900înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Bulevardul Regina Maria 214Clasa a II-a1900înainte de 1940S+P+1E+Ma02023
Bulevardul Regina Maria 304Urgență U31919înainte de 1940S+P+1E01993
Bulevardul Regina Maria 33corp B4Clasa I1900înainte de 1940P+1E+Ma52012
Bulevardul Regina Maria 33–35corp A+B+C4Clasa I1900înainte de 1940S+P+1E; S+P+1E; S+P+1E+Ma121993
Bulevardul Regina Maria 33–35corp C4Clasa I1900înainte de 1940P+1E+Ma51993
Bulevardul Regina Maria 33–35corp A4Clasa a II-a1900înainte de 1940P+1E+Ma52017
Bulevardul Regina Maria 364Urgență U31900înainte de 1940P+1E+Ma01993
Bulevardul Regina Maria 36–384Consolidată1900înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Bulevardul Regina Maria 474Urgență U21910înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Bulevardul Regina Maria 574Urgență U11930înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Bulevardul Regina Maria 624Urgență U11900înainte de 1940S+P+3E01994
Bulevardul Regina Maria 744Urgență U31930înainte de 1940S+P+1E01993
Bulevardul Regina Maria 75–794Neîncadrată1924înainte de 1940S+P+3E+Ma521995
Bulevardul Schitu Măgureanu 35Clasa I1898-1900înainte de 1940S+P+4E+Ma312021
Bulevardul Schitu Măgureanu 51Clasa a III-a1890înainte de 1940S+P+2E+M02026
Bulevardul Schitu Măgureanu 71Urgență U31940înainte de 1977S+P+1E01993
Bulevardul Schitu Măgureanu 91Urgență U21930înainte de 1940S+P+1E+Ma41995
Bulevardul Schitu Măgureanu 171Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+4E+Ma191997
Bulevardul Schitu Măgureanu 191Clasa I1930înainte de 1940S+P+6E+Ma141997
Bulevardul Schitu Măgureanu 201Urgență U31923înainte de 1940S+P+3E01993
Bulevardul Schitu Măgureanu 211Urgență U31890înainte de 1940S+P+1E01993
Bulevardul Schitu Măgureanu 251Clasa a II-a1947înainte de 1977S+P+10E281995
Bulevardul Schitu Măgureanu 27–331Clasa a III-a1964înainte de 1977Ds+P+8E+Etehnic1412012
Bulevardul Schitu Măgureanu 391Clasa a II-a1946înainte de 1977S+P+7E341997
Bulevardul Schitu Măgureanu 411Urgență U21940înainte de 1977S+P+2E+Ma01993
Bulevardul Schitu Măgureanu 41B1Urgență U31921înainte de 1940S+P+1E01993
Bulevardul Schitu Măgureanu 491Neîncadrată1937înainte de 1940S+P+3E01995
Bulevardul Schitu Măgureanu 51corp A+B+C1Urgență U11910înainte de 1940S+P+1E01993
Bulevardul Schitu Măgureanu 571Urgență U11920înainte de 1940S+P+3E161993
Bulevardul Theodor Pallady 8bloc M3C3Clasa a II-a1975înainte de 1977S+P+10E+Eteh442022
Bulevardul Timișoara 19bloc C66Neîncadrată1963înainte de 1977S+P+8E1801996
Calea Calarasi 117–1193Clasa a II-a1957înainte de 1977S+P+4E+Pod402022
Calea Călărașilor 333Urgență U11932înainte de 1940S+P+3E+Ma01994
Calea Călărașilor 353Urgență U21905înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Calea Călărașilor 363Urgență U11935înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Calea Călărașilor 39corp A3Clasa a II-a1930înainte de 1940S+P+6E201998
Calea Călărașilor 41corp B3Clasa a III-a1928înainte de 1940S+P+1E111996
Calea Călărașilor 533Urgență U31961înainte de 1977S+P+7E01994
Calea Călărașilor 53corp A3Urgență U21935înainte de 1940S+P+6E01993
Calea Călărașilor 573Urgență U21937înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Calea Călărașilor 753Urgență U21940înainte de 1977S+P+3E01993
Calea Călărașilor 803Urgență U11910înainte de 1940S+P+1E01993
Calea Călărașilor 873Urgență U21915înainte de 1940S+P+2E01993
Calea Călărașilor 90corp A+B3Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E; S+P+1E+Ma01993
Calea Călărașilor 913Urgență U31912înainte de 1940S+P01993
Calea Călărașilor 99corp A3Clasa I1922înainte de 1940S+P31993
Calea Călărașilor 1053Urgență U21936înainte de 1940S+P+4E+Ma01993
Calea Călărașilor 1113Urgență U21920înainte de 1940S+P+1E01993
Calea Călărașilor 124corp A+B3Clasa a II-a1910înainte de 1940S+P+1E+Ma41993
Calea Călărașilor 3173Clasa a II-a1930înainte de 1940S+P+2E32010
Calea Călărașilor 319bloc A3Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+6E+7R+Pod622022
Calea Călărașilor 319bloc 319B3Clasa a II-a1939înainte de 1940D+P+2E+Pod92022
Calea Dorobanților 101Clasa a II-a1937înainte de 1940S+P+Mz+8E362023
Calea Dorobanților 36–40bloc 1; ZODIAC1Clasa a II-a1943înainte de 1977S+P+9E02012
Calea Dorobanților 471Clasa a III-a1928înainte de 1940S+P+3E+Ma101993
Calea Dorobanților 491Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+2E71996
Calea Dorobanților 511Urgență U11939înainte de 1940S+P+4E01994
Calea Dorobanților 651Clasa I1928înainte de 1940S+P+4E+Ma122015
Calea Dorobanților 691Urgență U31937înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Calea Dorobanților 70corp A+B1Urgență U31912înainte de 1940S+P+1E+Ma71993
Calea Dorobanților 711Clasa a III-a1937înainte de 1940Ds+P+3E+Pod72000
Calea Dorobanților 731Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+4E101996
Calea Dorobanților 751Urgență U31939înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Calea Dorobanților 134bloc 111Urgență U31976înainte de 1977S+P+Mz+10E01993
Calea Dudești 373Urgență U21930înainte de 1940S+P+2E01993
Calea Dudești 513Urgență U31900înainte de 1940S+P01993
Calea Dudești 1113Clasa a II-a1947înainte de 1977S+P+4E91997
Calea Dudești 1393Urgență U31930înainte de 1940S+P+2E01993
Calea Dudești 1413Urgență U21930înainte de 1940S+P+1E01993
Calea Ferentari 72bloc 205Urgență U21949înainte de 1977S+P+3E01993
Calea Ferentari 72bloc A15Urgență U21948înainte de 1977S+P+3E01993
Calea Ferentari 72bloc A35Urgență U21947; 1952înainte de 1977S+P+3E01993
Calea Ferentari 72bloc A55Urgență U21950înainte de 1977S+P+3E01993
Calea Ferentari 72bloc A65Urgență U21949înainte de 1977S+P+3E01993
Calea Ferentari 72bloc A105Urgență U21951înainte de 1977S+P+3E01993
Calea Ferentari 72bloc B25Urgență U21949înainte de 1977S+P+3E01993
Calea Ferentari 72bloc B35Urgență U21949înainte de 1977S+P+3E01993
Calea Ferentari 72bloc B45Urgență U21947înainte de 1977S+P+3E01993
Calea Ferentari 72bloc C25Urgență U21949înainte de 1977S+P+3E01993
Calea Ferentari 72bloc C45Urgență U21947înainte de 1977S+P+3E01993
Calea Ferentari 72bloc C65Urgență U21947înainte de 1977S+P+3E01993
Calea Floreasca 111Urgență U21924înainte de 1940S+P+2E01993
Calea Floreasca 191Urgență U21926înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Calea Floreasca 1121Consolidată1938înainte de 1940S+P+2E+Ma+Pod51994
Calea Floreasca 1451Clasa I1936înainte de 1940S+P+2E+Ma51993
Calea Giulești 116Urgență U21962înainte de 1977S+P+8E01995
Calea Giulești 42bl.8 sc.A-D6Clasa a II-a1960-1962înainte de 1977S+P+7E+1E RETRAS–2018
Calea Giulești 46–48bloc 4+4anexa; tronson 1+2+3+46Clasa a III-a1961înainte de 1977S+P+7E + 1E retras02018
Calea Giulești 50–52corp A+B6Urgență U21962înainte de 1977S+P+8E01995
Calea Giulești 1336Urgență U31961înainte de 1977S+P+4E01996
Calea Griviței 7Casa Sutu Lahovary-Corp 11Clasa I1885înainte de 1940Ds+P+1E–2022
Calea Griviței 131Clasa a II-a1890înainte de 1940S+P+3E+Ma111995
Calea Griviței 231Urgență U21928înainte de 1940S+P+4E01994
Calea Griviței 23A1Urgență U11910înainte de 1940S+P+1E51993
Calea Griviței 331Clasa I1930înainte de 1940P+7E+Ma241995
Calea Griviței 36corp A+B1Urgență U11926înainte de 1940S+P+2E51993
Calea Griviței 36corp C1Urgență U11900înainte de 1940S+P+2E61993
Calea Griviței 391Clasa I1940înainte de 1977S+P+6E02023
Calea Griviței 43corp B1Urgență U31923înainte de 1940S+P+1E+Ma51993
Calea Griviței 501Urgență U21930înainte de 1940S+P+1E+Ma41993
Calea Griviței 63corp A+B+C1Urgență U11923înainte de 1940S+P+2E131993
Calea Griviței 771Clasa a II-a1900înainte de 1940S+P+2E51997
Calea Griviței 103corp A+B+C1Clasa I1904înainte de 1940S+P+1E; S+P101993
Calea Griviței 107–109corp A1Clasa I1934înainte de 1940S+P+4E+Ma241996
Calea Griviței 1231Urgență U11930înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Calea Griviței 1251Clasa I1915înainte de 1940S+P+2E41993
Calea Griviței 127corp B+C1Clasa I1900înainte de 1940S+P+1E101993
Calea Griviței 127corp A+D+E1Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P;21993
Calea Griviței 1291Urgență U21930înainte de 1940S+P+1E+Ma101993
Calea Griviței 131corp B1Urgență U11880înainte de 1940S+P+1E+Ma31993
Calea Griviței 1391Clasa a II-a1965înainte de 1977S+P+Mz+8E1081998
Calea Griviței 143Hotel “Nord”1Consolidată1965înainte de 1977S+P+Mz+7E01998
Calea Griviței 166A1Urgență U11935înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Calea Griviței 1721Urgență U21935înainte de 1940S+P+3E101993
Calea Griviței 174bloc S1Clasa a II-a1962înainte de 1977S+P+11E462001
Calea Griviței 174B1Urgență U21935înainte de 1940S+P+3E01995
Calea Griviței 184Bfost 184B -corp A1Clasa a III-a1934÷1935înainte de 1940S+P+3E112013
Calea Griviței 184Cfost 184B - corp B1Urgență U11935înainte de 1940S+P+2E+Ma;81993
Calea Griviței 188bloc M1Clasa a II-a1962înainte de 1977S+P+11E462001
Calea Griviței 2341Neîncadrată1961înainte de 1977S+P+7E961996
Calea Griviței 236bloc H1Clasa a II-a1961înainte de 1977S+P+8E932001
Calea Griviței 2381Clasa I1960înainte de 1977S+P+8E1361996
Calea Griviței 2401Clasa a III-a1960înainte de 1977S+P+7E962001
Calea Griviței 395bloc M1Clasa a II-a1960înainte de 1977S+P+7E+Ma922001
Calea Griviței 3991Clasa a II-a1962înainte de 1977S+P+13E482024
Calea Griviței nr. 107–109, corp B1Urgență U21934înainte de 1940DS+S+P+3E+M201996
Calea Moșilor 102Urgență U11900înainte de 1940S+P+2E01993
Calea Moșilor 182Categorie de urgență1900înainte de 1940S+P+1E01993
Calea Moșilor 213Consolidată1940înainte de 1977S+P+3E01993
Calea Moșilor 233Urgență U11900înainte de 1940S+P+2E01993
Calea Moșilor 253Urgență U31925înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Calea Moșilor 273Clasa a II-a1885înainte de 1940S+P+2E+Pod42016
Calea Moșilor 343Urgență U11910înainte de 1940S+P+2E+Ma51993
Calea Moșilor 383Urgență U11892înainte de 1940S+P+2E+Pod01993
Calea Moșilor 423Clasa a II-a1930înainte de 1940P+4E+Ma41993
Calea Moșilor 443Urgență U21910înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Calea Moșilor 463Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E01993
Calea Moșilor 593Clasa a II-a1933înainte de 1940S+P+3E+Ma111993
Calea Moșilor 712Clasa Iinainte de 1880înainte de 1940S+P+1E–2024
Calea Moșilor 732Clasa Iinainte de 1880înainte de 1940S+P+E+POD–2025
Calea Moșilor 742Clasa I1890înainte de 1940S+P+1E+Ma–2019
Calea Moșilor 803Clasa I1937înainte de 1940S+P+4E+Ma02022
Calea Moșilor 823Clasa Iaprox.1890înainte de 1940S PARTIAL+P+1E–2022
Calea Moșilor 843Clasa Iaprox. 1864înainte de 1940S+P+1E–2019
Calea Moșilor 86bis3Urgență U11937înainte de 1940S+P+5E+Ma01993
Calea Moșilor 903Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Calea Moșilor 923Clasa Iaprox.1894înainte de 1940S PARTIAL+P+1E+Ma PARTIAL–2025
Calea Moșilor 962Clasa I1900înainte de 1940S+P+5E+Ma111993
Calea Moșilor 982Urgență U11935înainte de 1940S+P+2E01993
Calea Moșilor 103corp A+B2Urgență U21836; 1936înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Calea Moșilor 105corp B+C2Urgență U31832; 1936înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P01993
Calea Moșilor 105corp A2Consolidată1936înainte de 1940S+P+1E+M12014
Calea Moșilor 106corp A+B2Categorie de urgență1900înainte de 1940S+P+1E01993
Calea Moșilor 108corp A+B2Categorie de urgență1920înainte de 1940S+P+1E01993
Calea Moșilor 113colț cu Bulevardul Carol I; fost nr. 542Urgență U21934înainte de 1940S+P+8E01993
Calea Moșilor 1152Urgență U31934înainte de 1940S+P+6E+Ma01993
Calea Moșilor 120corp A+B+C2Urgență U11900înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Calea Moșilor 1222Urgență U11900înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Calea Moșilor 1232Urgență U21933înainte de 1940S+P+4E+Ma01993
Calea Moșilor 1242Urgență U21910înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Calea Moșilor 1262Clasa I1934înainte de 1940S+P+4E02022
Calea Moșilor 126A2Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+5E102001
Calea Moșilor 1312Clasa I1938înainte de 1940S+P+5E+Ma291993
Calea Moșilor 1332Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+7E222017
Calea Moșilor 134–134A2Urgență U11860înainte de 1940S+P+1E01993
Calea Moșilor 136–1382Urgență U11860înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Calea Moșilor 1452Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+3E+M102007
Calea Moșilor 1492Clasa I1934înainte de 1940Ds+P+3E+Ma–2019
Calea Moșilor 2032Urgență U11939înainte de 1940S+P+4E+Ma01993
Calea Moșilor 215E2Clasa a II-a10962S+P+1E PARTIAL–2019
Calea Moșilor 223bloc 31C2Urgență U31981după 1977S+P+8–9E01993
Calea Moșilor 251bloc 51bis2Urgență U11935înainte de 1940S+P+8E01993
Calea Plevnei 15Clasa I1930-1936înainte de 1940S+P+7E+M522025
Calea Plevnei 5–75Clasa a III-a1947înainte de 1977S+P+8E321993;2000
Calea Plevnei 11biscorp B+C1Urgență U11900înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Calea Plevnei 151Urgență U31958înainte de 1977S+P+6E01995
Calea Plevnei 22corp A+B+C+D1Urgență U31870înainte de 1940S+P+1E01993
Calea Plevnei 26A1Urgență U31910înainte de 1940S+P+2E01993
Calea Plevnei 401Urgență U31900înainte de 1940S+P+1E01993
Calea Plevnei 46–48corp A+B; C+D; G1Urgență U31910înainte de 1940S+P+2E01993
Calea Plevnei 54corp A+B1Urgență U31920înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Calea Plevnei 56corp A+B1Urgență U11900înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Calea Plevnei 571Urgență U21935înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Calea Plevnei 131A1Neîncadrată1931înainte de 1940S+P+2E01993
Calea Rahovei 46corp A+B4Neîncadrată1923înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Calea Rahovei 504Neîncadrată1895înainte de 1940S+P+2E+Ma61995
Calea Rahovei 514Urgență U31900înainte de 1940S+P01993
Calea Rahovei 534Urgență U21910înainte de 1940S+P+2E01993
Calea Rahovei 65corp A+B+C4Urgență U21914; 1928înainte de 1940S+P01993
Calea Rahovei 694Urgență U31932înainte de 1940S+P+3E+Ma01995
Calea Rahovei 71corp A+B4Urgență U21895înainte de 1940S+P+1E; S+P+2E01993
Calea Rahovei 72corp A+B4Urgență U31915înainte de 1940S+P01993
Calea Rahovei 74–764Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Calea Rahovei 86corp A+B+C4Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E01993
Calea Rahovei 924Urgență U21920înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Calea Rahovei 332–336bloc 43A+B5Neîncadrată1980după 1977S+P+9E01993
Calea Șerban Vodă 314Clasa a II-a1930înainte de 1940S+P+Mz+4E291999
Calea Șerban Vodă 43bloc 24Urgență U11963înainte de 1977S+P+8E1601996
Calea Șerban Vodă 81–834Urgență U31930înainte de 1940S+P+3E+Ma01995
Calea Șerban Vodă 1054Clasa a II-a0S+P+4E161993;1995
Calea Șerban Vodă 1074Clasa I7309Ds+P–2019
Calea Șerban Vodă 1094Urgență U11893înainte de 1940S+P+Ma01993
Calea Șerban Vodă 1114Urgență U11948înainte de 1977S+P+1E01993
Calea Șerban Vodă 115corp A+B4Urgență U11928înainte de 1940S+P+2E; S+P01993
Calea Șerban Vodă 1194Clasa I1930înainte de 1940S+P+2E–2023
Calea Șerban Vodă 1244Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+3E+Ma101997
Calea Șerban Vodă 1264Urgență U21900înainte de 1940S+P+2E01993
Calea Șerban Vodă 1384Clasa I1915înainte de 1940S+P+1E92019
Calea Șerban Vodă 1394Clasa I1934înainte de 1940S+P+2E51997
Calea Șerban Vodă 143corp A+B4Urgență U11917înainte de 1940S+P01993
Calea Șerban Vodă 147corp A+B4Urgență U31938înainte de 1940S+P; S+P+1E+Ma01993
Calea Șerban Vodă 1804Clasa I1934înainte de 1940S+P+3E91997
Calea Șerban Vodă 2664Urgență U31942înainte de 1977S+P+3E+Ma61995
Calea Victoriei 1–5corp A+B+C+D3Clasa a III-a1961înainte de 1977S+P+9E;P+9ES+Mz+9; S+P+Mz+9; P+91482017
Calea Victoriei 2–43Clasa a II-a1928înainte de 1940S+P+8E722017
Calea Victoriei 12A3Clasa a III-a1978după 1977S+P+6E362010
Calea Victoriei 16–203Urgență U11890înainte de 1940S+P+2E; S+P+3E+Pod01993
Calea Victoriei 22–243Clasa a II-a1939înainte de 19402S+P+8E02012
Calea Victoriei 233Consolidată–S+P+9E451993
Calea Victoriei 253Clasa a II-a1936înainte de 19402S+P+12E492012
Calea Victoriei 263Urgență U11822înainte de 1940S+P+1E01993
Calea Victoriei 311Clasa I1909înainte de 1940S+P+4E282024
Calea Victoriei 33–35Teatrul de revista “Constantin Tanase”1Consolidată1930înainte de 1940S+P+5E+Ma661993
Calea Victoriei 48–501Clasa a III-a1910înainte de 1940S+P+6E301998
Calea Victoriei 521Clasa I1850înainte de 1940S+P+3E311995
Calea Victoriei 541Urgență U21907înainte de 1940S+P+4E01995
Calea Victoriei 56hotel “Continental”1Consolidată1900înainte de 1940S+P+3E+Ma02006
Calea Victoriei 87–89corp A+B1Clasa a III-a1890-1900înainte de 1940S+P+2E+MS62022
Calea Victoriei 87–89corp C+D1Clasa a II-a1890-1900înainte de 1940S+P+2E+MS32022
Calea Victoriei 91–931Urgență U21937înainte de 1940S+P+5E+M01993
Calea Victoriei 951Clasa I1938înainte de 1940S+P+11E372023
Calea Victoriei 971Clasa I1959 -1961înainte de 1977Sp+P+8E+2Er–2024
Calea Victoriei 101corp A+B1Clasa I1938înainte de 1940S+P+10E952021
Calea Victoriei 103–105corp A+B1Clasa a II-a1959înainte de 1977S+P+10E; S+P+7E811994
Calea Victoriei 1121Clasa I1939înainte de 1940S+P+Mz+8E271995
Calea Victoriei 1151Urgență U21887înainte de 1940S+P+1E+Ma01996
Calea Victoriei 1221Urgență U21936înainte de 1940S+P+Mz+4E01996
Calea Victoriei 1241Clasa I1900înainte de 1940S+P+5E+Ma282023
Calea Victoriei 128A1Consolidată1935înainte de 1940S+P+8E591994
Calea Victoriei 128B1Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+3E+Ma222000
Calea Victoriei 1341Urgență U21900înainte de 1940S+P+2E+Ma251993
Calea Victoriei 1351Urgență U11940înainte de 1977S+P+9E01993
Calea Victoriei 1361Clasa a II-a1958înainte de 1977S+P+7E542000
Calea Victoriei 1391Consolidată1942înainte de 1977S+P+8E302018
Calea Victoriei 1431Clasa a II-a1921înainte de 1940S+P+5E+Ma821995
Calea Victoriei 1901Urgență U31895înainte de 1940S+P+2E+Ma01996
Calea Victoriei 2081Clasa I1940înainte de 1977S+P+7E+Ma442025
Calea Victoriei 2141Clasa a II-a1941înainte de 1977S+P+8E692016
Calea Victoriei 2201Clasa I1938÷1945înainte de 19402S+P+4E02014
Drumul Găzarului 254Urgență U31900înainte de 1940S+P01993
Drumul Murgului 40bloc 543Urgență U31965înainte de 1977S+P+10E01996
Drumul Taberei 2colț cu B-dul Paul Teodorescu; bl. C; sc. A–E6Clasa a II-a1950-1960înainte de 1977S+P+3E642021
Drumul Taberei 20bloc C26Clasa a II-a1962înainte de 1977S+P+8E2162001
Drumul Taberei 30bloc OD3; sc.1+2+3+4+56Clasa I1964înainte de 1977S+P+8E1802021
Drumul Taberei 59bloc TD486Urgență U31973înainte de 1977S+P+11E01995
Intrarea Bădeni 2Abloc Y7bis3Clasa a II-a1972înainte de 1977S+P+4E+Eteh1172022
Intrarea Bârsei 1Abloc M9bis3Clasa a II-a1972înainte de 1977S+P+4E+Eteh1172022
Intrarea Biserica Albă 31Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+4E+Ma51997
Intrarea Bitolia 6pe listă: Strada Bitolia1Urgență U31936înainte de 1940S+P+2E+Ma41993
Intrarea Bitolia 51pe listă: Strada Bitolia1Urgență U31938înainte de 1940S+P+2E31993
Intrarea Călțuna 154Clasa a III-a1900înainte de 1940S+P+2E02024
Intrarea Călțuna 174Urgență U11900înainte de 1940S+P+1E01993
Intrarea Clucereasa Maria 6corp A+B+C3Urgență U11905înainte de 1940S+P+Ma; S+P;01993
Intrarea Costache Negri 45Urgență U11933înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Intrarea Dacilor 41Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+5E121998
Intrarea Drăgușa 54Urgență U11938înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Intrarea Drăgușa 64Urgență U21935înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Intrarea Drăgușa 154Urgență U11937înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Intrarea Dumitrescu Procopie 42Clasa a III-a1929înainte de 1940S+P+2E81993
Intrarea Dumitrescu Procopie 62Neîncadrată1936înainte de 1940S+P+2E01993
Intrarea Dumitru Lemnea 11Urgență U31934înainte de 1940S+P+3E01995
Intrarea Dumitru Lemnea 21Urgență U31934înainte de 1940S+P+2E+Ma01995
Intrarea Dumitru Lemnea 61Urgență U31939înainte de 1940S+P+2E31995
Intrarea Dumitru Lemnea 71Urgență U21939înainte de 1940S+P+2E+Ma01995
Intrarea Dumitru Lemnea 81Urgență U21935înainte de 1940S+P+2E01993
Intrarea Dumitru Lemnea 181Urgență U21930înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Intrarea Frumoasă 61Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+7E41993;1999
Intrarea Gheorghe Manu 11Urgență U31935înainte de 1940S+Ds+P+3E01994
Intrarea Grigore Cantilli 41Urgență U21940înainte de 1977S+P+3E01995
Intrarea Intrecerii 2bloc G23Clasa a II-a1956înainte de 1977S+P+2E182022
Intrarea Ioanid 42Clasa a II-a1910înainte de 1940S+P+1E+Ma81999
Intrarea Ion Calin 22Urgență U21939înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Intrarea Ion Luca Caragiale 82Clasa a II-a1933înainte de 1940S+P+4E131997
Intrarea Italiană 22Neîncadrată1934înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Intrarea Italiană 42Clasa I1932înainte de 1940S+P+3E+Ma41993
Intrarea Licurici 23Urgență U31934înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Intrarea Licurici 43Urgență U31934înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Intrarea Licurici 53Clasa a III-a1934înainte de 1940S+P+2E+Ma121997
Intrarea Mihai Eminescu 12Clasa a II-a1929înainte de 1940S+P+3E02024
Intrarea Mihai Eminescu 32Neîncadrată1932înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Intrarea Moneasa 51Clasa a III-a1935înainte de 1940Ds+P+2E+Pod92013
Intrarea Muncii 4A3Clasa a III-a1972înainte de 1977S+P+9E+et.tehn.–2023
Intrarea Nestorel 54Clasa I1914înainte de 1940S+P+1E11993
Intrarea Nicolae Vermont 12Urgență U11935înainte de 1940S+P+4E01993
Intrarea Nicolae Vermont 32Urgență U21935înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Intrarea Nicolae Vermont 62Clasa I1930înainte de 1940S+P+2E41993
Intrarea Nicolae Vermont 72Urgență U31936înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Intrarea Odobești 12bloc V7A3Clasa a II-a1977după 1977S+P+10E+Eteh432022
Intrarea Procopie Dumitrescu 32Clasa a II-a1930înainte de 1940S+P+2E41993
Intrarea Progresului 17C1Urgență U11920înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Intrarea Rigas 29B1Clasa a II-a1938înainte de 1940P+S+6472007
Intrarea Roma 31Consolidată1937înainte de 1940Ds+P+2E+Ma21994
Intrarea Roma 41Clasa I1930înainte de 1940D+P+1E+M22023
Intrarea Sectorului 18apartament nr.203Clasa I1950înainte de 1977P+Ma12012
Intrarea Sfantul Mina 63Urgență U31900înainte de 1940S+Ds+P+Ma01993
Intrarea Sfantul Mina 73Urgență U31894înainte de 1940S+P+1E; S+P01993
Intrarea Sfantul Mina 83Urgență U31903înainte de 1940S+P+1E01993
Intrarea Slobozia 6corp A+B4Clasa I1890; 1940înainte de 1940S+P; S+P+1E11993
Intrarea Spătarului 32Clasa a II-a1939înainte de 1940S+P+3E+Ma81993;1997
Intrarea Ștafetei 13Urgență U21933înainte de 1940S+P+2E01993
Intrarea Ștafetei 2A3Clasa a II-a1920înainte de 1940S+P+3E81993
Intrarea Teiul Doamnei 1bloc 192Neîncadrată1974înainte de 1977S+P+10E01993
Intrarea Vasile Păun 15Clasa I1940înainte de 1977S+P+5E82022
Intrarea Vasile Păun 25Clasa I1940înainte de 1977S+P+5E02022
Intrarea Victor Eftimiu 91Clasa I1935înainte de 1940S+P+8E882022
Intrarea Vladimir Streinu 22Urgență U31937înainte de 1940S+P+2E01993
Intrarea Vladimir Streinu 122Urgență U31937înainte de 1940S+P+2E01993
Piața Alexandru Lahovari 1corp A1Urgență U21929înainte de 1940S+P+4E01991
Piața Alexandru Lahovari 5A1Clasa I1933înainte de 19402S+P+7E182023
Piața Garii Filaret 24Clasa a II-a1920înainte de 1940S+P+3E+Ma132018
Piața Haralambie Botescu 2fosta Piata Matache1Urgență U11916înainte de 1940S+P+1E01993
Piața Haralambie Botescu 11fosta Piata Matache1Urgență U21925înainte de 1940S+P+2E01993
Piața Mihail Kogălniceanu 3fosta Bulevardul Regina Elisabeta; fost nr. 365Urgență U21930înainte de 1940S+P+4E01993
Piața Mihail Kogălniceanu 75Neîncadrată1933înainte de 1940S+P+2E01996
Piața Mihail Kogălniceanu 8corp central; sc.A+B+C5Urgență U21958; 1959înainte de 1977S+P+6E01993
Piața Națiunile Unite 3–5bloc A4Urgență U21960înainte de 1977S+P+17E01993
Piața Pache Protopopescu 22Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+4E+Ma102001
Piața Pache Protopopescu 11două corpuri; fost Bld.Carol I nr. 922Clasa I1935înainte de 1940S1+S2+P+3E+Ma; S+P+2E142022
Piața Pache Protopopescu 13fosta Bulevardul Republicii; fost nr. 902Urgență U11925înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Piața Pache Protopopescu 152Clasa a II-a1940înainte de 1977S+P+6E402011
Piața Romană 11Clasa a II-a1907înainte de 1940S+P+1E+Ma42023
Piața Romană 51Consolidată1900înainte de 1940S+P+1E+Ma111993
Piața Romană 9“Libraria Copiilor”; tr.I: sc.E; tr.II: sc.B+C; tr.III: sc.D1Clasa I1959÷1960înainte de 1977S+P+9E1562016
Piața Sfinții Voievozi 21Clasa a III-a1945÷1947înainte de 1977S+P+Mz+5E+Ma221996
Splaiul Independenței 2Kcolț cu Strada Nicolae Tonitza; fost nr. 133Clasa a II-a1915înainte de 19402S+P+Mz+6E182016
Splaiul Independenței 565Urgență U21933înainte de 1940S+P+4E01995
Splaiul Independenței 56B5Neîncadrată1934înainte de 1940S+P+3E01995
Splaiul Independenței 585Clasa a III-a1932înainte de 1940S+P+2E41997
Splaiul Independenței 845Clasa I1910înainte de 1940S+P+1E02024
Splaiul Independenței 319Limobil birouri si servicii “Sema Parc Office”6Clasa a IV-a1985÷1986după 1977Sp+P+2E P+1E02016
Splaiul Unirii 2F3Urgență U11930înainte de 1940S+P+3E01994
Splaiul Unirii 53Urgență U21939înainte de 1940S+P+8E01993
Splaiul Unirii 93Urgență U11890înainte de 1940S+P+2E+Pod01993
Splaiul Unirii 584Urgență U21920înainte de 1940S+P+2E01993
Splaiul Unirii 66–684Clasa I1908înainte de 1940S+P+1E21993
Splaiul Unirii 724Urgență U31932înainte de 1940S+P+1E01993
Splaiul Unirii 76imobil birouri si servicii “Steilmann Vestico” S.R.L.4Clasa a IV-a1971înainte de 1977S+P+Mz+8E02018
Splaiul Unirii 784Clasa I1936înainte de 1940S+P+1E51993
Splaiul Unirii 844Urgență U31900înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Splaiul Unirii 984Clasa I1900înainte de 1940S+P21993
Splaiul Unirii 102–1044Urgență U31903înainte de 1940S+P01993
Splaiul Unirii 1124Urgență U21912înainte de 1940S+P+1E; S+P01993
Splaiul Unirii 2093Urgență U21940înainte de 1977S+P+2E01993
Strada 11 Iunie 1corp A+B4Urgență U31911înainte de 1940S+P; S+P+1E21993
Strada 11 Iunie 1A4Urgență U31910înainte de 1940S+P+1E21993
Strada 11 Iunie 74Urgență U11939înainte de 1940S+P+3E41993
Strada 11 Iunie 94Urgență U31925înainte de 1940S+P+1E+Ma61993
Strada 11 Iunie 124Urgență U31933înainte de 1940S+P+3E+M21995
Strada 11 Iunie 154Clasa a II-a1950înainte de 1977P+5E81997
Strada 11 Iunie 174Urgență U21928înainte de 1940S+P+1E+Ma21993
Strada 11 Iunie 184Clasa a II-a1925înainte de 1940S+P+3E+Ma81995
Strada 11 Iunie 27corp A+B4Urgență U31929înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P+1E21993
Strada 11 Iunie 34corp A+B4Urgență U31930înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P21993
Strada 11 Iunie 354Urgență U31940înainte de 1977S+P+4E+Ma51993
Strada 11 Iunie 36–384Urgență U31925înainte de 1940S+P+1E21993
Strada 11 Iunie 40corp A+B4Urgență U31920înainte de 1940S+P11993
Strada 11 Iunie 434Urgență U21937înainte de 1940S+P+1E+Ma21993
Strada 11 Iunie 44–464Clasa a II-a1928înainte de 1940S+P11993
Strada 11 Iunie 45corp A+B+C4Urgență U31938înainte de 1940S+P11993
Strada 11 Iunie 49corp A+B4Urgență U31885înainte de 1940S+P; S+P+1E21993
Strada 11 Iunie 53corp A+B+C4Urgență U31893înainte de 1940S+P11993
Strada 11 Iunie 554Urgență U21930înainte de 1940S+P+2E+Ma31993
Strada 11 Iunie 57corp A+B4Urgență U21921înainte de 1940S+P; S+P+2E21993
Strada 11 Iunie 594Urgență U21890înainte de 1940S+P+1E21993
Strada 11 Iunie 61corp A+B+C4Urgență U31910înainte de 1940S+P+1E21993
Strada 11 Iunie 65corp A+B+C+D4Urgență U31923înainte de 1940S+P+1E S+P;S+P+2E31993
Strada 11 Iunie 674Clasa a II-a1890înainte de 1940S+P+3E181993
Strada 11 Iunie 704Urgență U31930înainte de 1940S+P+1E01993
Strada 11 Iunie 714Urgență U31925înainte de 1940S+P+2E+Ma31993
Strada 11 Iunie 734Urgență U31929înainte de 1940S+P+4E41993
Strada 11 Iunie 754Clasa a II-a1925înainte de 1940S+P+4E92017
Strada 11 Iunie 75A4Urgență U21914înainte de 1940S+P+1E+Ma21993
Strada 11 Iunie 814Urgență U21893înainte de 1940S+P+1E21993
Strada Academiei 13Clasa I1905înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Academiei 1A3Clasa a III-a1890înainte de 1940S+P+2E102010
Strada Academiei 23Urgență U31875înainte de 1940S+P+4E121993
Strada Academiei 3–5imobil cu destinația de birouri – Primaria Municipiului Bucuresti3Clasa I1906înainte de 19402S+P+3E02012
Strada Academiei 4–63Clasa a II-a1960înainte de 1977S+P+5E+Ma741994
Strada Academiei 151Clasa I1890înainte de 1940S+P+3E102020
Strada Academiei 19–21Hotelul “Muntenia”; corp A+B1Clasa I1935înainte de 1940S+P+Mz+5E S+P+4E02005
Strada Academiei 251Urgență U11870înainte de 1940S+P+2E+Ma111993
Strada Academiei 271Urgență U21900înainte de 1940S+P+2E+Ma51993
Strada Ady Endre 71Clasa a III-a1939înainte de 1940S+P+1E+Ma32015
Strada Ady Endre 131Urgență U11951înainte de 1977S+P+2E+Ma71993
Strada Agricultori 432Clasa a II-a1900înainte de 1940S+P+2E81997
Strada Agricultori 522Urgență U31909înainte de 1940S+P+2E31993
Strada Agricultori 74corp A2Clasa a II-a1945înainte de 1977S+P+3E41993
Strada Agricultori 74corp B2Clasa a III-a1945înainte de 1977S+P+3E341993
Strada Agricultori 752Clasa a II-a1925înainte de 1940S+P+2E71997
Strada Agricultori 762Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+1E+Ma41997
Strada Agricultori 862Urgență U31938înainte de 1940S+P+1E+Ma21993
Strada Agricultori 93corp A2Urgență U11974înainte de 1977S+P+1E+Ma31993
Strada Alecu Russo 6corp A+B+C2Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P+1E+Ma01993
Strada Alecu Russo 72Urgență U21934înainte de 1940S+P+2E+Pod01993
Strada Alecu Russo 212Urgență U11939înainte de 1940S+P+4E01993
Strada Alecu Russo 24–262Urgență U31947înainte de 1977S+P+6E01993
Strada Alexandru Bălășanu 24Urgență U21902înainte de 1940S+P01993
Strada Alexandru Bălășanu 54Urgență U31900înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Alexandru Bălășanu 9corp A+B4Neîncadrată1900înainte de 1940S+P01993
Strada Alexandru Beldiman 15Clasa I1935-1947înainte de 1940S+P+9E822023
Strada Alexandru Constantinescu 211Urgență U11935înainte de 1940S+P+1E+Ma01995
Strada Alexandru Deparateanu 51Urgență U31932înainte de 1940S+P+1E+Ma01994
Strada Alexandru Deparateanu 191Clasa a II-a1925înainte de 1940S+P+2E31997
Strada Alexandru Deparateanu 221Clasa a II-a1900înainte de 1940S+P+2E41997
Strada Alexandru Donici 22Urgență U21939înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Alexandru Donici 62Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+2E+Ma41993
Strada Alexandru Donici 92Urgență U21930înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Alexandru Donici 102Urgență U21925înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Alexandru Donici 202Urgență U31935înainte de 1940S+P+3E01994
Strada Alexandru Donici 302Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+4E+Ma252000
Strada Alexandru Ipsilanti 2bloc 29bis2Urgență U31974înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Alexandru Macedonski 101Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+3E02021
Strada Alexandru Paulescu 5A2Urgență U31938înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Alexandru Philippide 12Urgență U31935înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Alexandru Radovici 102Neîncadrată1928înainte de 1940S+D+P+3E+M61993
Strada Alexandru Romano 182Urgență U21936înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Alexandru Sihleanu 43Urgență U11928înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Alexandru Xenopol 31Clasa I1940înainte de 1977S+P+8E371994
Strada Alexandru Xenopol 51Urgență U21928înainte de 1940S+P+3E01995
Strada Aliorului 7bloc A64Neîncadrată1967înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Anastasie Simu 61Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+7E322016
Strada Anghel Saligny 65Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+6E321993;1999
Strada Anton Pann 23Urgență U31937înainte de 1940S+P+3E+Ma01994
Strada Antoniu Alexandru 85Clasa I1950înainte de 1977S+P+E02022
Strada Apolodor 35Neîncadrată1930înainte de 1940S+P+4E+Ma111994
Strada Arcului 32Urgență U31940înainte de 1977S+P+8E231995
Strada Arcului 42Clasa I1932înainte de 1940S+P+7E262000
Strada Arcului 142Urgență U21932înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Arcului 162Urgență U21925înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Arcului 262Clasa a II-a1935înainte de 1940S+Ds+P+4E122014
Strada Ardeleni 122Urgență U11925înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Ardeleni 162Clasa a II-a1940înainte de 1977Ds+P+2E+Ma62016
Strada Ardeleni 322Urgență U21933înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Argentina 251Urgență U21932înainte de 1940S+P+2E111993
Strada Arinii Dornei 10bloc M3D6Urgență U31974înainte de 1977S+P+9E01995
Strada Aristide Pascal 143Clasa a II-a1920înainte de 1940S+P+1E31993
Strada Aristide Pascal 243Urgență U21936înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Armenească 102Urgență U21932înainte de 1940S+P+5E01993
Strada Armenească 122Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+3E+Pod51993
Strada Armenească 142Urgență U21937înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Armenească 152Urgență U31932înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Armenească 162Urgență U21934înainte de 1940S+P+5E+Ma01993
Strada Armenească 172Urgență U21935înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Armenească 17A2Clasa I1933înainte de 1940S+P+3E+Ma112023
Strada Armenească 282Clasa I1935înainte de 1940P+5E+Ma201999
Strada Armenească 28A2Clasa I1935înainte de 1940P+5E201999
Strada Armenească 392Clasa I1900înainte de 1940S+P+1E–2023
Strada Armenească 432Clasa I1937înainte de 1940S+P+4E+E5r172023
Strada Armoniei 12Clasa a III-a1900înainte de 1940S+P+Hp+1E02014
Strada Armoniei 32Urgență U21928înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Armoniei 92Urgență U11910înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Aron Florian 62Urgență U31929înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Atena 221Urgență U31943înainte de 1977S+P+2E+Ma121993
Strada Aura Buzescu 12Clasa a III-a1939înainte de 1940S+P+2E42010
Strada Aurel Vlaicu 342Urgență U11934înainte de 1940S+P+4E01994
Strada Aurel Vlaicu 382Urgență U21937înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Aurel Vlaicu 392Clasa a II-a1950înainte de 1977P+6E361993
Strada Aurel Vlaicu 48corp B2Urgență U21900înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Aurel Vlaicu 552Clasa I1940înainte de 1977S+P+4E111993
Strada Aurel Vlaicu 682Clasa a III-a1936înainte de 1940S+P+6E131997
Strada Aurel Vlaicu 1022Urgență U21915înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Aurel Vlaicu 1462Urgență U21935înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Aurel Vlaicu 1482Clasa a IV-a1938înainte de 1940S+P+3E52009
Strada Aurel Vlaicu 1542Urgență U21915înainte de 1940S+P01993
Strada Aurel Vlaicu 1662Neîncadrată1938înainte de 1940S+P+5E01995
Strada Austrului 12corpurile B+C2Urgență U21938înainte de 1940S+P+3E+Ma; S+P+4E01995
Strada Austrului 142Clasa a II-a1920înainte de 1940S+P+3E+Ma51997
Strada Austrului 262Urgență U21890înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Avalanșei 5corp A+B+C4Urgență U21896înainte de 1940S+P01993
Strada Avalanșei 7–7bis4Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Avalanșei 13corp A+B4Neîncadrată1934înainte de 1940S+P01993
Strada Avalanșei 184Urgență U21920înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Aviator Petre Crețu 431Clasa I&lt;1920înainte de 1940S+P+1E+Pod22023
Strada Avram Iancu 14corp A+B+C2Urgență U11910înainte de 1940S+P+1E; S+P01993
Strada Avrig 21–31bloc U22Clasa a II-a1962înainte de 1977S+P+10E02020
Strada Baba Novac 5bloc Ml3Clasa a II-a1957înainte de 1977S+P+3E452022
Strada Baba Novac 21bloc G113Neîncadrată1965înainte de 1977S+P+10E01996
Strada Badea Cârțan 11corp A2Urgență U11920înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Badea Cârțan 11corp B2Urgență U11920înainte de 1940S+P01993
Strada Badea Cârțan 60corp A+B+C2Urgență U21912; 1924înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Baia de Fier 13Clasa I1885înainte de 1940S+P+1E+Ma31993
Strada Baia de Fier 43Clasa I1922înainte de 1940S+P+2E31995
Strada Baia de Fier 53Clasa Iinainte de 1880înainte de 1940S PARTIAL+P+1E–2019
Strada Baia de Fier 63Clasa I1930înainte de 1940S+P+2E+Pod111993
Strada Baia de Fier 8corp A+B3Urgență U11897; 1900înainte de 1940S+P+2E+Pod; S+P+3E01993
Strada Baladei 3bloc 614Clasa a III-a1980după 1977S+P+8E802001
Strada Baladei 5bloc 734Neîncadrată1984după 1977S+P+9E01993
Strada Baldovin Pârcălabul 41Urgență U11930înainte de 1940S+P+1E+Ma21993
Strada Baldovin Pârcălabul 71Urgență U11934înainte de 1940S+P+3E01994
Strada Baltagului 135Clasa a II-a1960înainte de 1977P+2E122023
Strada Baltagului 15bloc 25Clasa I1960înainte de 1977P+2E242024
Strada Baltagului 175Clasa a III-a1960înainte de 1977P+2E122026
Strada Banat 2bis1Neîncadrată1920înainte de 1940S+P+1E+Ma141993
Strada Banului 3A1Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+5E+Ma301998
Strada Barbu Iscovescu 251Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+3E81993
Strada Barbu Iscovescu 341Urgență U11946înainte de 1977S+P+4E+Ma01994
Strada Barbu Iscovescu 401Urgență U11930înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Barbu Mumuleanu 112Consolidată1934înainte de 1940Ds+P+2E+Ma51996
Strada Barbu Mumuleanu 462Urgență U11900înainte de 1940S+P11993
Strada Barbu Stefanescu Delavrancea 2Cbloc 33C1Neîncadrată1976înainte de 1977S+P+10E01995
Strada Barbu Văcărescu 442Neîncadrată1961înainte de 1977S+P+7E+Ma01993
Strada Batiste 52Clasa I1933înainte de 19402S+P+10E262020
Strada Batiste 92Clasa a II-a1960înainte de 1977S+P+10E422019
Strada Batiste 112Urgență U31946înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Batiste 14Sediul “Arcub”2Clasa I1932÷1934înainte de 19402S+Ds+P+3E+Pod02015
Strada Batiste 16A2Urgență U31930înainte de 1940S+P+3E+Ma01994
Strada Batiste 202Clasa I1871 corp central; 1916-1919 anexaînainte de 1940S+P+E+Pod02024
Strada Batiste 262Urgență U21890înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Batiste 28A2Urgență U21924înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Batiste 352Clasa a II-a1946înainte de 1977S+P+8E322013
Strada Băcani 43Urgență U21875înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Băiculești 19bloc D91Urgență U31963înainte de 1977S+P+9E01995
Strada Bălcești 9“Boier Hostel Bucharest” S.R.L.; corp A3Clasa a III-a1917înainte de 1940S+P+Ma02024
Strada Bălcești 9“Boier Hostel Bucharest” S.R.L.; corp B - tronson I3Clasa a III-a1917înainte de 1940Spartial+P+Ma02024
Strada Băneasa 181Clasa I1940înainte de 1977S+P–2025
Strada Băniei 1fosta Strada Sfantul Gheorghe Nou3Clasa I1935înainte de 1940S+P+5E+Ma102014
Strada Băniei 3fosta Strada Sfantul Gheorghe Nou3Urgență U21920înainte de 1940S+P01993
Strada Băniei 5fosta Strada Sfantul Gheorghe Nou3Consolidată1920înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Băniei 11fosta Strada Sfantul Gheorghe Nou3Urgență U11904înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Băniei 13fosta Strada Sfantul Gheorghe Nou3Urgență U31910înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Băniei 17fosta Strada Sfantul Gheorghe Nou3Urgență U31900înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Bărăției 293Clasa I1910înainte de 1940S+P+2E+Ma31993
Strada Bărăției 353Consolidată1880înainte de 1940S+P+1E+Pod21993
Strada Bărăției 373Clasa I1900înainte de 1940S+P+1E+Ma51993
Strada Bărăției 41 43 1Acolț cu Strada Baia De Fier3Consolidată1883-1885înainte de 1940S+P+2E-3E retras;–1993
Strada Bărăției 42B3Clasa I1920înainte de 1940S+P+2E+Pod11993
Strada Bărăției 443Clasa I1935înainte de 1940S+P+Mz+2E+Ma71993
Strada Bărăției 463Clasa ISfârșitul sec.XIXS+P+1E–2024
Strada Bărăției 483Clasa I1879înainte de 1940S+P+1E–2024
Strada Bărăției 503Clasa I1824înainte de 1940S+P+1E–2019
Strada Benjamin Franklin 51Urgență U21940înainte de 1977S+P+3E+Ma01995
Strada Benjamin Franklin 91Clasa a II-a1920înainte de 1940S+P+5E+Ma121998
Strada Benjamin Franklin 141Urgență U31910înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Berzei 21Urgență U11940înainte de 1977S+P+3E41993
Strada Berzei 5corp A+B1Urgență U21923înainte de 1940S+P+2E+Ma; P+131993
Strada Berzei 12corp C2 fost corp B1Consolidată1910 2016înainte de 1940Sp+Dsp+Pp+1E41993
Strada Berzei 42–461Urgență U11929înainte de 1940S+P+Ma;S+P+2E; S+P+3E61993
Strada Berzei 50bis1Urgență U31935înainte de 1940S+P+4E+Ma91993
Strada Berzei 591Urgență U11925înainte de 1940S+P+2E51993
Strada Berzei 64corp A+B1Urgență U11925înainte de 1940S+P+1E61993
Strada Berzei 721Urgență U11927înainte de 1940S+P+4E61993
Strada Berzei 771Urgență U11920înainte de 1940S+P+1E+Pod21993
Strada Berzei 831Urgență U11910înainte de 1940S+P+1E+Pod51993
Strada Bibescu Vodă 18–20corp A+B+C4Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+5E+Ma S+P+4E+Ma411993
Strada Bibescu Vodă 194Urgență U31925înainte de 1940S+P+4E+Ma01994
Strada Bibescu Vodă 24corp A4Clasa I1929înainte de 1940S+P+2E+Ma41994
Strada Bibescu Vodă 24corp B4Clasa a II-a1896înainte de 1940S+P+1E22018
Strada Biserica Amzei 2–4colț cu Calea Victoriei; fost nr. 1361Clasa a II-a1958înainte de 1977P+7E02000
Strada Biserica Amzei 81Clasa I1935înainte de 1940P+4E+Ma201997
Strada Biserica Amzei 271Clasa a II-a1920înainte de 1940S+P+Mz+5E+Ma241998
Strada Biserica Enei 141Clasa I1936înainte de 1940S+P+5E261993
Strada Biserica Mărcuța 1bloc 342Urgență U21974înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Biserica Mărcuța 3bloc 35B2Clasa a III-a1974înainte de 1977S+P+10E532012
Strada Biserica Mărcuța 5bloc 372Urgență U21974înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Blănari 23Clasa I1865înainte de 1940S+P+2E+Ma02012
Strada Blănari 3colț cu Strada Bacani; 3-53Clasa I1883înainte de 1940S+P+Mz+2E+Ma281993
Strada Blănari 83Clasa I1884înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Blănari 93Clasa a III-a1880înainte de 1940S+P+2E+Pod31993
Strada Blănari 103Consolidată1875înainte de 1940S+P+2E12012
Strada Blănari 113Clasa I1947înainte de 1977S+P+8E142022
Strada Blănari 12corp A+C3Urgență U21920înainte de 1940S+P+5E01993
Strada Blănari 133Clasa I1900înainte de 1940S+P+2E+Pod42023
Strada Blănari 14„Club A”; 3 corpuri principale + 1 corp secundar3Clasa I1934÷1937înainte de 1940S=P++4E+1E retars S+P=1E402018
Strada Blănari 21colț cu Strada Lipscani; fost nr. 433Consolidată1880înainte de 1940S+P+1E+Ma02009
Strada Bocșa 32Clasa I1932înainte de 1940P+5E251995
Strada Boteanu 3A–3B1Clasa I1935 1936înainte de 1940S+P+8E+Ma S+P+7E902020
Strada Brașov 19bloc OD56Clasa a III-a1965înainte de 1977S+P+8E2162013
Strada Brazilia 561Clasa I1930înainte de 1940S+P+1E+Ma51993
Strada Brazilia 581Clasa a II-a1930înainte de 1940S+P+1E+Ma52025
Strada Bucur 24Urgență U31900înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Bucur 64Urgență U31907înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Bucur 13corp A+B+C+D+E4Urgență U31910;1930înainte de 1940S+P+1E; S+P01993
Strada Bucur 17corp A+B4Urgență U31875înainte de 1940S+P+1E; S+P01993
Strada Burghelea 192Urgență U21900înainte de 1940S+P+Mz+4E+Ma01994
Strada Busolei 102Consolidată1900înainte de 1940Dp+P+2E+1Eretras61993
Strada Buzești 15C1Urgență U21936înainte de 1940S+P+3E; S+P+1E+Ma01995
Strada Buzești 241Urgență U21935înainte de 1940S+P+2E+Ma81995
Strada Buzești 32A1Clasa I1930înainte de 1940S+P+3E11994
Strada Buzești 481Clasa I–S+P+2E32007
Strada C. A. Rosetti 101Urgență U21910înainte de 1940S+P+3E+Ma151993
Strada C. A. Rosetti 192Consolidată1940înainte de 1977S+P+1E01993
Strada C. A. Rosetti 242Urgență U21935înainte de 1940S+P+6E01993
Strada C. A. Rosetti 252Consolidată1933înainte de 1940S+P+8E361993
Strada C. A. Rosetti 272Clasa I1900înainte de 1940S+P+2E41993
Strada C. A. Rosetti 342Clasa a III-a1934înainte de 1940S+P+2E222012
Strada C. A. Rosetti 382Urgență U21927înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada C. A. Rosetti 402Urgență U21932înainte de 1940S+P+4E+Ma01993
Strada C. A. Rosetti 422Clasa I1927înainte de 1940S+P+3E81993
Strada C. A. Rosetti 432Clasa I1933înainte de 1940S+P+5E+Ma182007
Strada C. A. Rosetti 43A2Clasa I1933înainte de 1940S+P+4E111994
Strada C. A. Rosetti 442Consolidată1933înainte de 1940S+P+3E+Ma101993
Strada Caimatei 62Urgență U31939înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Caimatei 82Urgență U31930înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Caimatei 10corp A+B+C+D2Urgență U21938înainte de 1940S+P+2E+Ma; S+P+1E S+P01993
Strada Caimatei 182Clasa I1936înainte de 1940P+5E131998
Strada Calotești 13Clasa a II-a1937înainte de 1940D+P+3E+M62022
Strada Calotești 43Clasa a II-a1939înainte de 1940S+P+4E+Pod52022
Strada Cameliei 31Clasa I1900înainte de 1940S+P+1E41993
Strada Cameliei 41Clasa I1900înainte de 1940S+P+1E41993
Strada Cameliei 71Clasa I1900înainte de 1940S+P+1E+Ma51993
Strada Cameliei 8corp A+B+C+D1Urgență U31940înainte de 1977S+P01993
Strada Cameliei 301Clasa I1925înainte de 1940S+P+1E71993
Strada Cameliei 331Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+3E+M–2023
Strada Cameliei 351Clasa I1920-1935înainte de 1940S+P+2E+Ma122016
Strada Cameliei 361Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Camil Ressu 19bloc M563Urgență U31964înainte de 1977S+P+10E1761996
Strada Camil Ressu 23bloc M553Urgență U31964înainte de 1977S+P+10E1761996
Strada Camil Ressu 62D3Clasa I1940înainte de 1977D+P+1E–2023
Strada Carol Davila 1095Urgență U11935înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Carol Knappe 781Urgență U21940înainte de 1977S+P+1E01993
Strada Cașin 101Urgență U31935înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Cavafii Vechi 1corp A+B3Urgență U31930; 1937înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P+3E+Ma01994
Strada Cavafii Vechi 33Urgență U11930înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Cavafii Vechi 53Urgență U31920înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Cavafii Vechi 113Urgență U31885înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Cavafii Vechi 133Urgență U21880înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Cavafii Vechi 173Urgență U11926înainte de 1940S+P+4E141993
Strada Căderea Bastiliei 11Consolidată1916înainte de 1940S+P+1E+Ma01996
Strada Căderea Bastiliei 51Clasa I1938înainte de 1940S+P+7E411994
Strada Căderea Bastiliei 161Clasa I1937înainte de 1940S+P+3E+Ma72023
Strada Căderea Bastiliei 19A1Clasa a III-a1935înainte de 1940S+P+3E+Ma102010
Strada Căderea Bastiliei 451Urgență U31945înainte de 1977S+P+1E+Ma61993
Strada Căderea Bastiliei 551Urgență U31945înainte de 1977S+P+6E+Ma01994
Strada Căderea Bastiliei 591Urgență U21930înainte de 1940S+P+3+Ma41993
Strada Călușei 42Clasa I1937înainte de 1940S+P+3E+Ma61997
Strada Călușei 4A2Urgență U21937înainte de 1940S+P+3E+Pod51993
Strada Călușei 112Clasa a III-a1929înainte de 1940S+P+1E+Ma32013
Strada Călușei 19A2Urgență U21930înainte de 1940S+P+Ma01993
Strada Călușei 32A2Urgență U21934înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Călușei 482Neîncadrată1930înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Călușei 64A2Urgență U21901înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Căminului 12Urgență U31935înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Căminului 22Urgență U21939înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Căminului 14–20bloc F32Urgență U31960înainte de 1977S+P+4E01995
Strada Căminului 16A2Consolidată1940înainte de 1977S+P+2E+Ma01993
Strada Căminului 22–242Clasa a II-a1932înainte de 1940S+P+4E+Ma641997
Strada Câmpia Libertății 6bloc PM52; scara A+B+C+D3Clasa a II-a1979după 1977P+10E+1E tehnic2082013
Strada Câmpia Libertății 29bloc B63Clasa a II-a1961înainte de 1977S+P+9E1582022
Strada Câmpia Libertății 31bloc 6A; tronson I+II3Clasa a II-a1963înainte de 1977S+P+9E1192013
Strada Câmpia Libertății 40Bl.B13Clasa a II-a1962înainte de 1977S+P+9E1202022
Strada Cercului 12Urgență U21925înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Cezar Bolliac 11C3Clasa a II-a1930înainte de 1940S+P+2E; S+P+1E+Ma81993
Strada Cezar Bolliac 253Urgență U21910înainte de 1940S+P01993
Strada Cezar Bolliac 723Clasa a II-a1943înainte de 1977DS+P+2E+Pod92022
Strada Chindiei 44Consolidată1931înainte de 1940S+P+2E+Ma31996
Strada Ciprian Porumbescu 31Urgență U21932înainte de 1940S+P+2E31993
Strada Ciprian Porumbescu 41Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+1E+Ma31993
Strada Ciprian Porumbescu 61Urgență U11935înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Ciprian Porumbescu 71Urgență U21931înainte de 1940S+P+1E21993
Strada Ciprian Porumbescu 81Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+5E41993
Strada Ciprian Porumbescu 101Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+2E+Ma partial32018
Strada Ciprian Porumbescu 111Urgență U11934înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Cireșoaia 1501Urgență U11932înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Cireșului 292Clasa a II-a1918înainte de 1940S+P+2E41997
Strada Cireșului 35corp A+B2Urgență U11935înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P+Ma01993
Strada Clopotarii Vechi 181Clasa a III-a1925înainte de 1940S+P+3E122006
Strada Cluceru Udricani 123Urgență U11885înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Clucerul Udricani 12bis3Clasa a II-a1936înainte de 1940D+P+3E42010
Strada Codrii Neamțului 9bloc 33Clasa a II-a1977după 1977S+P+10E882022
Strada Colței 13Urgență U31910înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Colței 23Urgență U11935înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Colței 43Urgență U31930înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Colței 53Urgență U11930înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Colței 63Neîncadrată1920înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Colței 73Urgență U21931înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Colței 93Urgență U21931înainte de 1940S+P+5E+Ma01993
Strada Colței 143Clasa I1900înainte de 1940S+P+3E51995
Strada Colței 15A3Urgență U31910înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Colței 16colț cu Strada Nicolae Mavrogheni; fost nr. 133Consolidată1930; 1880înainte de 1940S+P+1E; S+P+1E+Ma01993
Strada Colței 213Urgență U31896înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Colței 223Urgență U31870înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Colței 233Urgență U31967înainte de 1977S+P+8E01994
Strada Colței 243Neîncadrată1890înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Colței 253Urgență U21933înainte de 1940S+P+5E01994
Strada Colței 263Urgență U11890înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Colței 343Urgență U21880înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Colței 363Urgență U11900înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Colței 383Urgență U31900înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Colței 443Consolidată1908înainte de 1940S+P+2E+Ma171993
Strada Colței 46corp A3Urgență U31910înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Colței 483Urgență U11907înainte de 1940S+P01993
Strada Colței 523Clasa I1915înainte de 1940S+P+2E+Pod32023
Strada Concordiei 54Urgență U31920înainte de 1940S+P01993
Strada Concordiei 74Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+2E+Ma51997
Strada Concordiei 114Urgență U31928înainte de 1940S+P01993
Strada Constantin Balescu 221Clasa a II-a1957înainte de 1977S+P+3E+Pod161993
Strada Constantin Balescu 311Urgență U31930înainte de 1940S+P+3E51993
Strada Constantin Bălăcescu 121Clasa I1890înainte de 1940S+P+1E+Ma61993
Strada Constantin Bălăcescu 281Clasa I1918înainte de 1940S+P+2E+Ma41993
Strada Constantin Bonea 165Clasa I1936înainte de 1940S+P+1E+Ma02023
Strada Constantin Bosianu 104Urgență U31935înainte de 1940S+P+Mz+2E01993
Strada Constantin Brâncuși 3bloc D123Urgență U31962înainte de 1977S+P+8E01996
Strada Constantin Brâncuși 4bloc A12bis3Clasa a II-a1969înainte de 1977S+P+10E+Eteh442022
Strada Constantin Brâncuși 5bloc D133Urgență U31962înainte de 1977S+P+9E01996
Strada Constantin Brâncuși 7bloc D143Urgență U31962înainte de 1977S+P+8E01996
Strada Constantin Brâncuși 11bloc D163Clasa a III-a1959înainte de 1977S+P+9E2802015
Strada Constantin Coanda 51Clasa a III-a1935înainte de 1940S+P+2E+Ma62016
Strada Constantin Coanda 271Urgență U21940înainte de 1977S+P+1E+Ma01993
Strada Constantin Cristescu 21Urgență U21935înainte de 1940S+P+3E+Ma01994
Strada Constantin Cristescu 31Urgență U21938înainte de 1940S+P+2E+Ma01995
Strada Constantin Daniel Rosenthal 171Clasa a III-a1930înainte de 1940S+P+2E42001
Strada Constantin Daniel Rosenthal 301Clasa a IV-a2004după 1977S+P+2E+Ma32018
Strada Constantin Daniel Rosenthal 381Urgență U21935înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Constantin Disescu 221Clasa a II-a1930înainte de 1940S+P+2E+Ma41997
Strada Constantin Esarhu 31Clasa a II-a1924înainte de 1940S+P+5E+Ma101997
Strada Constantin F. Robescu 23Urgență U11935înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Constantin F. Robescu 63Urgență U31900înainte de 1940S+P+2E+Ma01995
Strada Constantin Miculescu 20–225Urgență U21921înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Constantin Miculescu 325Urgență U31908înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Constantin Mille 1Pavilion A ,,Cercul Militar Național"1Clasa a III-a1911-1923înainte de 1940S1(S2)+P+E1(+M1)+E2+E3(+M3)+E402011
Strada Constantin Mille 14–16“Teatrul Mic”; corp A+ corp C; scenă +anexe și sală de spectacole + apartamente proprietate persoane fizice1Clasa I1935÷1940 1914÷1925înainte de 1940Sp+P+2E S+P+Mz+Ei+2E+M102025
Strada Constantin Nacu 42Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+5E201997
Strada Constantin Nacu 52Urgență U31937înainte de 1940S+Ds+P+3E81993
Strada Constantin Nacu 72Clasa a II-a1937înainte de 1940S+P+4E251996
Strada Constantin Nacu 82Clasa a II-a1933înainte de 1940S+P+4E+Ma92004
Strada Constantin Rădulescu-Motru 84Clasa a III-a1976înainte de 1977S+P+10E792010
Strada Constantin Sandu-Aldea 401Urgență U31930înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Constantin Sandu-Aldea 651Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+3E71995
Strada Constantin Stahi 31Urgență U31910înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Strada Constantin Stere 251Urgență U21925înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Corbeni 142Neîncadrată1905înainte de 1940S+P01993
Strada Corbeni 352Clasa a II-a1930înainte de 1940S+P+3E+Ma02024
Strada Corbeni 372Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+3E+Ma91997
Strada Cornelia 34Urgență U31936înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Cornelia 54Urgență U31936înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Cornelia 8corp A+B4Clasa I1920înainte de 1940S+P+2E+M; S+P+1E42024
Strada Cornelia 12corp A+B4Urgență U31922înainte de 1940S+P; S+P+1E01993
Strada Cornelia 174Urgență U31920înainte de 1940S+P01993
Strada Cornelia 194Urgență U31920înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Cornelia 284Consolidată1930înainte de 1940S+P+1E+Mp11993
Strada Cornelia 384Urgență U31925înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Costache Negri 105Clasa I1932înainte de 1940Ds+P+1E32015
Strada Costache Negri 135Urgență U21929înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Costache Negri 28corp A5Urgență U21930înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Covaci 13Consolidată1880înainte de 1940S+P+1E+Ma51993
Strada Covaci 2corp A+B3Urgență U31897; 1879înainte de 1940S+P+2E; S+P+1E+Ma01993
Strada Covaci 33Urgență U21859înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Covaci 43Urgență U31897înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Covaci 53Urgență U11893înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Covaci 63Consolidată1860înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Covaci 83Urgență U11860înainte de 1940S+P+4E+Ma01993
Strada Covaci 10“Bazzar Lounge &amp3Clasa a II-a1890înainte de 1940S+P+2E142016
Strada Covaci 133Urgență U11935înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Covaci 14S.C. Galeria Noi S.R.L. filiala Craii De Curte Veche3Clasa a II-a1940înainte de 1977S+P+3E52016
Strada Covaci 16“Cafeneaua Veche”3Consolidată1900înainte de 1940S+P+Ma02011
Strada Covaci 193Consolidată1910înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Covaci 213Urgență U31920înainte de 1940S+P+3E01994
Strada Covaci 233Consolidată1891înainte de 1940Sp+P+2E+Pod21993
Strada Covasna 15bloc A34Urgență U31968înainte de 1977S+P+10E01995
Strada Covasna 27bloc A74Urgență U31965înainte de 1977S+P+10E01995
Strada Cozla 2Abloc F33Clasa a II-a1973înainte de 1977S+P+10E+Eteh.442022
Strada Cozla 3bloc BlA3Clasa a II-a1968înainte de 1977S+P+10E2642022
Strada Crăciun 81Urgență U21931înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Strada Crinul de Pădure 2bloc F26Urgență U21965înainte de 1977S+P+4E01995
Strada Crinului 5–15bloc A31Urgență U31965înainte de 1977S+P+10E01995
Strada Crișana 31Urgență U21923înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Crișana 7colț cu Strada Horatiu; fost nr. 281Clasa a III-a1928 - 1940înainte de 1940Ds+P+1E+Ma+Pod32019
Strada Crișana 351Urgență U11913înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Crizantemelor 2bloc Z115Urgență U31970înainte de 1977S+P+4E01993
Strada Crizantemelor 4bloc Z105Urgență U31970înainte de 1977S+P+4E01993
Strada Crizantemelor 6bloc Z95Urgență U31970înainte de 1977S+P+4E01993
Strada Crizantemelor 8bloc Z85Urgență U31970înainte de 1977S+P+4E01993
Strada Crizantemelor 16bloc Z45Urgență U31970înainte de 1977S+P+4E01993
Strada Crizantemelor 20bloc Z25Urgență U31970înainte de 1977S+P+4E01993
Strada Culmea Veche 53Urgență U31920înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Cuțitul de Argint 18corp A+B4Urgență U21900înainte de 1940S+P01993
Strada Cuțitul de Argint 194Urgență U21935înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Cuțitul de Argint 28corp B+C4Urgență U21927înainte de 1940S+P; S+P+1E01993
Strada Cuțitul de Argint 62–62A4Urgență U11940înainte de 1977S+P+2E01993
Strada Cuțitul de Argint 64corp A+B+C4Urgență U21900înainte de 1940S+P01993
Strada Cuțitul de Argint 68corp A+B4Urgență U21938înainte de 1940S+P+2E+Ma; S+P01993
Strada Cuțitul de Argint 72A4Urgență U11930înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Cuțitul de Argint 744Urgență U21938înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Cuza Vodă 53corp A+B4Urgență U31900înainte de 1940S+P+1E; S+P+3E+Ma01993; 1994
Strada Cuza Vodă 784Urgență U31910înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Cuza Vodă 86corp A+B4Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E; S+P01993
Strada Cuza Vodă 894Urgență U11932înainte de 1940S+P+3E01994
Strada Cuza Vodă 93corp A+B4Urgență U21920înainte de 1940S+P01993
Strada Cuza Vodă 964Neîncadrată1890înainte de 1940S+P01993
Strada Cuza Vodă 98corp A+B+C+D+E4Urgență U31928înainte de 1940S+P+1E01993
Strada D. I. Mendeleev 21Consolidată1928înainte de 1940S+P+4E+Ma01993
Strada D. I. Mendeleev 17colț cu Strada Piata Amzei; fost nr. 151Clasa I1935înainte de 1940S+P+6E442022
Strada D. I. Mendeleev 191Clasa a II-a1939înainte de 1940S+P+Mz+4E101997
Strada D. I. Mendeleev 26corp A1Consolidată1864înainte de 1940S+P+2E21996
Strada D. I. Mendeleev 371Clasa a II-a1930înainte de 1940S+P+3E+Ma181997
Strada D. I. Mendeleev 39fosta Bulevardul Nicolae Balceascu; fost nr. 391Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+3E+Ma201999
Strada David Praporgescu 112Clasa a II-a1922înainte de 1940S+P+3E+Ma71993
Strada David Praporgescu 292Urgență U21890înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Dealul Țugulea 2–12bloc 86Neîncadrată–S+P+9–10E01993
Strada Dej 781Urgență U11945înainte de 1977S+P+1E01993
Strada Despot Vodă 7corp A2Clasa a II-a1923înainte de 1940P+1E32015
Strada Despot Vodă 382Categorie de urgență1900înainte de 1940S+P01993
Strada Despot Vodă 392Clasa I1912înainte de 1940S+P+1E–2023
Strada Dianei 22Clasa I1930înainte de 1940S+P+5E+Ma122022
Strada Dianei 52Clasa I1940înainte de 1977S+P+4E91993
Strada Dianei 132Categorie de urgență1935;1957înainte de 1940DS+P+2E+M71993
Strada Didițel 134Urgență U31920înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Didițel 144Urgență U21915înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Dimineții 12Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+2E+Ma42008
Strada Dimitrie Bolintineanu 23Urgență U21928înainte de 1940S+P+4E01993
Strada Dimitrie Bolintineanu 33Urgență U31949înainte de 1977S+P+7E+Ma01994
Strada Dimitrie Bolintineanu 53Clasa I1936înainte de 1940S+P+6E442023
Strada Dimitrie Giurescu 41Urgență U21930înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Dimitrie Giurescu 71Urgență U21935înainte de 1940S+P+Mz+3E01994
Strada Dimitrie Giurescu 91Urgență U21910înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Dimitrie Giurescu 101Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Dimitrie Gusti 31Neîncadrată1920înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Dimitrie Gusti 191Categorie de urgență1929înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Dimitrie Onciul 122Urgență U21934înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Dimitrie Onciul 162Urgență U21936înainte de 1940S+P+3E+Pod01994
Strada Dimitrie Onciul 16A2Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+3E+Ma52007
Strada Dimitrie Onciul 292Clasa I1936înainte de 1940S+P+2E+Ma41993
Strada Dimitrie Onciul 29A2Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+3E42014
Strada Dimitrie Onciul 312Consolidată1900înainte de 1940S+P+Ma01993
Strada Dimitrie Orbescu 82Urgență U31931înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Dimitrie Orbescu 112Urgență U31937înainte de 1940S+P+4E01993
Strada Dimitrie Orbescu 122Urgență U21930înainte de 1940DS+P+1+M61993
Strada Dimitrie Racoviță 252Urgență U21938înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Dimitrie Racoviță 30A2Urgență U21946înainte de 1977S+P+2E+Ma01993
Strada Dimitrie Racoviță 412Urgență U21936înainte de 1940S+P+5E01993
Strada Dimitrie Salmen 202Urgență U11934înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Dimitrie Salmen 282Clasa I1933înainte de 1940S+P+3E+Ma121993
Strada Dimitrie Salmen 30corp B2Clasa a III-a1934înainte de 1940Ds+P+1E+Ma02016
Strada Dimitrie Salmen 30corp A2Urgență U11934înainte de 1940P+3E01993
Strada Dionisie Lupu 312Urgență U31931înainte de 1940S+P+4E131993
Strada Dionisie Lupu 352Clasa a II-a1890înainte de 1940S+P+1E41993
Strada Dionisie Lupu 531Clasa I1937înainte de 1940P+7E131994
Strada Dionisie Lupu 551Clasa I1936înainte de 1940P+5E+Ma131993
Strada Dionisie Lupu 741Urgență U21941înainte de 1977S+P+8E361994
Strada Doamna Ghica 125corp A+B2Urgență U11923înainte de 1940S+P+1E; S+P01993
Strada Doamnei 13Urgență U21895înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Doamnei 3corp A+B3Clasa I1890înainte de 1940P+3E+Ma; P+4E262022
Strada Doamnei 53Clasa I1934înainte de 1940P+10E+Ma252022
Strada Doamnei 73Urgență U11910înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Doamnei 113Urgență U11912înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Doamnei 213Urgență U31890înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Doamnei 233Urgență U31884înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Doamnei 27–29corp A+B+C3Urgență U21959; 1960înainte de 1977S+P+8E;S+P+6E; S+P+7E01994
Strada Dobrogei 121Urgență U31925înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Doina 11bloc 15Urgență U31960înainte de 1977S+P+2E01993
Strada Doina 13bloc 25Urgență U31960înainte de 1977S+P+2E01993
Strada Doina 15bloc 35Urgență U31960înainte de 1977S+P+2E01993
Strada Doina 30corp 1+25Clasa Iinainte de 1930înainte de 1940S+P–2019
Strada Domnița Anastasia 5corp A +C5Clasa I1890înainte de 1940S+P+2E52022
Strada Domnița Anastasia 105Urgență U21935înainte de 1940S+P+6E111992
Strada Domnița Anastasia 115Urgență U11890înainte de 1940S+P+2E01995
Strada Domnița Anastasia 155Clasa I1939înainte de 1940S+P+6E+Ma262022
Strada Domnița Anastasia 175Urgență U31930înainte de 1940S+P+7E01993;1995
Strada Domnița Ancuța 91Urgență U21920înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Dragoș Vodă 32Urgență U31932înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Dristorului 733Urgență U31940înainte de 1977S+P+1E+Ma01993
Strada Dristorului 104bloc 15B3Urgență U21977după 1977S+P+10E01995
Strada Drobeta 12Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+4E+Ma161997
Strada Drobeta 3–52Clasa I1946înainte de 1977S+P+5E+Ma52002
Strada Drobeta 72Clasa a II-a1939înainte de 1940S+P+5E261997
Strada Drumea Radulescu 124Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Dumbrava Roșie 52Urgență U31914înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Dumbrava Roșie 12corp A+B+C2Urgență U21915înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P+3E+Ma01993
Strada Dumbrava Roșie 162Urgență U21928înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Dumbrava Roșie 192Neîncadrată1928înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Dumbrava Roșie 202Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+2E+Ma02025
Strada Dumbrava Roșie 222Clasa a II-a1930înainte de 1940S+P+3E71993
Strada Dumbrava Roșie 242Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+3E81993
Strada Dumbrava Roșie 282Urgență U21937înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Dumitru Papazoglu 106corp A+B3Urgență U31930înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P+1E+Pod01993
Strada Dunărea Albastră 2corp A+B3Urgență U31930înainte de 1940S+P; P21993
Strada Duzilor 22Urgență U31935înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Duzilor 8corp A+B2Urgență U11910înainte de 1940S+P; S+P01993
Strada Duzilor 332Urgență U31938înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Ecaterina Teodoroiu 71Urgență U11890înainte de 1940S+P+2E+Ma01996
Strada Ecaterina Teodoroiu 161Urgență U11922înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Eclesiarhului 81Urgență U31950înainte de 1977S+P+2E+Ma01994
Strada Edgar Quinet 31Clasa I1930înainte de 1940S+P+10E302025
Strada Edgar Quinet 51Clasa a II-a1939înainte de 1940S+P+8E201998
Strada Eforiei 25Urgență U21947înainte de 1977S+P+Mz+8E01995
Strada Eforiei 85Clasa I1940înainte de 1977S+P+8E+Ma581996
Strada Elena 2bloc OD7C2Clasa a II-a1968înainte de 1977S+P+10E442000
Strada Elena 4bloc OD7B2Clasa a II-a1967înainte de 1977S+P+10E442000
Strada Elena Cuza 1corp A+B+C4Neîncadrată1920înainte de 1940S+P01993
Strada Elena Cuza 5corp A+B4Urgență U21936înainte de 1940S+P+2E; S+P01993
Strada Elena Cuza 10corp A+B+C4Clasa I1910înainte de 1940S+P; S+P+Mz; S+P31993
Strada Elena Cuza 154Urgență U21910înainte de 1940S+P01993
Strada Elena Cuza 164Neîncadrată1890înainte de 1940S+P01993
Strada Elena Cuza 25corp A+B+C+D4Urgență U31920înainte de 1940S+P01993
Strada Elena Cuza 27corp A4Urgență U31925înainte de 1940S+P01993
Strada Elena Cuza 294Clasa a III-a1930înainte de 1940S+P+1E+Ma–2011
Strada Elena Cuza 354Urgență U31937înainte de 1940S+P+2E31993
Strada Elena Cuza 40corp A+B+C4Urgență U21940înainte de 1977S+P01993
Strada Elena Cuza 42corp A+B+C4Urgență U31940înainte de 1977S+P01993
Strada Elena Cuza 454Urgență U31910înainte de 1940S+P01993
Strada Elena Cuza 47corp A+B4Urgență U21900înainte de 1940S+P01993
Strada Elena Cuza 534Urgență U21901înainte de 1940S+P01993
Strada Emanoil Bacaloglu 2Corp C32Clasa I1936înainte de 1940P+1E–2018
Strada Emanoil Bacaloglu 2Corp C22Clasa a III-a1940înainte de 1977P+1E–2018
Strada Emanoil Ionescu 21–231Neîncadrată1906înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Emanoil Ionescu 35–371Neîncadrată1906înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Emanoil Porumbaru 71Urgență U21940înainte de 1977S+P+4E01994
Strada Emanuel David 21Urgență U21938înainte de 1940S+P+3E01995
Strada Emanuel David 51Urgență U31909înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Strada Emanuel David 91Urgență U31926înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Emil Racoviță 6bloc R14Clasa a III-a1964înainte de 1977S+P+9E802011
Strada Episcopiei 2–41Clasa I1930înainte de 1940S+P+5E+M362020
Strada Episcopiei 51Clasa a II-a1936înainte de 1940S+Ds+P+6E172016
Strada Episcopiei 61Clasa a II-a1924înainte de 1940S+P+5E201998
Strada Episcopul Chesarie 184Clasa I1890înainte de 1940S+P+2E+Ma112024
Strada Episcopul Radu 62Urgență U21934înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Episcopul Radu 152Urgență U31895înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Episcopul Radu 192Neîncadrată1900înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Episcopul Radu 402Urgență U21935înainte de 1940S+P+3E01994
Strada Episcopul Radu 42corp A+B+C2Clasa a II-a1937înainte de 1940S+P+2E+Ma S+P+1E+Ma41997
Strada Eufrosin Poteca 162Urgență U31936înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Eufrosin Poteca 222Urgență U31939înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Eufrosin Poteca 362Urgență U31936înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Eugeniu Carada 3imobil cu destinația de birouri – Institutia Avocatul Poporului3Clasa I1912înainte de 1940S-P-2E+Ma02017
Strada Eugeniu Carada 5–73Clasa a III-a1958înainte de 1977S+P+5E02023
Strada Eugeniu Carada 73Urgență U21909înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Făgăraș 161Clasa a II-a1940înainte de 1977S+P+3E71997
Strada Făinari 10corp A+B2Urgență U31934înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P01993
Strada Făinari 45corp A+B2Urgență U21927înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P+1E+Ma01993
Strada Fântânica 162Urgență U21930înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Felicia Racovița 55Clasa I1900; 1939înainte de 1940S+P+1E+Ma S+P+2E+Ma81995
Strada Felicia Racovița 75Urgență U21935înainte de 1940S+P+3E+Ma01995
Strada Feroviarilor 1–51Urgență U31918înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Feroviarilor 6–81Urgență U31946înainte de 1977S+P+1E+Ma01993
Strada Feroviarilor 11–131Urgență U31946înainte de 1977S+P+2E+Ma01993
Strada Feroviarilor 22–241Urgență U31946înainte de 1977S+P+1E+Ma01993
Strada Feroviarilor 26–281Urgență U31946înainte de 1977S+P+1E+Ma01993
Strada Feroviarilor 35B1Urgență U31960înainte de 1977S+P+1E01993
Strada Feroviarilor 371Urgență U21920înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Feroviarilor 47–491Urgență U31929înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Feroviarilor 511Urgență U21936înainte de 1940S+P+3E01995
Strada Feroviarilor 62–641Urgență U31930înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Feroviarilor 78–84A1Urgență U31920înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Firidei 3bloc H193Clasa a II-a1968înainte de 1977S+P+4E+Et teh1002022
Strada Floare Roșie 7bloc 516Clasa a III-a1965înainte de 1977S+P+9E2002016
Strada Florea Lazar 3bloc 8B2Urgență U21975înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Fluierului 17–17B2Clasa I1934înainte de 1940S+P+2E161993
Strada Fluviului 181Clasa a II-a1933înainte de 1940S+P+5E121998
Strada Foisorul De Foc 12Urgență U11926înainte de 1940S+P+5E01993
Strada Foișorului 6bloc F2C3Clasa a III-a1987după 1977S+P+8E+Eth–2023
Strada Foișorului 1503Clasa a II-a1958înainte de 1977D+P+3E262022
Strada Foișorului 1523Clasa I1940înainte de 1977Sp+P+Ms–2019
Strada Franceza / Strada Halelor 52 / 13Clasa I1932-1934înainte de 1940S+P+5E+Ma372023
Strada Franceză 53Clasa I14614S+P+1E–2019
Strada Franceză 6corp A+B3Clasa I1869înainte de 1940S+P+2E+Ma S+P+Mz+2E41993
Strada Franceză 7corp A+B3Urgență U31879înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Franceză 83Clasa I1870înainte de 1940S+Ds+P+2E+Pod52024
Strada Franceză 9corp A+B3Clasa I1910înainte de 1940S+P+6E452022
Strada Franceză 113Consolidată1885înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Franceză 123Urgență U11870înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Franceză 133Urgență U11895înainte de 1940S+P+2E+Pod01993
Strada Franceză 143Clasa I1869înainte de 1940S+P+3E32013
Strada Franceză 163Urgență U31850înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Franceză 173Urgență U31890înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Franceză 18corp A+B3Urgență U11883înainte de 1940S+P+2E; S+P+Mz+2E01993
Strada Franceză 193Clasa a II-a1880înainte de 1940S+P+1E02018
Strada Franceză 20corp A+B3Clasa I1880înainte de 1940S+P+1E;S+P+2E+Ma61993
Strada Franceză 223Consolidată1900înainte de 1940P+4E+Ma01993
Strada Franceză 303Clasa I1870înainte de 1940S+P+2E+Ma231993
Strada Franceză 323Clasa Iaprox. 1875înainte de 1940S+P+1E–2022
Strada Franceză 343Urgență U21840înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Franceză 363Clasa I1875înainte de 1940S+P+2E; S+P+3E51993
Strada Franceză 38–423Consolidată1870înainte de 1940S+P+2E+Ma S+P+1E+ Pod51993
Strada Franceză 463Urgență U31925înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Franceză 543Consolidată1770Sp+P+1E+Pod02012
Strada Franceză 563Urgență U21870înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Franceză 583Urgență U21890înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Franceză 603Consolidată1880înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Franceză 643Urgență U11870înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Franceză 663Urgență U11870înainte de 1940S+P+4E+Ma01993
Strada Frumoasă 121Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Frumoasă 14corp B1Neîncadrată1970înainte de 1977S+P+1E01993
Strada Frumoasă 171Clasa a II-a1939înainte de 1940S+P+3E+Pod62000
Strada Frumoasă 201Urgență U31890înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Frumoasă 291Urgență U21940înainte de 1977S+P+1E+Ma01993
Strada Frumoasă 331Urgență U31912înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Frumoasă 35corp A1Urgență U31933înainte de 1940S+P01993
Strada Frumoasă 471Urgență U31910înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Gabroveni 23Clasa a III-a1940înainte de 1977S+P+7E02013
Strada Gabroveni 6–83Clasa a II-a1890înainte de 1940S+P+1E+Ma52016
Strada Gabroveni 10corp A+B3Urgență U11898; 1936înainte de 1940S+P+3E+Ma; S+P+2E01993
Strada Gabroveni 12colț cu Strada Covaci; fost nr. 73Clasa I1924înainte de 1940S+P+4E121993
Strada Gabroveni 143Neîncadrată1880înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Gabroveni 163Clasa a IV-a1884înainte de 1940S+P+1E02015
Strada Gabroveni 183Clasa I1885înainte de 1940S+P+1E02019
Strada Gabroveni 203Clasa a II-a1850înainte de 1940S+P+1E+Ma02023
Strada Gabroveni 223Clasa I1870înainte de 1940S+P+1E102019
Strada Gabroveni 273Neîncadrată–S+P+201993
Strada Gabroveni 293Neîncadrată–S+P+201993
Strada Gabroveni 553Consolidată1940înainte de 1977S+P+2E01993
Strada Gabroveni 573Consolidată1890înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Gabroveni 593Clasa I1924înainte de 1940S+P+2E+Ma11993
Strada Gabroveni 61corp A1+A2+B3Urgență U21959înainte de 1977S+P+7E; S+P+7E; S+P+4E01994
Strada Gala Galaction 241Urgență U31924înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Gala Galaction 541Urgență U31942înainte de 1977S+P+Ma01993
Strada Garibaldi 26A2Urgență U31960înainte de 1977S+P+2E01997
Strada Gazelei 30corp A+B4Urgență U31931; 1910înainte de 1940S+P+1E; S+P01993
Strada Gazelei 32corp A+B+C+D4Urgență U31910înainte de 1940S+P+1E; S+P+1E+Ma01993
Strada Gazelei 35corp A+B+C4Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E;S+P+1E; S+P01993
Strada Gazelei 474Urgență U31930înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Gării de Nord 2–4bloc C1Clasa a II-a1959înainte de 1977S+P+9E2762000
Strada Gării de Nord 6–8bloc A; corp principal; sc.1+2+3+4+5+61Clasa I1959înainte de 1977S+P+9E+10r5272023
Strada General Berthelot 521Clasa a II-a1925înainte de 1940S+P–2023
Strada General Henri Mathias Berthelot 10corp A1Clasa I1935-1936înainte de 1940S+P+2E–2023
Strada George Enescu 5corp B+C1Clasa I1910înainte de 1940P+2E32007/2010
Strada George Enescu 5corp A1Clasa a II-a1910înainte de 1940S+P+1E+Ma+Pod22016
Strada George Enescu 71Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+7E401997
Strada George Enescu 91Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+5E+Ma241997
Strada George Enescu 211Clasa I1932înainte de 1940S+P+5E+Ma121999
Strada George Enescu 331Clasa a II-a1910înainte de 1940S+P+5E271998
Strada George Georgescu 27corp A+B4Clasa I1894înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P+2E271993
Strada Georges Bizet 92Urgență U31950înainte de 1977S+P+2E01995
Strada Georges Clemenceau 41Clasa a II-a1939înainte de 1940S+P+5E141997
Strada Gheorghe Brătianu 261Urgență U31926înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Gheorghe Cantacuzino 32Urgență U21934înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Gheorghe Lazăr 41Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+5E+Ma302000
Strada Gheorghe Lazăr 51Clasa a II-a1920înainte de 1940S+P11993
Strada Gheorghe Lazăr 9A–9B1Urgență U31926; 1926înainte de 1940S+P+2E+Ma; S+P+1E+Ma01994
Strada Gheorghe Mandrea 42Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+2E21995
Strada Gheorghe Manea 133Urgență U21935înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Gheorghe Manea 153Consolidată1936înainte de 1940S+P+2E51993
Strada Gheorghe Manu 61Urgență U21935înainte de 1940S+P+3E+Ma01994
Strada Gheorghe Manu 121Clasa I1945înainte de 1977S+Ds+P+4E02022
Strada Gheorghe Manu 181Clasa a II-a1900înainte de 1940S+P+3E02014
Strada Gheorghe Negel 39–43bloc G156Urgență U31951înainte de 1977S+P01993
Strada Gheorghe Petrașcu 2bloc O33Clasa a II-a1961înainte de 1977Sp+P+3E312022
Strada Gheorghe Petrașcu 4bloc O43Clasa a II-a1960înainte de 1977Sp+P+3E312022
Strada Gheorghe Petrașcu 6bloc O53Clasa a II-a1960înainte de 1977Sp+P+3E312022
Strada Gheorghe Petrașcu 8bloc O63Clasa a II-a1960înainte de 1977Sp+P+3E312022
Strada Gheorghe Petrașcu 14Abloc 9A3Clasa a II-a1964înainte de 1977P+9E+1E retras442013
Strada Gheorghe Petrașcu 16bloc Bl03Clasa a II-a1962înainte de 1977Sp+P+4E1402022
Strada Gheorghe Polizu 301Clasa a II-a1937înainte de 1940S+P+3E51997
Strada Gheorghe Pop de Băsești 12Urgență U21939înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Gheorghe Pop de Băsești 62Urgență U21928înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Gheorghe Pop de Băsești 132Urgență U21930înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Gheorghe Pop de Băsești 212Urgență U11932înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Gheorghe Pop de Băsești 322Urgență U11935înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Gheorghe Pop de Băsești 43–45corp A+B2Clasa a II-a1939înainte de 1940S+P+4E ;S+P111993
Strada Gheorghe Pop de Băsești 562Urgență U21935înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Gheorghe Preotescu 134Urgență U31910înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Gheorghe Preotescu 18corp A+B4Urgență U31948înainte de 1977S+P; S+P+2E01993
Strada Gheorghe Preotescu 244Clasa I1925înainte de 1940S+P+2E+Ma32023
Strada Gheorghe Preotescu 25corp A+B4Urgență U21936înainte de 1940S+P01993
Strada Gheorghe Preotescu 264Urgență U21916înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Gheorghe Preotescu 294Urgență U21938înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Ghiocei 252Consolidată1940înainte de 1977S+P+2E+Ma01994
Strada Ghirlandei 5bloc 466Neîncadrată1965înainte de 1977S+P+4E601993
Strada Ghirlandei 9bloc 436Neîncadrată1965înainte de 1977S+P+9E01993
Strada Ghirlandei 9Abloc 446Neîncadrată1965înainte de 1977S+P+9E01993
Strada Giacomo Puccini 12Urgență U21939înainte de 1940S+P+3E81995
Strada Gina Patrichi 1fosta Strada Orlando1Clasa a III-a1939înainte de 1940S+P+5E+Ma62020
Strada Gina Patrichi 5fosta Strada Orlando1Clasa I1906înainte de 1940S+P+1E+Ma41993
Strada Gina Patrichi 6Afosta Strada Orlando1Clasa I1922înainte de 1940S+P+2E81993
Strada Gioacchino Rossini 62Urgență U21959înainte de 1977S+Ds+P+3E01995
Strada Gion Ionescu 23Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+5E2402001
Strada Gladiolelor 114Clasa a II-aaprox. 1890înainte de 1940S+P+1E–2019
Strada Grădina cu Cai 15Urgență U21910înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Grigore Alexandrescu 611Urgență U31935înainte de 1940S+P+2E71993
Strada Grigore Alexandrescu 701Clasa I1931înainte de 1940S+P+1E; S+P+4E91994
Strada Grigore Alexandrescu 751Urgență U21944înainte de 1977S+P+2E+Ma71993
Strada Grigore Alexandrescu 761Urgență U21930înainte de 1940S+P+2E+Ma161993
Strada Grigore Alexandrescu 781Consolidată1925÷1930înainte de 1940S+P+3E82005
Strada Grigore Alexandrescu 821Urgență U21949înainte de 1977S+P+3E211993
Strada Grigore Alexandrescu 1001Clasa a III-a1940înainte de 1977S+P+2E71993
Strada Grigore Cobălcescu 51Urgență U31934înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Strada Grigore Cobălcescu 61Clasa I1903înainte de 1940S+P+3E111994
Strada Grigore Cobălcescu 71Urgență U21934înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Grigore Cobălcescu 81Urgență U21920înainte de 1940S+P+1E+Pod01993
Strada Grigore Cobălcescu 9hotel "Trianon"1Clasa a III-a1959înainte de 1977S+P+1E+Ma02017
Strada Grigore Cobălcescu 121Urgență U11891înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Grigore Cobălcescu 131Urgență U11930înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Grigore Cobălcescu 161Clasa I1895înainte de 1940S+P+1E+Ma21993
Strada Grigore Cobălcescu 181Urgență U11912înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Grigore Cobălcescu 271Clasa I1905înainte de 1940S+P+2E71993
Strada Grigore Cobălcescu 291Urgență U11930înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Grigore Cobălcescu 301Clasa a III-a1907înainte de 1940S+P+2E+Ma32016
Strada Grigore Cobălcescu 341Neîncadrată–S+P+201993
Strada Grigore Cobălcescu 351Urgență U11881înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Grigore Cobălcescu 381Clasa I1935înainte de 1940S+P+2E+Ma81994
Strada Grigore Cobălcescu 401Urgență U11880înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Grigore Cobălcescu 41corp B1Clasa I1929înainte de 1940S+P+4E101995
Strada Grigore Cobălcescu 43Acorp A+ B1Clasa I1927înainte de 1940P+2E+M; P+M61993
Strada Grigore Cobălcescu 45corp A1Urgență U11927înainte de 1940S+P+2E61993
Strada Grigore Cobălcescu 45corp B1Urgență U21927înainte de 1940–01993
Strada Grigore Cobălcescu 461Neîncadrată1929înainte de 1940S+P+2E+Ma01995
Strada Grigore Cobălcescu 491Clasa a III-a1922înainte de 1940S+P+1E02011
Strada Grigore Cobălcescu 511Clasa I1930înainte de 1940S+P+2E+Ma41993
Strada Grigore Cobălcescu 541Urgență U31929înainte de 1940S+P+3E+Ma01995
Strada Grigore Cobălcescu 561Urgență U31929înainte de 1940S+P+3E+Ma01995
Strada Grigore Moisil 4bl.62Clasa a III-a1975înainte de 1977S+P+10E1322012
Strada Grigore Mora 101Clasa a II-a1928înainte de 1940S+P+1E+pod02021
Strada Grigore Raducanu 19corp A+B1Urgență U31925înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Grigore Raducanu 211Urgență U31928înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Gutenberg 3colț cu Splaiul Independenței; fost nr. 305Clasa I1930-1940înainte de 1940Ds parțial+P+2E+Pod42024
Strada Haga 101Neîncadrată1925înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Hagiului 102Urgență U21920înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Halelor 33Clasa I1898înainte de 1940S+P+1E+Ma31993
Strada Halelor 53Consolidată1880înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Halelor 73Consolidată1890înainte de 1940S+P+3E71993
Strada Halelor 13–153Consolidată1880înainte de 1940S+P+2E51993
Strada Halelor 173Consolidată1890înainte de 1940S+P+2E+Ma82001
Strada Halmeu 132Urgență U11920înainte de 1940S+Ds+P+1E01993
Strada Haralambie Botescu 145Urgență U31920înainte de 1940S+P+3E01994
Strada Haralambie Botescu 155Neîncadrată1920înainte de 1940S+P01994
Strada Harjeu 72Urgență U21937înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Henri Coandă 331Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+3E+Pod52000
Strada Henri Mathias Berthelot 271Clasa a II-a1940înainte de 1977S+P+6E02002
Strada Henri Mathias Berthelot 361Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+4E+Ma01998
Strada Henri Mathias Berthelot 591Urgență U31926înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Strada Henri Mathias Berthelot 611Urgență U31930înainte de 1940S+P+2E01994
Strada Herța 7bloc B 132Urgență U21980după 1977S+P+8E01993
Strada Horațiu 51Neîncadrată1926înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Horațiu 171Urgență U31938înainte de 1940S+P+1E+Ma01995
Strada Horei 5biscorp A+B2Urgență U31940înainte de 1977S+P+Ma01993
Strada Horei 7bis2Urgență U21923înainte de 1940S+P+2E+Ma51993
Strada Horei 82Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+3E+Ma02025
Strada Horei 162Urgență U21910înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Horei 30corp A2Urgență U11940înainte de 1977S+P+1E01993
Strada Hrisovului 51Neîncadrată1961înainte de 1977S+P+3E01996
Strada Hrisovului 141Urgență U31957înainte de 1977S+P+3E01995
Strada Iacob Felix 71Clasa a III-a1940÷1950înainte de 1977S+P+3E+Ma102005
Strada Iacob Felix 111Clasa a II-a1930înainte de 1940S+P+2E51996
Strada Iacob Felix 121Clasa I1919înainte de 1940S+P+2E+Ma71993
Strada Iacob Felix 721Urgență U21935înainte de 1940S+P+1–2E+Ma01993
Strada Iacob Negruzzi 28corp C1Urgență U11926înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Iacob Negruzzi 301Urgență U11898înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Iacob Negruzzi 321Clasa I1890înainte de 1940S+P+2E71997
Strada Iancu Cavaler de Flondor 72Urgență U11925înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Iancu Căpitanu 192Clasa a III-a1940înainte de 1977S+P+2E+Ma02015
Strada Icoanei 8corp D2Neîncadrată1890înainte de 1940S+P01993
Strada Icoanei 252Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+2E+Ma51997
Strada Icoanei 402Urgență U21924înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Icoanei 572Urgență U31938înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Icoanei 69corp B+C2Clasa a II-a1880înainte de 1940S+P+1E; S+P+2E+Ma01993
Strada Icoanei 110bl.1102Clasa a II-a1970înainte de 1977S+P+11E+Eth332020
Strada Ienăchiță Văcărescu 34Urgență U11921înainte de 1940S+P+3E01994
Strada Ienăchiță Văcărescu 84Urgență U21840înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Ienăchiță Văcărescu 144Urgență U31936înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Ienăchiță Văcărescu 194Urgență U31935înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Ienăchiță Văcărescu 20corp A+B+C+D+E+F4Urgență U31918;1923înainte de 1940S+P+1E;S+P+1E; S+P01993
Strada Ienăchiță Văcărescu 34corp C4Clasa a II-a1906înainte de 1940Spartial+P+1E+Ma22017
Strada Ienăchiță Văcărescu 364Consolidată1885înainte de 1940S+P+1E31993
Strada Ienăchiță Văcărescu 414Urgență U31920înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Ienăchiță Văcărescu 454Urgență U21932înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Ienăchiță Văcărescu 46corp A+B4Urgență U11892înainte de 1940S+P; S+P+1E01993
Strada Ienăchiță Văcărescu 474Urgență U31935înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Ienăchiță Văcărescu 48corp A+B+C4Urgență U31909înainte de 1940S+P; S+P+1E01993
Strada Ienăchiță Văcărescu 50corp A+B4Urgență U31935înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Ieremia Grigorescu 24Teatrul de animatie “Tandarica”1Clasa a III-a1940÷1945înainte de 1977S partial+P+5E02012
Strada Ilarie Chendi 17corp A+B2Clasa I1930înainte de 1940S+P+1E; S+P+1E61993
Strada Ilarie Chendi 442Urgență U11940înainte de 1977S+P+3E01993
Strada Ilfov 1A5Clasa a III-a1933înainte de 1940S+P+4E01999
Strada Ilfov 1B5Clasa a II-a1898înainte de 1940S+P+2E01997
Strada Ilfov 2colț cu Strada Mihai Voda; fost nr. 15Urgență U21894înainte de 1940S+P+2E+Ma01995
Strada Ilici Piotr Ceaikovski 72Neîncadrată1959înainte de 1977S+P+3E01995
Strada Ilioara 54bloc B3Clasa a II-a1969înainte de 1977S+P+2E+Pod302022
Strada Inișor 192Urgență U31936înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Ioan Budai Deleanu 24Clasa I1935înainte de 1940S+P+2E+Ma81993
Strada Ioan Budai Deleanu 54Urgență U21935înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Ioan Budai Deleanu 74Neîncadrată1935înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Ioan Vodă Caragea 21Urgență U31920înainte de 1940S+P+3E01994
Strada Ioan Vodă Caragea 31Urgență U11920înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Ioan Vodă Caragea 271Urgență U31938înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Ion Andreescu 12Urgență U21942înainte de 1977S+P+Mz+5E+Ma301994
Strada Ion Andreescu 4corp A+B+C+D2Urgență U31925înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P; S+P+1E91993
Strada Ion Andreescu 52Clasa I1940înainte de 1977S+P+1E+Ma41993
Strada Ion Andreescu 6corp A+B+C+D2Urgență U31920înainte de 1940S+P;S+P+1E; S+P+Ma61993
Strada Ion Andreescu 10corp A+D+E+F+G2Urgență U11936-1938înainte de 1940S+P+2E;S+P+2E+M01993
Strada Ion Andreescu 11corp A+B2Urgență U31925înainte de 1940S+P+1E+Ma;S+P11993
Strada Ion Andreescu 172Urgență U31944înainte de 1977S+P+3E+Ma81993
Strada Ion Andreescu 242Clasa I1932înainte de 1940S+P+2E41993
Strada Ion Andreescu 26A2Clasa I1932înainte de 1940S+P+3E101993
Strada Ion Andreescu 29corp A+B2Urgență U21925înainte de 1940S+P+2E; S+P51993
Strada Ion Berindei 6bl.OD182Clasa a II-a1972înainte de 1977S+P+10E442020
Strada Ion Berindei 8bloc OD172Clasa a II-a1970înainte de 1977S+P+10E442000
Strada Ion Brezoianu 3–55Clasa a III-a1959înainte de 1977S+P+9E01996
Strada Ion Brezoianu 65Clasa I1936înainte de 1940S+P+8E291995
Strada Ion Brezoianu 85Urgență U31880înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Ion Brezoianu 95Urgență U31932înainte de 1940S+P+6E01995
Strada Ion Brezoianu 105Urgență U31972înainte de 1977S+P+8E01995
Strada Ion Brezoianu 115Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+5E191997
Strada Ion Brezoianu 181Clasa a III-a1933÷1934înainte de 1940S+P+Mz+7E272013
Strada Ion Brezoianu 29A1Clasa a II-a1930înainte de 1940S+P+8E451994
Strada Ion Brezoianu 381Clasa I1935înainte de 1940S+P+5E91995
Strada Ion Brezoianu 38A1Clasa I1936înainte de 1940S+P+6E122025
Strada Ion Brezoianu 441Consolidată1937înainte de 1940P+9281997
Strada Ion Brezoianu 461Clasa I1948înainte de 1977Ds+P+5E312011
Strada Ion Brezoianu 51bloc A + bloc B1Urgență U21946înainte de 1977S+P+8E; S+P+10E701996
Strada Ion Brezoianu 53A1Clasa a II-a1946înainte de 1977S+P+7E+Ma342002
Strada Ion Brezoianu 53B1Clasa a II-a1946înainte de 1977S+P+9E342002
Strada Ion C. Filitti 5pe listă: Strada Ioan Filitti3Clasa I1890înainte de 1940S+P+3E02023
Strada Ion C. Filitti 6pe listă: Strada Ioan Filitti3Clasa I1930înainte de 1940P+5E+Ma121993
Strada Ion C. Filitti 8pe listă: Strada Ioan Filitti3Urgență U31916înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Ion C. Filitti 10pe listă: Strada Ioan Filitti3Urgență U11902înainte de 1940S+P+5E01993
Strada Ion Calin 32Urgență U31934înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Ion Calin 202Urgență U31939înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Ion Calin 352Urgență U31905înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Ion Câmpineanu 1corp A1Clasa a II-a1957înainte de 1977S+P+7E472000
Strada Ion Câmpineanu 1corp B1Clasa a III-a1957înainte de 1977S+P+7E212000
Strada Ion Câmpineanu 21Consolidată1940înainte de 1977S+P+Mz+6E01993
Strada Ion Câmpineanu 91Clasa I1937înainte de 1940S+P+6E+Ma171995
Strada Ion Câmpineanu 121Clasa I1925înainte de 1940S+P+6E182007
Strada Ion Câmpineanu 131Clasa a II-a1921înainte de 1940S+P+Mz+7E161997
Strada Ion Câmpineanu 20Abloc 18A1Clasa a II-a1961înainte de 1977S+P+Mz+7E01998
Strada Ion Câmpineanu 221Clasa I1938înainte de 1940S+P+8E591996
Strada Ion Câmpineanu 24tr. 1+2+31Clasa a II-a1960-1962înainte de 1977S+P+8E+ETH S+P+8E+ETH S+P+8E+2E RETRAS–2018
Strada Ion Câmpineanu 251Clasa a II-a1960înainte de 1977S+P+Mz+15E892004
Strada Ion Câmpineanu 31bloc 4; sc.1; bloc 5; bloc 6A1Clasa a II-a1960înainte de 1977S+P+9E302004
Strada Ion Câmpineanu 31bloc 4; sc.2+3+41Clasa a II-a1959înainte de 1977S+P+9E902004
Strada Ion Florescu 23Urgență U31938înainte de 1940S+P+4E01993
Strada Ion Florescu 83Urgență U21900înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Ion Florescu 13corp A+B3Consolidată1918înainte de 1940S+P+2E S+P+3E141993
Strada Ion Florescu 17corp A+B3Urgență U11878înainte de 1940S+P+2E; S+P+1E01993
Strada Ion Florescu 19corp A+B+C3Urgență U31878înainte de 1940S+P+1E+Pod;01993
Strada Ion Florescu 21corp A+B+C+D+E3Clasa I1928înainte de 1940S+P+2E+Ma S+P+2E+Ma141993
Strada Ion Ghica 13Urgență U11936înainte de 1940S+P+9E01994
Strada Ion Ghica 33Clasa I1938înainte de 1940P+8E531993
Strada Ion Ghica 4Biblioteca Nationala A Romaniei – Sediul central3Clasa a III-a1907÷1912înainte de 1940S+P+4E+Pod–2004
Strada Ion Luca Caragiale 1A2Urgență U31937înainte de 1940S+P+5E01993
Strada Ion Luca Caragiale 32Urgență U21933înainte de 1940S+P+4E01993
Strada Ion Luca Caragiale 82Urgență U21913; 1933înainte de 1940S+P+1E+Pod; S+P+4E01993; 1997
Strada Ion Luca Caragiale 192Urgență U21910înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Ion Luca Caragiale 222Urgență U21924înainte de 1940S+P+4E01993
Strada Ion Luca Caragiale 282Clasa I1933înainte de 1940S+P+4E111993
Strada Ion Maiorescu 72Urgență U11939înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Ion Maiorescu 202Urgență U31935înainte de 1940S+P+4E01993
Strada Ion Maiorescu 59corp A+B+C2Urgență U21927înainte de 1940S+P+2E+Ma; S+P+1E+Ma01993
Strada Ion Maiorescu 61corp A+B+C2Urgență U21920înainte de 1940S+P; S+P+1E S+P+2E+Ma01993
Strada Ion Mincu 271Urgență U31940înainte de 1977S+P+1E81993
Strada Ion Neculce 391Urgență U11912înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Ion Neculce 74corp A+B1Consolidată1940înainte de 1977P+2E+Ma01993
Strada Ion Neculce 74corp C1Urgență U21923înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Ion Nistor 23Urgență U21945înainte de 1977S+P+Mz+6E01993
Strada Ion Nistor 43Clasa a II-a1949înainte de 19772S+P+10E01994
Strada Ion Nistor 63Urgență U31978după 19772S+P+10E01994
Strada Ion Oteteleșanu 51Urgență U21942înainte de 1977S+P+6E+Ma–1994
Strada Ion Puscariu 94Urgență U21930înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Ion Racoteanu 23Urgență U21935înainte de 1940S+P+4E01993
Strada Ion Radovici 105Urgență U21928înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Ion Slătineanu 4corp A+B1Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+2E61997
Strada Ion Țuculescu 19bloc 37C3Clasa a II-a1971înainte de 1977S+P+10E+Eteh872022
Strada Ion Țuculescu 37bloc O73Clasa a II-a1960înainte de 1977Sp+P+3E312022
Strada Ion Țuculescu 42bloc P33Clasa a II-a1960înainte de 1977Sp+P+3E482022
Strada Irimicului 2bloc 12Urgență U21976înainte de 1977S+P+11E01993
Strada Istriei 5bloc H163Clasa a II-a1968înainte de 1977S+P+4E+Eteh202022
Strada Italiană 12Urgență U31925înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Strada Italiană 232Urgență U31925înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Iulia Hașdeu 11Urgență U31910înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Strada Iuliu Barasch 123Consolidată1936înainte de 1940S+P+6E+Ma151994
Strada Iuliu Valaori 283Clasa I1930înainte de 1940Sp+P+1E–2025
Strada Ivan Petrovici Pavlov 29–311Urgență U31946înainte de 1977S+P+1E01993
Strada Ivan Petrovici Pavlov 33–351Urgență U31946înainte de 1977S+P+1E01993
Strada Ivo Andric 43Clasa I1910înainte de 1940S+P+2E+Ma202023
Strada Ivo Andric 63Urgență U11887înainte de 1940S+P+1E51993
Strada Ivo Andric 103Urgență U21921înainte de 1940S+P+4E201993
Strada Între Gârle 9pe listă: Intrarea Intre Garle4Urgență U11923înainte de 1940S+P+3E01994
Strada Între Gârle 13pe listă: Intrarea Intre Garle4Urgență U11946înainte de 1977S+P+3E01994
Strada Învingătorilor 22corp A+B3Urgență U31920înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Jean Louis Calderon 2„Teatrul Foarte Mic”2Clasa I1910înainte de 1940S+P+Mz+5E221993
Strada Jean Louis Calderon 14corp A+B2Urgență U21940înainte de 1977S+P+2E+Ma; S+P+3E+Ma01993
Strada Jean Louis Calderon 222Clasa I1940înainte de 1977S+P+4E101993
Strada Jean Louis Calderon 262Urgență U11930înainte de 1940S+P+3E+Ma01994
Strada Jean Louis Calderon 362Clasa I1930înainte de 1940S+P+4E+Ma341993
Strada Jean Louis Calderon 402Clasa a II-a1942înainte de 1977S+P+6E322010
Strada Jean Louis Calderon 502Urgență U31900înainte de 1940S+P+1E+Pod01993
Strada Jean Louis Calderon 592Clasa I1935înainte de 1940S+P+Mz+7E191993
Strada Jean Louis Calderon 612Clasa I1930înainte de 1940P+5E131993
Strada Jean Louis Calderon 762Clasa a II-a1900înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Johann Gutenberg 4pe listă: Strada Gutemberg5Urgență U31930înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Johann Gutenberg 6pe listă: Strada Gutemberg5Urgență U31920înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Johann Gutenberg 8pe listă: Strada Gutemberg5Urgență U31930înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Johann Gutenberg 10pe listă: Strada Gutemberg5Urgență U31920înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Johann Gutenberg 12pe listă: Strada Gutemberg5Urgență U11900înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Johann Gutenberg 16pe listă: Strada Gutemberg5Urgență U21934înainte de 1940S+P+5E+Ma01995
Strada Joliot Frederic Curie 75Clasa a II-a1939înainte de 1940S+P+2E71997
Strada Joliot Frederic Curie 105Clasa a II-a1938; 1940înainte de 1940S+P+3E91997
Strada Joliot Frederic Curie 155Clasa I1935înainte de 1940Ds+P+2E+Ma82016
Strada Joseph Lister 15Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+4E+Ma212023
Strada Joseph Lister 5corp B5Urgență U11933înainte de 1940S+P+1E+Pod01993
Strada Joseph Lister 115Clasa I1932înainte de 1940S+P+2E+Ma41997
Strada Județului 222Urgență U21928înainte de 1940S+P+1E21993
Strada Jules Michelet 11Clasa I1937înainte de 1940P+7E+Ma171996
Strada Jules Michelet 15–171Clasa a III-a1928înainte de 1940S+P+5E191997
Strada Jules Michelet 191Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+6E131998
Strada Jules Michelet 251Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+6E111997
Strada Justiției 29corp A+B4Clasa I1920înainte de 1940S+P; S+P+2E91993
Strada Labirint 313Clasa I1930înainte de 1940S+P21993
Strada Laborator 124bloc 403Clasa a II-a1982după 1977S+P+11E+Et teh1312022
Strada Lanțului 1–1Bcorp A+B5Urgență U21940înainte de 1977S+P+Ma;S+P+3E01993
Strada Latină 42Urgență U21940înainte de 1977S+Ds+P+3E+Ma01993
Strada Latină 11corp A2Neîncadrată1890înainte de 1940S+P+1E+Pod01994
Strada Lânăriei 114Acorp A+B4Urgență U31946înainte de 1977S+P; S+P+1E01993
Strada Lânăriei 1444Consolidată1920înainte de 1940S+P+1E+pod01993
Strada Lânăriei 1464Urgență U31938înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Leon Vodă 154Urgență U31900înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Leon Vodă 184Consolidată1900înainte de 1940S+P+2E+E retras71993
Strada Leonida 162Clasa a III-a1936înainte de 1940S+P+2E51997
Strada Leonida 33corp A+B2Clasa a III-a1934înainte de 1940S+P+2E ;S+P31997
Strada Leonida Varnali 151Urgență U21913înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Leonida Varnali 171Clasa I1913înainte de 1940S+P+2E21997
Strada Licurg 22Urgență U31910înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Lipova 241Consolidată1900înainte de 1940S+P+1E+mA21993
Strada Lipscani 33Urgență U21921înainte de 1940S+P+4E+Ma01995
Strada Lipscani 123Clasa I1900înainte de 1940S+P+4E442024
Strada Lipscani 14colț cu Strada Stavropoleos; fost nr. 53Clasa a III-a1898; 1900înainte de 1940S+P+2E; S+P+2E+Ma02010
Strada Lipscani 193Urgență U21898înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Strada Lipscani 213Clasa I1884înainte de 1940S+P+2E241993
Strada Lipscani 26Libraria „George Cosbuc”3Clasa I1884înainte de 1940S+P+2E+Ma11993
Strada Lipscani 283Urgență U21880înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Lipscani 29–313Clasa I1934înainte de 1940S+P+7E52023
Strada Lipscani 31–333Clasa I1934înainte de 1940S+P+4E21993
Strada Lipscani 33corp A+B3Clasa I1930 / 1970înainte de 1940S+P+4E–2019
Strada Lipscani 38colț cu Strada Selari; fost nr. 13Consolidată1880înainte de 1940S+P+2E21993
Strada Lipscani 393Urgență U31973înainte de 1977S+P+2E01993
Strada Lipscani 40colț cu Strada Gabroveni; fost nr. 33Consolidată1920; 1920înainte de 1940S+P+Mz+1E+Ma; S+P+1E+Ma21993; 1993
Strada Lipscani 443Clasa I1880înainte de 19402S+P+2E+pod–2023
Strada Lipscani 453Clasa a III-a1880înainte de 1940S+P+1E+Ma22023
Strada Lipscani 46colț cu Strada Gabroveni; fost nr. 93Consolidată1880înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Lipscani 473Clasa I1880înainte de 1940S+P+1E21993
Strada Lipscani 48–503Urgență U11900înainte de 1940S+P01993
Strada Lipscani 523Urgență U31900înainte de 1940S+P+2E+Pod01993
Strada Lipscani 543Urgență U11900înainte de 1940S+P+2E+Pod01993
Strada Lipscani 553Consolidată1912înainte de 1940S+P+2E02009
Strada Lipscani 573Clasa I1890înainte de 1940S+P+2E12025
Strada Lipscani 613Clasa I1894înainte de 1940S+P+2E22024
Strada Lipscani 663Urgență U11900înainte de 1940S+P+3E+Pod01993
Strada Lipscani 703Clasa Iperioada interbelicaS+P+1E–2019
Strada Lipscani 723Urgență U11900înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Lipscani 753Clasa I1900înainte de 1940P+1E–2019
Strada Lipscani 76colț cu Strada Gabroveni; fost nr. 393Consolidată1900înainte de 1940S+P+1E ... 2E31993
Strada Lipscani 773Consolidată1875înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Lipscani 783Neîncadrată1900înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Lipscani 793Consolidată1875înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Lipscani 80colț cu Strada Gabroveni; fost nr. 433Urgență U11875înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Lipscani 943Clasa I1930înainte de 1940P+5E161993
Strada Lirei 20corp A+B2Urgență U11935înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Litovoi Voievod 1bloc OD7A2Clasa a II-a1970înainte de 1977S+P+10E442000
Strada Liveni 34Urgență U31920înainte de 1940S+P+3E+Ma01994
Strada Liviu Rebreanu 2bloc N63Clasa a II-a1966înainte de 1977S+P+10E+Eteh2972022
Strada Liviu Rebreanu 37bloc M243Neîncadrată1965înainte de 1977S+P+4E01995
Strada Lizeanu 122Urgență U21938înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Lizeanu 182Clasa I1910înainte de 1940S+P01993
Strada Lizeanu 19A2Clasa I1930înainte de 1940S+P+2E71993
Strada Lizeanu 202Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+3E131997
Strada Lizeanu 22–242Urgență U21958înainte de 1977S+P+2E+Ma71993
Strada Lizeanu 232Urgență U21936înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Locotenent Ilie Cimpeanu 225Urgență U31933înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Logofătul Dan 2bloc S222Urgență U21973înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Logofătul Luca Stroici 12Clasa I1949înainte de 1977S+P+8E171993
Strada Logofătul Luca Stroici 32Clasa a III-a1930înainte de 1940S+P+1E+pod02024
Strada Logofătul Luca Stroici 52Neîncadrată1956înainte de 1977S+P+2E01993
Strada Logofătul Luca Stroici 112Urgență U31935înainte de 1940S+P+4E+Ma01993
Strada Logofătul Luca Stroici 152Urgență U31921înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Logofătul Luca Stroici 172Urgență U21939înainte de 1940P+1E+Ma41994
Strada Logofătul Luca Stroici 222Urgență U21929înainte de 1940S+P+3E81993
Strada Logofătul Luca Stroici 352Clasa I1935înainte de 1940S+P+4E61993
Strada Londra 161Clasa I1924înainte de 1940S+P+4E+Ma281993
Strada Londra 181Clasa I1924înainte de 1940S+P+4E+Ma291993
Strada Londra 18A1Clasa I1924înainte de 1940S+P+4E+Ma311993
Strada Londra 191Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+3E+Ma121996
Strada Londra 201Clasa a II-a1926 -1929înainte de 1940S+P+4E+Ma342023
Strada Londra 491Clasa a III-a1922înainte de 1940S+P+1E–2024
Strada Lotru 591Urgență U11947înainte de 1977S+P+1E+Ma71993
Strada Louis Pasteur 235Urgență U31928înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Louis Pasteur 305Consolidată1936înainte de 1940S+P+3E+Ma81997
Strada Louis Pasteur 385Urgență U31935înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Louis Pasteur 435Neîncadrată1927înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Louis Pasteur 615Urgență U21937înainte de 1940S+P+2E+Pod01993
Strada Luceafărului 25Urgență U21933înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Lucrețiu Pătrășcanu 4bloc TI3Clasa a II-a1968înainte de 1977S+P+10E+Eteh1762022
Strada Ludwig van Beethoven 22Urgență U11960înainte de 1977S+P+4E01997
Strada Luigi Cazzavillan 151Urgență U11922înainte de 1940S+P+5E01993
Strada Lunei 22Clasa I1934înainte de 1940S+P+2E31993
Strada Lunei 62Urgență U21930înainte de 1940S+P+2E+Ma91993
Strada Lunei 82Clasa I1929înainte de 1940S+P+2E31993
Strada Luntrei 3bloc 102Urgență U21975înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Luntrei 62Urgență U21974înainte de 1977S+P+10E3481993
Strada Luterană 51Clasa a II-a1932înainte de 1940S+P+5E711998
Strada Macarie Cântarețul 41Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+3E41995
Strada Mahatma Gandhi 71Clasa a III-a1925înainte de 1940Ds+P+1E+Ma72014
Strada Maica Domnului 482Urgență U21937înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Strada Maica Domnului 522Urgență U21934înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Maior Alexandru Cimpeanu 101Urgență U21938înainte de 1940S+P+2E+Ma131995
Strada Maior Alexandru Cimpeanu 131Clasa a II-a1920înainte de 1940S+P+2E71997
Strada Maior Alexandru Cimpeanu 291Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+2E51997
Strada Maior Alexandru Cimpeanu 361Urgență U31936înainte de 1940S+P+3E+Ma01995
Strada Maior Alexandru Cimpeanu 381Urgență U31930înainte de 1940S+P+2E+Ma01995
Strada Maltopol 171Urgență U11935înainte de 1940S+P+3E01995
Strada Marcu Armasu 1bloc 292Urgență U21974înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Marcu Armasu 3bloc 282Urgență U21974înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Marcu Armasu 5bloc 272Urgență U31974înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Marcu Armasu 7bloc 262Urgență U31974înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Marcu Armasu 9bloc 252Urgență U31974înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Marcu Armasu 11bloc 242Urgență U31974înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Maria Hagi Moscu 19–211Urgență U21950înainte de 1977S+P+2E+Ma01994
Strada Maria Rosetti 82Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+5E161993
Strada Maria Rosetti 8A2Consolidată–S+P+501993
Strada Maria Rosetti 102Clasa a II-a1946înainte de 1977S+P+7E342023
Strada Maria Rosetti 122Urgență U21930înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Maria Rosetti 132Urgență U21910înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Maria Rosetti 152Urgență U31934înainte de 1940S+P+5E141992
Strada Maria Rosetti 16corp A+B2Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+2E+Ma; S+P+4E+Ma91993
Strada Maria Rosetti 172Urgență U21934înainte de 1940S+P+4E+Ma01993
Strada Maria Rosetti 182Urgență U21930înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Maria Rosetti 262Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+6E121997
Strada Maria Rosetti 302Urgență U21938înainte de 1940S+P+4E01994
Strada Maria Rosetti 312Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+3E+Ma142008
Strada Maria Rosetti 362Urgență U11936înainte de 1940S+P+7E+Ma311994
Strada Maria Rosetti 432Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+2E+Ma61993
Strada Maria Rosetti 532Clasa a II-a1914înainte de 1940S+P+2E+Ma72025
Strada Maria Rosetti 552Consolidată1934înainte de 1940P+8E+Ma201997
Strada Maria Rosetti 612Neîncadrată1918înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Marin Serghiescu 6–82Urgență U31940înainte de 1977S+P+4E+Ma01993
Strada Marin Serghiescu 102Urgență U11920înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Mașina de Pâine 6bloc R312Clasa a II-a1969înainte de 1977S+P+10E882000
Strada Mașina de Pâine 8bloc OD362Clasa a II-a1968înainte de 1977S+P+10E442000
Strada Mașina de Pâine 202Urgență U31968înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Mașina de Pâine 222Urgență U31974înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Mașina de Pâine 23corp A+B2Urgență U21925înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P+1E01993
Strada Mașina de Pâine 37bloc 22Neîncadrată1976înainte de 1977S+P+10E441993;1995
Strada Mașina de Pâine 39bloc OD59A2Clasa a II-a1970înainte de 1977S+P+10E442000
Strada Mașina de Pâine 412Urgență U31968înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Mașina de Pâine 69bloc OD232Clasa a II-a1969înainte de 1977S+P+10E1762000
Strada Matache Dobrescu 33Urgență U21930înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Matei Basarab 31corp A+B3Clasa I1930înainte de 1940S+P–1993
Strada Matei Basarab 333Urgență U21923înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Matei Millo 121Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+Mz+6E391999
Strada Matei Voievod 4corp A+B2Urgență U21937înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P+1E01993
Strada Matei Voievod 62Urgență U21930înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Matei Voievod 82Urgență U21939înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Matei Voievod 132Urgență U21935înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Matei Voievod 182Consolidată1940înainte de 1977S+P+2E+Pod31993
Strada Matei Voievod 20A2Urgență U21903înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Matei Voievod 31corp B2Clasa I1933înainte de 1940S+P–2023
Strada Matei Voievod 35corp A+B2Urgență U31930înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P01993
Strada Matei Voievod 62corp A+B+C+D2Urgență U21940înainte de 1977S+P+1E+Pod;01993
Strada Matei Voievod 712Urgență U31940înainte de 1977S+P+1E+Ma01993
Strada Matei Voievod 103–113bloc O32Urgență U31963înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Matei Voievod 115–123bloc O22Urgență U31963înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Matei Voievod 125–133bloc O12Clasa a III-a1963înainte de 1977S+P+10E1321993
Strada Maxim Gorki 11Clasa a II-a1958înainte de 1977S+P+2E121997
Strada Maxim Gorki 261Urgență U21940înainte de 1977S+P+1E+Ma01994
Strada Maximilian Popper 21corp A+B3Urgență U21910înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Măgura Vulturului 312Urgență U31930înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Mătăsari 12corp A+B2Clasa I1930înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P41993
Strada Mătăsari 14corp A+B2Urgență U21935înainte de 1940S+P+1E; S+P+1E01993
Strada Mătăsari 23corp A+B+C2Urgență U21936înainte de 1940S+P+2E; S+P+1E01993
Strada Mătăsari 32–34corp A+B2Urgență U31935înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P01993
Strada Mătăsari 382Urgență U21928înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Mătăsari 412Urgență U31938înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Mătăsari 44corp C1+C22Clasa Iinceputul sec. XXS+P+1E / P–2019
Strada Mătăsari 472Urgență U31934înainte de 1940S+P+1E; S+P+1E01993
Strada Mântuleasa 52Clasa a III-a1933înainte de 1940S+P+5E131997
Strada Mântuleasa 82Clasa a III-a1932înainte de 1940S+P+6E21997
Strada Mântuleasa 122Clasa a III-a1935înainte de 1940S+P+5E+Ma171997
Strada Mântuleasa 12bloc Mantuleasa 123Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+5E+Pod172022
Strada Mântuleasa 162Clasa a II-a1928înainte de 1940S+P+4E92001
Strada Mântuleasa 322Urgență U11927înainte de 1940S+P+2E+Ma01996
Strada Mântuleasa 332Urgență U21924înainte de 1940S+P+2E+Pod01993
Strada Mântuleasa 342Urgență U11932înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Mântuleasa 372Urgență U21922înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Mântuleasa 382Urgență U21934înainte de 1940S+P+Mz+2E+Ma01993
Strada Mântuleasa 422Clasa a II-a1932înainte de 1940P+7E302025
Strada Metalurgiei 5–74Urgență U31966înainte de 1977S+P+9E01993
Strada Mihai Eminescu 8A1Neîncadrată1939înainte de 1940S+P+7E+Ma01993
Strada Mihai Eminescu 171Consolidată1937înainte de 1940S+P+7E+Ma401995
Strada Mihai Eminescu 231Urgență U11935înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Mihai Eminescu 261Urgență U21937înainte de 1940S+P+6E01993
Strada Mihai Eminescu 341Clasa a II-a1939înainte de 1940S+P+7E81994
Strada Mihai Eminescu 361Urgență U31940înainte de 1977S+P+7E01995
Strada Mihai Eminescu 37corp B1Clasa I1928înainte de 1940S+P+2E91993
Strada Mihai Eminescu 37corp A1Consolidată1900înainte de 1940S+P+1E31993
Strada Mihai Eminescu 401Urgență U21935înainte de 1940S+P+5E+Ma01994
Strada Mihai Eminescu 572Urgență U21925înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Mihai Eminescu 75A2Clasa a II-a1927înainte de 1940S+P+2E+Ma41997
Strada Mihai Eminescu 76A2Urgență U21936înainte de 1940S+P+3E01994
Strada Mihai Eminescu 77A2Urgență U11890înainte de 1940S+P+4E01995
Strada Mihai Eminescu 89Teatrul „Metropolis”2Clasa a III-a1952înainte de 1977S+P+2E01997
Strada Mihai Eminescu 1272Clasa I1938înainte de 1940S+P+5E+Ma52022
Strada Mihai Eminescu 1322Urgență U31936înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Mihai Eminescu 1402Urgență U31949înainte de 1977S+P+3E01993
Strada Mihai Eminescu 1502Urgență U21938înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Mihai Eminescu 1552Urgență U11928înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Mihai Eminescu 1592Clasa I1933înainte de 1940S+P+3E61995
Strada Mihai Eminescu 1662Urgență U21937înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Mihai Eminescu 1732Clasa I1895înainte de 1940S+P+2E+Ma72022
Strada Mihai Eminescu 1762Urgență U21933înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Mihai Eminescu 1822Clasa a III-a1931înainte de 1940S+P+2E+Ma;02023
Strada Mihai Eminescu 1832Neîncadrată1903înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Mihai Vodă 55Urgență U31910înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Mihai Vodă 75Urgență U31910înainte de 1940S+P+2E+Ma; S+P+3E01994
Strada Mihai Vodă 9–115Clasa I1905-1925înainte de 1940S+P+2E+M102025
Strada Mihai Vodă 135Clasa I1935înainte de 1940S PARTIAL+P+4E142022
Strada Mihai Vodă 155Clasa I1914înainte de 1940S+P+6E151997
Strada Mihail Mirinescu 195Urgență U31932înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Mihail Mirinescu 20–225Clasa a III-a1938înainte de 1940S+P+2E+M172024
Strada Mihail Moxa 2corp B+C1Clasa a II-a1920înainte de 1940P+Ma S+P+1E+Ma02019
Strada Mihail Moxa 141Clasa I1890înainte de 1940S+P+Ma01993
Strada Mihail Moxa 181Clasa I1880înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Mihail Obedenaru 115Urgență U31938înainte de 1940S+P+2E+Ma41995
Strada Mircea Vasilescu 13corp A+B4Urgență U21927înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Mircea Vulcănescu 2–41Urgență U21935înainte de 1940S+P+7E01996
Strada Mircea Vulcănescu 121Consolidată1917înainte de 1940S+P+2E+Pod32022
Strada Mircea Vulcănescu 32A1Clasa I1900înainte de 1940S+P+2E+Ma81994
Strada Mircea Vulcănescu 391Urgență U21870înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Mircea Vulcănescu 421Urgență U21900înainte de 1940S+P+2E+Ma01996
Strada Mircea Vulcănescu 611Urgență U21930înainte de 1940S+P+3E+Ma01994
Strada Mircea Vulcănescu 661Clasa I1930înainte de 1940S+P+2E+Ma51996
Strada Mircea Vulcănescu 741Clasa I1935înainte de 1940S+P+3E+Ma51995
Strada Mircea Vulcănescu 76A1Urgență U31929înainte de 1940S+P+3E81994
Strada Mircea Vulcănescu 87B1Clasa a III-a1936înainte de 1940S+P+2E51997
Strada Mircea Vulcănescu 961Neîncadrată1870înainte de 1940S+P41993
Strada Mircea Vulcănescu 107corp A+B+C1Neîncadrată1870înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Mircea Vulcănescu 108corp A+B+C1Clasa a II-a1924înainte de 1940S+P+1E; S+P+1E+Ma; S+P+2E+Pod91995
Strada Mircea Vulcănescu 1191Urgență U21936înainte de 1940S+P+4E01996
Strada Mitropolit Antim Ivireanu 4bis5Neîncadrată1925înainte de 1940S+P+4E+Ma01994
Strada Mitropolit Antim Ivireanu 125Urgență U31925înainte de 1940S+P+3E+Ma01994
Strada Mitropolit Antim Ivireanu 455Urgență U31936înainte de 1940S+P+3E01995
Strada Mitropolit Filaret 164Urgență U31900înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Mitropolit Filaret 734Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Mitropolitul Iosif 49pe listă: Strada Mitropolit Iosif4Urgență U31930înainte de 1940S+P01993
Strada Mitropolitul Nifon 1pe listă: Strada Mitropolit Nifon4Clasa a III-a1925înainte de 1940S+P+2E+Ma21993
Strada Mitropolitul Nifon 12pe listă: Strada Mitropolit Nifon4Urgență U31932înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Mitropolitul Nifon 12Ape listă: Strada Mitropolit Nifon4Neîncadrată1890înainte de 1940S+P+1E; S+P01993
Strada Mitropolitul Nifon 14pe listă: Strada Mitropolit Nifon4Urgență U31895înainte de 1940S+P; S+P+2E01993
Strada Mitropolitul Nifon 16pe listă: Strada Mitropolit Nifon4Urgență U31885înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Mitropolitul Nifon 27pe listă: Strada Mitropolit Nifon4Urgență U21880; 1940înainte de 1940S+P+1E; S+P+3E+Ma01993
Strada Mitropolitul Nifon 30pe listă: Strada Mitropolit Nifon4Clasa a II-a1937înainte de 1940S+P+2E+Ma21997
Strada Mitropolitul Nifon 32pe listă: Strada Mitropolit Nifon4Urgență U31880înainte de 1940S+P01993
Strada Mitropolitul Nifon 37pe listă: Strada Mitropolit Nifon4Urgență U31910înainte de 1940S+P01993
Strada Mitropolitul Veniamin Costache 20pe listă: Strada Mitropolit Veniamin Costache5Clasa a II-a1922înainte de 1940S+P+1E–2024
Strada Mitropolitul Veniamin Costache 21Ape listă: Strada Mitropolit Costache Veniamin5Urgență U21940înainte de 1977S+P01993
Strada Moise Nicoară 13Clasa I–DS+P+1E02015
Strada Moise Nicoară 373Clasa I1938-1939înainte de 1940S+P+3E+EM–2024
Strada Moldovița 12bloc A84Urgență U31965înainte de 1977S+P+10E01995
Strada Monumentului 6corp A+B2Urgență U21924înainte de 1940S+P+2E; S+P01993
Strada Monumentului 82Urgență U21926înainte de 1940S+P+Mz+3E01993
Strada Morilor 28corp A3Urgență U11900înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Muzelor 54Urgență U31935înainte de 1940S+P+2E01995
Strada Muzelor 194Urgență U21930înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Negoiu 373Urgență U31940înainte de 1977S+P+1E01993
Strada Negustori 102Urgență U31924înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Negustori 142Urgență U31937înainte de 1940S+P+6E+Pod01993
Strada Negustori 192Urgență U31934înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Negustori 242Urgență U21920înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Nera 2bloc OD56Clasa a III-a1964înainte de 1977S+P+9E2402018
Strada Nicolae Drossu 261Urgență U31934înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Strada Nicolae Filimon 16Urgență U21920înainte de 1940S+P+2E01996
Strada Nicolae Filipescu 322Urgență U31885înainte de 1940S+P+2E+Ma01993;1994
Strada Nicolae Filipescu 34corp A+B+C2Urgență U31865înainte de 1940S+P+2E+Ma; S+P+1E; S+P+1E01993
Strada Nicolae Filipescu 502Urgență U21930înainte de 1940S+P+4E01993
Strada Nicolae Filipescu 592Urgență U21936înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Nicolae Golescu 51Clasa I1938înainte de 1940P+9E211998
Strada Nicolae Golescu 71Urgență U11920înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Nicolae Golescu 201Clasa a II-a1921înainte de 1940S+P+3E112016
Strada Nicolae Iorga 15A1Urgență U31933înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Nicolae Iorga 171Clasa a II-a1940înainte de 1977S+P+6E151994
Strada Nicolae Iorga 221Clasa I1939înainte de 1940S+P+6E+Ma322025
Strada Nicolae Iorga 311Consolidată1936înainte de 1940S+P+5E191996
Strada Nicolae Licaret 8bloc PM423Clasa a II-a1979după 1977S+P+10E1082022
Strada Nicolae Mavrogheni 153Clasa I1906înainte de 1940S+P+1E+Ma11993
Strada Nicolae Racotă 81Neîncadrată1976înainte de 1977S+P+10E01994
Strada Nicolae Staicovici 375Urgență U31930înainte de 1940S+Ds+P;S+P01993
Strada Nicolae Tonitza 33Clasa I1901înainte de 1940S+P+2E161993
Strada Nicolae Tonitza 10corp A+B3Urgență U21940înainte de 1977S+P+1E; S+P01993
Strada Nicolae Tonitza 113Clasa a II-a1940înainte de 1977S+P+8E672025
Strada Nicolae Tonitza 133Clasa a III-a1915înainte de 19402S+P+Mz+6E182016
Strada Nicolae Turnescu 1corp A5Urgență U11910înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Nicolae Turnescu 155Urgență U11927înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Nicolae Velescu 31Neîncadrată1924înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Niculae T. Sebe 11bloc S213Clasa a II-a1962înainte de 1977S+P+9E382001
Strada Nifon Balasescu 142Neîncadrată1930înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Nitu Vasile 42bloc 24Neîncadrată1963înainte de 1977S+P+4E01995
Strada Oborul Nou 112Clasa a II-a1990după 1977S+P+2E+pod122020
Strada Occidentului 11Urgență U11910înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Occidentului 13corp A+B1Urgență U21940înainte de 1977S+P+6E01993
Strada Occidentului 211Neîncadrată1890înainte de 1940S+P01993
Strada Occidentului 241Urgență U31940înainte de 1977S+P+3E01993
Strada Occidentului 32colț cu Strada Ecaterina Teodoroiu; fost nr. 221Clasa a III-a–S+P+1E+Ma (anexa: P)52018
Strada Occidentului 341Urgență U31940înainte de 1977S+P+5E01993
Strada Occidentului 43corp A+B1Urgență U31940înainte de 1977S+P+3E01993
Strada Occidentului 45corp A1Clasa a III-a1935înainte de 1940S+P+3E+Ma112013
Strada Occidentului 45corp B1Urgență U21935înainte de 1940S+P+3E+Ma111993
Strada Occidentului 49corp A+B+C1Urgență U21890înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Occidentului 53–551Consolidată2015-2016după 19772S+P+4E+6Eretras81993
Strada Odobești 43Clasa a II-a1966înainte de 1977S+P+10E+Eteh442022
Strada Odobești 7bloc V123Urgență U31965înainte de 1977S+P+10E01996
Strada Oițelor 2corp A4Clasa a II-a1885înainte de 1940P+1E+M–2023
Strada Olari 142Urgență U11935înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Olari 302Urgență U11870înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Olari 322Clasa a III-a1916înainte de 1940S+P+1E+Ma02017
Strada Olimpului 14Urgență U31895înainte de 1940S+P01993
Strada Olimpului 34Urgență U31930înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Olimpului 6corp A+B+C4Urgență U21896înainte de 1940S+P; S+P+1E; S+P+1E+Ma01993
Strada Olimpului 7A4Urgență U31900înainte de 1940S+P+Ma01993
Strada Olimpului 9corp A+B+C4Urgență U31912înainte de 1940S+P; S+P+1E01993
Strada Olimpului 10corp A+B4Urgență U31930înainte de 1940S+P; S+P+1E01993
Strada Olimpului 134Urgență U31914înainte de 1940S+P+Ma01993
Strada Olimpului 14corp A+B4Urgență U31924înainte de 1940S+P; S+P+1E01993
Strada Olimpului 21corp A+B4Urgență U21900înainte de 1940S+P01993
Strada Olimpului 24corp A+B+C+D4Urgență U31940înainte de 1977S+P+1E+Ma; S+P01993
Strada Olimpului 274Urgență U31931înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Olimpului 294Urgență U31896înainte de 1940S+P01993
Strada Olimpului 324Urgență U31889înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Olimpului 344Clasa I1900înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Olimpului 37corp A+B4Urgență U31900înainte de 1940S+P01993
Strada Olimpului 39corp A+B4Urgență U21923înainte de 1940S+P; S+P+1E+Ma01993
Strada Olimpului 434Clasa a III-a1939înainte de 1940S+P+3E+Ma02014
Strada Olimpului 48corp A+B+C4Urgență U31900înainte de 1940S+P01993
Strada Olimpului 52corp A+B4Urgență U31839înainte de 1940S+P01993
Strada Olimpului 58A4Urgență U31920înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Olimpului 614Urgență U21920înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Olimpului 644Urgență U31909înainte de 1940S+P01993
Strada Olimpului 66corp A+B+C4Urgență U11914înainte de 1940S+P+1E; S+P01993
Strada Olimpului 68corp A+B4Urgență U31930înainte de 1940S+P; S+P+1E01993
Strada Olimpului 704Urgență U31900înainte de 1940S+P01993
Strada Olimpului 72corp A+B4Urgență U11913înainte de 1940S+P01993
Strada Olimpului 744Urgență U31900înainte de 1940S+P+Ma01993
Strada Olimpului 764Urgență U31930înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Olimpului 80corp A+B+C4Urgență U21915înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P+Ma01993
Strada Olimpului 824Urgență U21910înainte de 1940S+P+Ma01993
Strada Orzari 15–17corp A+B+C+D+E+H2Urgență U11890înainte de 1940S+P; S+P+1E; S+P01993
Strada Orzari 58B2Urgență U31934înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Ostașilor 4corp A+B1Clasa I1927înainte de 1940P+5E+Ma; P+4E+Ma181997
Strada Ostașilor 61Urgență U11924înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Ostașilor 12corp A+B1Urgență U11883înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Ostașilor 191Urgență U11926înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Ostașilor 23A1Neîncadrată1900înainte de 1940S+P01993
Strada Ostașilor 311Urgență U21940înainte de 1977S+P+1E01993
Strada Oțetari 62Urgență U21933înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Strada Palade Gheorghe 12Clasa a II-a1930înainte de 1940S+P+3E151995
Strada Paleologu 22Urgență U21936înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Paleologu 32Consolidată1936înainte de 1940P+5E201993
Strada Paleologu 5corp A2Urgență U21939înainte de 1940S+P+3E01994
Strada Paleologu 72Urgență U21930înainte de 1940S+P+4E01993
Strada Paleologu 153Clasa a II-a1930înainte de 1940S+P+3E+Ma101993
Strada Paleologu 223Urgență U31920înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Pamfil Nastase 192Clasa a III-a1936înainte de 1940S+P+2E+Ma41997
Strada Pamfil Nastase 22corp B2Urgență U21940înainte de 1977S+Ds+P+2E01995
Strada Panait Istrati 104corp A+B+C1Urgență U11912înainte de 1940S+P21993
Strada Parfumului 283Clasa a II-a1944înainte de 1977S+P+7E+Pod302018
Strada Parfumului 393Urgență U31910înainte de 1940S+P01993
Strada Parintele Staniloaie 2fosta Strada Cernica; corp A+B2Clasa I1921înainte de 1940S+P; S+P+1E42024
Strada Parintele Staniloaie 6fosta Strada Cernica2Urgență U11937înainte de 1940S+P+5E01994
Strada Paris 41Clasa a II-a1937înainte de 1940S+P+3E141995
Strada Paris 7corp principal+corp secundar1Clasa I1930înainte de 1940Sp+Ds+P+2E S+P+3E–2014
Strada Paris 91Urgență U21934înainte de 1940S+P+3E+Ma01994
Strada Paris 401Clasa a II-a1930înainte de 1940S+P+1E+Ma111993
Strada Paris 44corp C11Clasa a II-aPerioada interbelicăD+P+1E+POD22020
Strada Pasului 52Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+3E+Ma51994
Strada Patriei 33Urgență U21934înainte de 1940S+P+Mz+3E+Pod01994
Strada Patrioților 3Abloc M3G3Clasa a II-a1975înainte de 1977S+P+10E442013
Strada Paul Greceanu 7corp A+B2Urgență U11918înainte de 1940S+P+2ES+P+1E01993
Strada Paul Greceanu 262Urgență U11940înainte de 1977S+P+2E+Ma01993
Strada Paul Ionescu 151Urgență U21939înainte de 1940S+P+2E01996
Strada Pătrașcu Vodă 13Urgență U21928înainte de 1940S+P+3E+Ma01994
Strada Pătrașcu Vodă 53Clasa I1850înainte de 1940S+P+1E+Mz+Pd41993
Strada Pătrașcu Vodă 73Clasa I1889înainte de 1940S+P+2E31995
Strada Pătrașcu Vodă 83Clasa I1890înainte de 1940S+P+2E+Pod41993
Strada Pătrașcu Vodă 10colț cu Strada Sfantul Gheorghe Nou; fost nr. 153Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Petre Cretu 681Consolidată1936înainte de 1940S+P+1E+Ma31993
Strada Petre Cretu 771Urgență U31935înainte de 1940S+P+2E+Ma01995
Strada Petru Cercel 94Urgență U31933înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Petru Maior 75–77Corp A1Clasa I1915înainte de 1940Sp+P+1E122023
Strada Petru Poni 1–31Urgență U21958înainte de 1977S+P+3E301995
Strada Petru Poni 81Urgență U31929înainte de 1940S+P+2E+Ma31995
Strada Petru Poni 181Urgență U31928înainte de 1940S+P+3E+Ma71995
Strada Petru Rareș 141Clasa I1939înainte de 1940P+202024-2025
Strada Petru Rareș 211Urgență U11913înainte de 1940S+P+2E+Pod01993
Strada Petru Rareș 321Urgență U11930înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Piața Amzei 7–91Clasa a II-a1958înainte de 1977S+P+7E901997
Strada Pictor Ion Negulici 421Clasa I1930înainte de 1940Ds+P+2E+Ms.–2021
Strada Pitar Moș 191Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+2E102011
Strada Pitar Moș 251Clasa a II-a1968-1970înainte de 1977D+P+8E+Et.tehnic272019
Strada Pitar Moș 271Clasa I1936înainte de 1940P+6E+Ma261997
Strada Pitar Moș 291Clasa I1936înainte de 1940P+6E+Ma592023
Strada Plantelor 202Consolidată1922înainte de 1940Ds+P+1E+Ma41993
Strada Plantelor 232Urgență U21936înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Plantelor 45corp A2Consolidată1895înainte de 1940S+P+1E+Ma31993
Strada Plantelor 45corp B2Consolidată1895înainte de 1940S+P+1E+Ma31993
Strada Plantelor 47corp A+B2Clasa IA: inainte de 1930 B: dupa 1930înainte de 1940S+P+1E+Ma52019
Strada Plantelor 602Urgență U11930înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Plantelor 702Urgență U21935înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Plantelor 742Urgență U31926înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Plantelor 782Urgență U11933înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Plantelor 802Urgență U31935înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Plt. Petre Ionescu 7bloc X203Clasa a II-a1969înainte de 1977S+P+10E+Eteh442022
Strada Plugarilor 5bl.91, sc.14Clasa a IV-a1985după 1977S+P+4E192024
Strada Plugarilor 46corp A+B4Consolidată1918înainte de 1940S+P+2E11993
Strada Poenaru Bordea 44Urgență U21935înainte de 1940S+P+6E01993
Strada Poenaru Bordea 64Urgență U21933înainte de 1940S+P+7E01993
Strada Poenaru Bordea 8–104Urgență U11961înainte de 1977S+P+8E01996
Strada Poenaru Bordea 12–144Clasa I1937înainte de 1940P+7E241994
Strada Poenaru Bordea 164Clasa I1936înainte de 1940S+P+7E301996
Strada Poiana Florilor 274Urgență U21939înainte de 1940S+P+4E+Ma01995
Strada Poiana Narciselor 51Clasa I1929înainte de 1940P+6E+Ma221995
Strada Poiana Narciselor 71Clasa I1902înainte de 1940S+P+4E211994
Strada Poiana Narciselor 82Urgență U31960înainte de 1977S+P+9E561996
Strada Poiana Narciselor 102Urgență U21938înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Polonă 23corp A1Urgență U31932înainte de 1940S+P+4E111993
Strada Polonă 23C1Urgență U31940înainte de 1977S+P+3E01994
Strada Polonă 24–261Consolidată1927înainte de 1940S+P+3E+Ma52006
Strada Polonă 401Neîncadrată–P01993
Strada Polonă 421Clasa a II-a1930înainte de 1940Ds+P+2E+Pod62011
Strada Polonă 471Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+1E41993
Strada Polonă 701Clasa I1935înainte de 1940S+P+2E+Ma91993
Strada Polonă 751Clasa a II-a1939înainte de 1940S+P+2E31993
Strada Polonă 901Urgență U21932înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Pompiliu Eliade 41Clasa a II-a1958înainte de 1977S+P+6E142002
Strada Pompiliu Eliade 91Clasa a II-a1930înainte de 1940D+P–2023
Strada Popa Marin 31Urgență U31936înainte de 1940S+Ds+P+3E41993
Strada Popa Nan 22Urgență U31939înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Popa Nan 112Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+3E02019
Strada Popa Nan 193Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+2E+Ma111997
Strada Popa Nan 492Urgență U31938înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Popa Nan 602Urgență U11896înainte de 1940S+P01993
Strada Popa Nan 682Urgență U31929înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Popa Nan 762Clasa a II-a1940înainte de 1977S+P+3E91996
Strada Popa Nan 882Urgență U21933înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Popa Nan 115Bcorp A+B3Urgență U31925înainte de 1940S+P+1E+Ma S+P01993
Strada Popa Nan 137A3Clasa a III-a1933înainte de 1940S+P+3E+Pod81997
Strada Popa Petre 142Clasa a III-a1930înainte de 1940S+P+3E141996
Strada Popa Petre 152Urgență U31932înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Popa Petre 282Urgență U11924înainte de 1940S+P+4E01993
Strada Popa Petre 37corp A+B2Clasa a II-a1924înainte de 1940S+P+2E+Ma71993
Strada Popa Petre 422Clasa a II-a1928înainte de 1940S+P+4E82025
Strada Popa Rusu 9corp A+B+C2Urgență U31930înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Popa Rusu 122Urgență U21890înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Popa Rusu 172Urgență U11925înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Popa Rusu 232Urgență U31930înainte de 1940S+P+1E+Ma111993
Strada Popa Soare 93Urgență U21890înainte de 1940S+P+1E+Ma101993
Strada Popa Soare 202Urgență U11880înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Popa Ștefan 9–115Urgență U21934înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Popa Tatu 1–31Urgență U11880înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Popa Tatu 131Neîncadrată1889înainte de 1940S+P+Ma01993
Strada Popa Tatu 181Neîncadrată1935înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Popa Tatu 29A1Urgență U31925înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Popa Tatu 331Neîncadrată1897înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Popa Tatu 37A1Urgență U11890înainte de 1940S+P+3E01994
Strada Popa Tatu 421Urgență U31940înainte de 1977S+P+1E01993
Strada Popa Tatu 481Urgență U21940înainte de 1977S+P+2E+Ma01993
Strada Popa Tatu 52corp A+B1Urgență U31940înainte de 1977S+P+1E01993
Strada Popa Tatu 701Urgență U31936înainte de 1940S+P+2E+Ma01996
Strada Popa Tatu 721Urgență U31925înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Popa Tatu 761Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+5E+Ma121997
Strada Popa Tatu 781Clasa I1938înainte de 1940S+P+5E+Ma172022
Strada Popa Tatu 801Neîncadrată1940înainte de 1977S+P+3E+Ma61993
Strada Popa Tatu 851Clasa I1875-1880înainte de 1940Corp C1- S+P+2E; Corp 2 și Corp C3- P+E;Corp C4 -P+2E02024
Strada Popisteanu 101Clasa I1938înainte de 1940S+P+1E51993
Strada Postăvarul 6bloc D2; tr.I+II3Clasa a II-a1967înainte de 1977S+P+10E+1E tehnic2642013
Strada Postăvarul 22bloc 123Neîncadrată1968înainte de 1977S+P+10E431995
Strada Poterași 3corp A+B+C4Urgență U31910înainte de 1940S+P01993
Strada Poterași 134Urgență U31901înainte de 1940S+P+Ma01993
Strada Poterași 20–224Urgență U21921înainte de 1940S+P+5E01993
Strada Poterași 26A4Urgență U21932înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Poterași 354Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+3E161997
Strada Poterași 36corp A+C4Urgență U21910înainte de 1940S+P+Ma; S+P01993
Strada Poterași 374Urgență U31910înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Poterași 394Urgență U21916înainte de 1940S+P01993
Strada Poterași 414Urgență U31916înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Poterași 454Urgență U31916înainte de 1940S+P01993
Strada Povernei 6–8Sediul “S.N.S.P.A.”; corp A1+A24Clasa a II-a1924÷1929înainte de 1940Ds+P+2E+Ma Ds+P+2E+Pod02008
Strada Povernei 71Urgență U31932înainte de 1940S+P+3E61994
Strada Povernei 10corp A+B+C1Urgență U21922înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Precupeții Vechi 442Urgență U21934înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Precupeții Vechi 502Urgență U21937înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Precupeții Vechi 51corp B2Clasa I1900înainte de 1940S+P+1E02016
Strada Precupeții Vechi 542Neîncadrată1915înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Precupeții Vechi 612Urgență U11900înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Principatele Unite 2vila A+A'4Urgență U31930înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P+1E31993
Strada Principatele Unite 2vila B4Urgență U21930înainte de 1940S+P+1E21993
Strada Principatele Unite 38–404Consolidată2008după 1977S+P+4E+1Eretras+Ms1+Ms2401993
Strada Principatele Unite 454Neîncadrată1920înainte de 1940S+P+1E; S+P+1E01993
Strada Principatele Unite 47Ccorp A+B+C4Neîncadrată1934înainte de 1940S+P01993
Strada Principatele Unite 56–584Neîncadrată1900înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Principatele Unite 594Urgență U31925înainte de 1940S+P; S+P+1E01993
Strada Principatele Unite 614Neîncadrată1935înainte de 1940S+P01993
Strada Principatele Unite 64corp C+D4Urgență U31910înainte de 1940S+P; S+P+1E; S+P01993
Strada Principatele Unite 704Urgență U31890înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Principatele Unite 714Urgență U11890înainte de 1940S+P+1E; S+P01993
Strada Prisaca Dornei 6bloc D53Clasa a II-a1967înainte de 1977S+P+10E+1E tehnic2642013
Strada Profesor Murgoci Munteanu Gheorghe 1pe listă: Strada George Murgoci4Neîncadrată1901înainte de 1940S+P01993
Strada Profesor Murgoci Munteanu Gheorghe 5pe listă: Strada George Murgoci4Neîncadrată1900înainte de 1940S+P01993
Strada Profesor Murgoci Munteanu Gheorghe 7pe listă: Strada George Murgoci4Neîncadrată1900înainte de 1940S+P01993
Strada Profesor Murgoci Munteanu Gheorghe 9pe listă: Strada George Murgoci; corp A+B4Urgență U31915înainte de 1940S+P; S+P+1E01993
Strada Profesorilor 44Urgență U21940înainte de 1977S+P+1E+Ma01993
Strada Profesorilor 84Urgență U21940înainte de 1977S+P+1E+Ma01993
Strada Profesorilor 104Consolidată1940înainte de 1977S+P+Ma01993
Strada Progresului 31Urgență U21890înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Progresului 41Urgență U21930înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Progresului 161Urgență U31910înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Pușcașului 181Urgență U31915înainte de 1940S+P+Ma01993
Strada Puțul cu Plopi 10Casa C-tin Tănase (corp C1,C2,C3)1Clasa I1893înainte de 1940Ds+P+Pod/garaj-P/P+1E–2021
Strada Radu Beller 251Urgență U21946înainte de 1977S+P+4E01993
Strada Radu Calomfirescu 13Urgență U11895înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Radu Calomfirescu 33Urgență U11923înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Radu Calomfirescu 73Clasa I1933înainte de 1940S+P+3E81995
Strada Radu Calomfirescu 103Clasa I1890înainte de 1940S+P+1E+Ma111993
Strada Radu Calomfirescu 113Urgență U11867înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Radu Calomfirescu 123Clasa a II-a1890înainte de 1940S+P+Ma52024
Strada Radu Calomfirescu 133Consolidată1891înainte de 1940S+P+1E51993
Strada Radu Cristian 12Clasa I1936înainte de 1940Ds+P+6E+M142022
Strada Radu Cristian 22Clasa I1900înainte de 1940S+P+1E+Ma51993
Strada Radu Cristian 32Clasa I1899înainte de 1940Ds+P+2E51993
Strada Radu Cristian 42Clasa I1930înainte de 1940S+P+2E+Ma102025
Strada Radu de la Afumați 272Clasa I1910înainte de 1940S+P+1E+Ma61993
Strada Radu de la Afumați 53corp A+B+C+D2Clasa I1915înainte de 1940S+P+2E; S+P+151993
Strada Rafael 22Urgență U31920înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Raureanu 55Urgență U31927înainte de 1940S+P+3E+Ma01995
Strada Răspântiilor 292Urgență U31934înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Râșnov 32Neîncadrată1970înainte de 1977S+P+4E01993
Strada Reșița 1bloc 84Neîncadrată1970înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Ripiceni 22Clasa a III-a1976înainte de 1977S+P+10E+Eth.1952012
Strada Ripiceni 6bloc 92Neîncadrată1975înainte de 1977S+P+10E1101993
Strada Ripiceni 6corp A2Neîncadrată1974înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Ripiceni 6corp B2Neîncadrată1973înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Ritoride 145Urgență U11929înainte de 1940S+P+1E+Pod01993
Strada Robert Koch 85Urgență U31938înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Rodul Pământului 2bloc Pl3Clasa a II-a1960înainte de 1977Sp+P+3E482022
Strada Rodul Pământului 4bloc P23Clasa a II-a1960înainte de 1977Sp+P+3E482022
Strada Roma 81Clasa a II-a1923înainte de 1940S+P+2E31997
Strada Roma 17colț cu Intrarea Roma); fost nr. 21Clasa I1936-1937înainte de 1940D+P+2E+Pod42020
Strada Roma 211Neîncadrată1930înainte de 1940S+P+2E01996
Strada Roma 411Urgență U21927înainte de 1940S+P+1E+Ma31995
Strada Romulus 22Urgență U31932înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Romulus 62Urgență U31942înainte de 1977S+P+2E01993
Strada Romulus 162Urgență U11930înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Romulus 28corp A3Clasa I1930înainte de 1940S+P+3E+Ma81993
Strada Romulus 28corp B3Clasa a III-a1930înainte de 1940P01993
Strada Romulus 64corp A+B3Clasa a II-a1890înainte de 1940S+P+1E; S+P+1E41993
Strada Romulus 793Urgență U31935înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Romulus 83–853Urgență U21900înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Rondă 102Clasa I1900înainte de 1940S+P+2E+Ma31997
Strada Rondă 242Urgență U11930înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Rondă 40corp C1 înscris în C.F.nr.2203302Clasa I1910înainte de 1940S+P–2023
Strada Rotașului 4corp A+B+C1Urgență U21930înainte de 1940S+P+1E; S+P01993
Strada Rumeoara 252Urgență U21930înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Rumeoara 292Urgență U11908înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Rumeoara 302Urgență U31936înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Rumeoara 352Urgență U11925înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Rușețu 10bloc 166Urgență U31961înainte de 1977S+P+4E01993
Strada Sabinelor 90corp A+B+C5Clasa I1900înainte de 1940S+P+1E; S+P; S+P81993
Strada Sachelarie Visarion 82Urgență U31975înainte de 1977S+P+10E01994
Strada Salcâmilor 72Urgență U11901înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Salcâmilor 122Consolidată1936înainte de 1940S+P+4E+Ma101993
Strada Sapienței 15Clasa I1930înainte de 1940S+P+5E151995
Strada Sapienței 1A5Clasa I1936înainte de 1940S+P+3E51993
Strada Sapienței 2A5Clasa I1927înainte de 1940S+Ds+P+3E02023
Strada Sapienței 3corp A5Consolidată1920înainte de 1940S+P+3E+Ma01994
Strada Sapienței 65Urgență U21921înainte de 1940S+P+3E+Ma01995
Strada Sarmisegetuza 33Urgență U31878înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Sarmisegetuza 63Urgență U31883înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Sarmisegetuza 83Urgență U31910înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Săgeții 1corp A+B2Urgență U11885; 1905înainte de 1940S+P+2E+Ma; S+P01993
Strada Săgeții 52Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Săgeții 92Urgență U31931înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Scarlat Otulescu 45Urgență U31960înainte de 1977P+4E201995
Strada Scarlat Varnav 336Clasa I1927înainte de 1940P+1E42025
Strada Scărlătescu 261Urgență U11920înainte de 1940S+P01993
Strada Schitu Darvari 14A2Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+2E+Ma21997
Strada Semicercului 11Urgență U21919înainte de 1940S+P+4E+Ma181995
Strada Semicercului 21Urgență U31891înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Semilunei 42Urgență U11897înainte de 1940S+P01993
Strada Semilunei 72Urgență U31887înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Semilunei 82Clasa I1935înainte de 1940P+5E201999
Strada Sergent Turturică 1305Clasa I1940înainte de 1977P–2023
Strada Sevastopol 81Clasa a III-a1907înainte de 1940S+P+3E+Ma02006
Strada Sfânta Ecaterina 114Urgență U31911înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Sfânta Ecaterina 154Urgență U31929înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Sfânta Ecaterina 17corp A+B4Urgență U11904înainte de 1940S+P+2E; S+P+2E01993
Strada Sfânta Maria 18A1Urgență U31936înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Sfânta Maria 511Clasa a II-a1926înainte de 1940S+P+2E31997
Strada Sfânta Vineri 53Clasa I1933înainte de 1940S+P+4E+Ma122023
Strada Sfânta Vineri 73Clasa I4S+P+2E–2019
Strada Sfânta Vineri 103Urgență U11930înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Strada Sfântul Constantin 11Clasa a II-a1890înainte de 1940S+P+1E52024
Strada Sfântul Constantin 71Clasa I1920înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Sfântul Constantin 121Urgență U21893înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Sfântul Constantin 13–13A1Urgență U21918înainte de 1940S+P+2E01996
Strada Sfântul Constantin 14corp D1Urgență U31937înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Sfântul Constantin 221Urgență U31910înainte de 1940S+P+1E41993
Strada Sfântul Constantin 241Clasa a II-a1927înainte de 1940S+P+5E272000
Strada Sfântul Constantin 271Urgență U31935înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Sfântul Constantin 29A1Urgență U11930înainte de 1940S+P+2E01996
Strada Sfântul Constantin 30B1Urgență U31920înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Sfântul Constantin 30C1Urgență U31925înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Sfântul Constantin 311Clasa I1939înainte de 1940S+P+4E51994
Strada Sfântul Elefterie 85Urgență U11900înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Sfântul Elefterie 115Consolidată1936înainte de 1940P+4E+Ma101997
Strada Sfântul Elefterie 125Urgență U11932înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Sfântul Elefterie 145Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+2E+Ma121997
Strada Sfântul Elefterie 165Clasa a II-a1934înainte de 1940S+P+3E141997
Strada Sfântul Elefterie 39corp A+B+C5Urgență U11933; 1935înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Sfântul Niceta 5corp A2Urgență U11916înainte de 1940S+P+1E21993
Strada Sfântul Spiridon 22Urgență U21927înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Sfântul Spiridon 42Neîncadrată1936înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Sfântul Spiridon 82Urgență U31930înainte de 1940S+Ds+P+2E+Ma01995
Strada Sfântul Spiridon 122Urgență U31970înainte de 1977S+P+8E01993
Strada Sfântul Ștefan 42Clasa a II-a1937înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Sfântul Ștefan 142Urgență U11932înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Sfântul Ștefan 19corp A+B2Urgență U31925înainte de 1940DS+P+1E+Ma; S+P41993
Strada Sfinții Apostoli 11Clasa a II-a1897înainte de 1940S+P+2E111997
Strada Sfinții Apostoli 355Clasa I1939înainte de 1940S+P+3E81994
Strada Sfinții Apostoli 405Clasa a II-a1945înainte de 1977S+P+6E202002
Strada Sfinții Voievozi 171Urgență U21928înainte de 1940S+P+3E01995
Strada Sfinții Voievozi 291Clasa a II-a1940înainte de 1977S+P+4E+Ma291999
Strada Sfinții Voievozi 551Clasa a II-a1920înainte de 1940S+P+1E+Ma42016
Strada Sfinților 32Urgență U21928înainte de 1940S+P+4E01993
Strada Sfinților 42Clasa I1936înainte de 1940S+P+6E–2024
Strada Sfinților 82Urgență U21935înainte de 1940S+P+5E01993
Strada Sfinților 92Urgență U21910înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Sfinților 102Urgență U21938înainte de 1940S+P+6E01993
Strada Sfinților 11corp C2Categorie de urgență1920înainte de 1940P01993
Strada Sfinților 132Clasa I4S PARTIAL+P+1E52022
Strada Sibiu 41bloc S146Urgență U31974înainte de 1977S+P+10E01995
Strada Silfidelor 45Clasa a II-a1939înainte de 1940S+P+7E271999
Strada Silvestri Constantin 1fosta Strada Sfintii Apostoli; pe listă: Strada Constantintin Silvestri; fost nr. 844Clasa I1930înainte de 1940S+P+2E+Ma201994
Strada Silvestru 22Urgență U31934înainte de 1940S+P+3E01994
Strada Silvestru 92Urgență U11934înainte de 1940S+P+4E01993
Strada Silvestru 162Urgență U31910înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Silvestru 182Urgență U21939înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Silvestru 202Urgență U31925înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Silvestru 27–29corp A+B2Urgență U31925; 1938înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P+2E01993
Strada Silvestru 302Urgență U31936înainte de 1940S+P+3E01994
Strada Silvestru 672Urgență U31890înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Silvestru 732Clasa a III-a1936înainte de 1940S+P+1E42008
Strada Silvestru 792Consolidată1936înainte de 1940C1: S+Ds+1E+Mapartial C2: Ds+P02014
Strada Sipotul Fantanilor 51Clasa I1948înainte de 1977S+Ds+P+9E212022
Strada Slănic 23Consolidată1921înainte de 1940S+P+3E+Ma01993;1994
Strada Slănic 63Urgență U21900înainte de 1940S+P+2E+Pod01993
Strada Slănic 83Urgență U21850înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Slănic 123Urgență U21926înainte de 1940S+P+3E01994
Strada Slănic 14–183Urgență U21971înainte de 1977S+P+9E01994
Strada Slănic 20–223Urgență U11950înainte de 1977S+P+8E01993
Strada Slănic 243Urgență U31900înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Slănic 26corp B3Urgență U11900înainte de 1940S+P01993
Strada Slăvești 121Urgență U31934înainte de 1940S+P+1E+Ma01995
Strada Slobozia 324Clasa a II-a1920înainte de 1940Sp+P–2023
Strada Smârdan 53Urgență U21910înainte de 1940S+P+5E01993
Strada Smârdan 11corp A+B3Consolidată1905înainte de 1940S+P+7E01993
Strada Smârdan 133Urgență U11920înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Smârdan 153Urgență U11906înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Smârdan 163Urgență U31956înainte de 1977S+P+3E+Ma01994
Strada Smârdan 173Urgență U11910înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Smârdan 183Clasa a II-a1940înainte de 1977S+P+7E312020
Strada Smârdan 193Clasa a II-a1900înainte de 1940S+P+2E–2019
Strada Smârdan 203Urgență U11900înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Smârdan 213Urgență U11910înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Smârdan 23–253Urgență U11905înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Smârdan 263Clasa a III-a1910înainte de 1940S+P+1E+ Pod02025
Strada Smârdan 273Urgență U11906înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Smârdan 283Urgență U11900înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Smârdan 293Urgență U21890înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Smârdan 313Urgență U11890înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Smârdan 333Clasa a III-a1890înainte de 1940S+P+1E02024
Strada Smârdan 373Clasa I1900înainte de 1940S+P+3E+ Pod72023
Strada Smârdan 413Urgență U11884înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Smârdan 433Urgență U31905înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Soarelui 3–53Clasa a II-a1900înainte de 1940S+P+1E+Pod31993
Strada Sofia 181Clasa I1932înainte de 1940S+P+2E+Pod32021
Strada Soldat Ghiţă Şerban 14bloc 8C3Clasa a III-a1978după 1977S+P+10E+Eth2642024
Strada Someșului 81Urgență U31931înainte de 1940S+P01993
Strada Spătarul Nicolae Milescu 62Clasa a II-a1933înainte de 1940S+P+3E81997
Strada Spătarul Preda 5„Tesatoriile Reunite” S.A.; pe listă: Strada Spataru Preda; corp C15Clasa a II-a1938÷1939înainte de 1940S+P+1E02016
Strada Spătarul Preda 5„Tesatoriile Reunite” S.A.; pe listă: Strada Spataru Preda; corp C25Clasa a II-a1979÷1980după 1977P02016
Strada Spătarul Preda 5„Tesatoriile Reunite” S.A.; pe listă: Strada Spataru Preda; corp C65Clasa a II-a1976÷1977înainte de 1977P+1E02016
Strada Spătarul Preda 5„Tesatoriile Reunite” S.A.; pe listă: Strada Spataru Preda; corp C75Clasa a III-a1976înainte de 1977P+2E02016
Strada Spătarului 12Clasa I1935înainte de 1940P+6E171993
Strada Spătarului 1A2Clasa a II-a1942înainte de 1977S+P+7E151997
Strada Spătarului 6–6A2Clasa I1930înainte de 1940S+P+4E+Ma–2019
Strada Spătarului 82Urgență U31890înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Spătarului 92Neîncadrată1898înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Spătarului 17bis2Clasa I1939înainte de 19402S+P+6E72022
Strada Spătarului 27corp A+B2Urgență U31880înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P01993
Strada Spătarului 292Urgență U21937înainte de 1940S+P+3E01994
Strada Spătarului 322Urgență U21932înainte de 1940S+P+4E01993
Strada Spătarului 362Consolidată1933înainte de 1940S+P+3E+Ma111993
Strada Spătarului 372Urgență U11928înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Spătarului 442Urgență U31910înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Speranței 32Urgență U21930înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Speranței 52Urgență U21938înainte de 1940S+Ds+P+3E01995
Strada Speranței 132Clasa a II-a1940înainte de 1977S+P+5E+Ma111997
Strada Speranței 242Clasa I1940înainte de 1977S+P+6E112021
Strada Speranței 262Clasa a II-a1941înainte de 1977S+P+6E261997
Strada Speranței 272Consolidată1929înainte de 1940Ds+P+2E01993
Strada Speranței 462Clasa a III-a1930înainte de 1940S+P+1E22015
Strada Spineni 10corp A+B+C4Neîncadrată1912înainte de 1940S+P01993
Strada Spiru Haret 7A1Clasa a III-a1938înainte de 1940S+P+5E281999
Strada Spiru Haret 81Clasa a II-a1886înainte de 1940Ds+P+1E–2016
Strada Stanislav Cihoschi 71Urgență U31934înainte de 1940S+Ds+Mz+2E01995
Strada Stavropoleos 33Clasa a III-a1882înainte de 1940S+P+2E+3r02024
Strada Stavropoleos 53Clasa a III-a1898; 1900înainte de 1940S+P+2E; S+P+2E+Ma02010
Strada Stavropoleos 83Consolidată1897înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Stefan Capsa 8–105Urgență U21925înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Stefan Capsa 245Urgență U21933înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Stefan Luchian 32Clasa I1935înainte de 1940Ds+P+5E191993
Strada Stefan Luchian 72Urgență U31937înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Stefan Luchian 12C2Clasa I1933înainte de 1940S+P+4E+Ma111993
Strada Stefan Mihaileanu 22Urgență U31920înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Stefan Mihaileanu 72Consolidată1931înainte de 1940S+P+1E+Ma11997
Strada Stefan Mihaileanu 82Clasa I1940înainte de 1977S+P+2E61993
Strada Stefan Mihaileanu 11Acorp A2Clasa a II-a1939÷1940înainte de 1940S+P+1E+Ma42008
Strada Stefan Mihaileanu 11Bcorp B2Consolidată1940înainte de 1977S+P+Ma01993
Strada Stefan Mihaileanu 202Urgență U21931înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Stefan Mihaileanu 272Urgență U31947înainte de 1977S+P+6E01993
Strada Stefan Mihaileanu 312Urgență U31938înainte de 1940S+P+3E81997
Strada Stefan Mihaileanu 32B2Urgență U31936înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Stefan Mihaileanu 402Clasa a III-a1943înainte de 1977S+P+4E+Ma101997
Strada Stefan Nicolau 1–3bloc O23Clasa a II-a1960înainte de 1977Sp+P+3E312022
Strada Stefan Nicolau 5bloc Ol3Clasa a II-a1960înainte de 1977Sp+P+3E312022
Strada Stefan Nicolau 7bloc G113Clasa a II-a1958înainte de 1977S+P+2E182022
Strada Stefan Nicolau 13bloc LI3Clasa a II-a1958înainte de 1977S+P+3E352022
Strada Stefan Protopopescu 1bloc C61Clasa a II-a1962înainte de 1977S+P+11E02008
Strada Stefan Protopopescu 31Urgență U21963înainte de 1977S+P+11E481995
Strada Stefan Protopopescu 71Urgență U31962înainte de 1977S+P+12E01995
Strada Stefan Protopopescu 91Urgență U21963înainte de 1977S+P+11E01995
Strada Stefan Protopopescu 111Urgență U31962înainte de 1977S+P+11E01995
Strada Stefan Stoika 38colț cu Strada Iani Buzoiani; corp A+B; 151Urgență U31940; 1900înainte de 1940S+P+2E; S+P01993
Strada Stelea Spataru 63Urgență U31890înainte de 1940S+P01993
Strada Stelea Spataru 7corp A+B+C3Urgență U11936înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Stelea Spataru 103Urgență U31936înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Strada Stelea Spataru 10A3Urgență U21890înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Stelea Spataru 113Urgență U31879înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Stelea Spataru 123Clasa a II-a1906÷1910înainte de 1940Ds+P+1E+Ma02016
Strada Stelea Spataru 143Urgență U11940înainte de 1977S+P+1E01993
Strada Stelea Spataru 173Clasa I1937înainte de 1940S+P+6E522025
Strada Stelea Spataru 203Urgență U11880înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Stelea Spataru 213Urgență U31903înainte de 1940S+P01993
Strada Stelea Spataru 233Urgență U31903înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Stelian Mihale 1bloc Gl3Clasa a II-a1975înainte de 1977S+P+10E+Eteh1322022
Strada Stelian Mihale 3bloc 2; tr.I+II3Clasa a III-a1974înainte de 1977S tehnic+P+10E442013
Strada Stoian Militaru 53corp A4Urgență U11936înainte de 1940S+P+1E01996
Strada Străduinței 2bloc O44Neîncadrată1965înainte de 1977S+P+9E2401993;1995
Strada Străduinței 4bloc A54Urgență U31969înainte de 1977S+P+10E441995
Strada Străduinței 6bloc R54Clasa a II-a1964înainte de 1977S+P+9E822000
Strada Stupilor 3bloc A134Urgență U31965înainte de 1977S+P+10E01995
Strada Suvenir 102Urgență U31929înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Șelari 133Clasa a II-a1910înainte de 1940S+P+2E02016
Strada Șelari 153Urgență U11910înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Șelari 173Urgență U11890înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Șelari 183Urgență U11930înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Șelari 203Urgență U11896înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Șelari 223Clasa Iaprox.1882înainte de 1940S+P+3E+Ma–2024
Strada Șelari 243Urgență U11890înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Șepcari 93Urgență U21930înainte de 1940S+P+7E01993
Strada Șepcari 103Clasa I1890înainte de 1940S+P+3E21993
Strada Șepcari 12–143Consolidată1910înainte de 1940S+P+4E (2÷4 retrase)01993 2014
Strada Șepcari 163Consolidată1900înainte de 1940S+P+1E+Pod21993
Strada Șepcari 223Urgență U11890înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Știrbei Vodă 101Urgență U21935înainte de 1940S+P+2E01996
Strada Știrbei Vodă 161Clasa I1934înainte de 1940P+7E231994
Strada Știrbei Vodă 17corp A+B1Consolidată1936înainte de 1940P+8E581997
Strada Știrbei Vodă 201Clasa I1935înainte de 1940S+P+6E+Ma332001
Strada Știrbei Vodă 221Clasa I1936înainte de 1940D+P+2E+Ma62010
Strada Știrbei Vodă 231Clasa a II-a1941înainte de 1977S+P+7E+Ma251999
Strada Știrbei Vodă 29A1Urgență U21942înainte de 1977S+P+9E01995
Strada Știrbei Vodă 301Urgență U21900înainte de 1940S+P+2E01996
Strada Știrbei Vodă 381Urgență U11930înainte de 1940S+P+3E01995
Strada Știrbei Vodă 611Urgență U11930înainte de 1940S+P+3E01994
Strada Știrbei Vodă 681Urgență U21946înainte de 1977S+P+7E01996
Strada Știrbei Vodă 711Urgență U21928înainte de 1940S+P+3E+Ma61993
Strada Știrbei Vodă 921Clasa a III-a1936înainte de 1940S+P+4E111999
Strada Știrbei Vodă 961Neîncadrată1905înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Știrbei Vodă 122corp A+B1Clasa a II-a1920înainte de 1940S+P+1E ; S+P41993
Strada Știrbei Vodă 1261Clasa I1935înainte de 1940S+P+3E61994
Strada Știrbei Vodă 1291Clasa a II-a1929înainte de 1940S+P+3E81996
Strada Tache Gheorghe 13bloc 17; tr.I÷VIII4Clasa a II-a1965înainte de 1977S+P+9E3201996
Strada Tache Gheorghe 13bloc 144Urgență U21962înainte de 1977S+P+9E401995
Strada Tache Gheorghe 13bloc 164Neîncadrată1963înainte de 1977S+P+10E401996
Strada Tache Ionescu 11Urgență U21935înainte de 1940S+P+7E01993
Strada Tache Ionescu 21Clasa I1910înainte de 1940DS+P+3E+POD–2023
Strada Tache Ionescu 31Clasa I1935înainte de 1940S+P+9E191993
Strada Tache Ionescu 51Urgență U31935înainte de 1940S+P+5E+Ma01995
Strada Tache Ionescu 81Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+11E511998
Strada Tăbăcarilor 22corp A+B4Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E; S+P01993
Strada Tăbăcarilor 24corp A+B4Urgență U21900înainte de 1940S+P01993
Strada Tăbăcarilor 25corp A+B4Urgență U21930înainte de 1940S+P+1E; S+P01993
Strada Tăbăcarilor 27corp A+B4Urgență U31940înainte de 1977S+P01993
Strada Tăbăcarilor 304Urgență U21910înainte de 1940S+P01993
Strada Tăbăcarilor 33corp A+B4Urgență U21920înainte de 1940S+P01993
Strada Târgu Neamț 2bloc R76Clasa a II-a1971înainte de 1977S+P+10E882000
Strada Teheran 21–231Urgență U31962înainte de 1977S+P+2E01993
Strada Teiul Doamnei 22Urgență U31976înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Teiul Doamnei 922Urgență U31943înainte de 1977S+P+3E01994
Strada Teiul Doamnei 96corp A+B2Urgență U31937înainte de 1940S+P+1E; S+P+1E01993
Strada Teiul Doamnei 982Urgență U31945înainte de 1977S+P+2E01993
Strada Teiul Doamnei 1082Neîncadrată1974înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Teleajen 422Clasa a II-a1967înainte de 1977S+P+3E01993
Strada Teleajen 72corp A+B2Clasa a II-a1924; 1935înainte de 1940S+P+1E; S+P+1E+Ma61993
Strada Temișana 71Urgență U11924înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Teodorescu G. Dem 20B3Urgență U11941înainte de 1977S+P+4E01994
Strada Teodosie Rudeanu 701Clasa a II-a1914înainte de 1940S+P+1E11997
Strada Termopile 22Neîncadrată1910înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Theodor D. Speranția 14A3Urgență U31938înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Thoma Ionescu 65Urgență U11933înainte de 1940S+P+2E+Ma01995
Strada Thoma Ionescu 165Urgență U21933înainte de 1940S+P+1E+Ma; S+P+1E01993
Strada Thomas Masaryk 62Neîncadrată1935înainte de 1940S+P01993
Strada Thomas Masaryk 92Clasa a III-a1931înainte de 1940S+P+3E+Ma192009
Strada Thomas Masaryk 11ACorp C12Clasa I1924înainte de 1940Sp+P+1Ep–2022
Strada Titu Maiorescu 162Clasa I1925înainte de 1940S+P+3E82025
Strada Toamnei 82Clasa a II-a1942înainte de 1977S+P+5E272007
Strada Toamnei 292Urgență U21958înainte de 1977S+P+4E+Ma01993
Strada Toamnei 30corp A+B2Urgență U21928; 1890înainte de 1940S+P+2E; S+P01993
Strada Toamnei 452Urgență U21920înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Toamnei 48A2Urgență U21935înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Toamnei 56–582Clasa a II-a1922înainte de 1940S+P+2E+Pod41993
Strada Toamnei 892Urgență U31963înainte de 1977S+P+4E01995
Strada Toamnei 1192Urgență U21932înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Toamnei 1212Clasa a IV-a1933înainte de 1940S+P+1E+Ma32019
Strada Toamnei 1252Clasa a II-a1921înainte de 1940S+P+3E51993
Strada Toma Caragiu 3bloc Colonadelor; tronson 1+2+33Clasa a III-a1979după 19772S+P+7E+8R+Eth; 2S+P+9E+Eth; 2S+P+9E+10R852016
Strada Traian 54corp A3Urgență U21920înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Traian 712Urgență U20S+P+1E01993
Strada Traian 77–793Clasa a III-a1968înainte de 1977S+P+8E471997
Strada Traian 1612Urgență U21940înainte de 1977S+P+4E01993
Strada Traian 1812Urgență U21928înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Traian 1832Urgență U21926înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Traian 1872Urgență U21938înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Traian 2022Urgență U21910înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Traian 2062Urgență U21940înainte de 1977S+P+6E01994
Strada Traian 2182Urgență U31912înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Traian 2222Urgență U21942înainte de 1977S+P+4E+Ma01993
Strada Traian 2542Urgență U31938-1940înainte de 1940S+P+3E+Ma01993
Strada Traian Vasile 651Urgență U21938înainte de 1940S+Ds+P+2E61993
Strada Traian Vasile 711Urgență U31939înainte de 1940S+P+1E61993
Strada Transilvaniei 281Urgență U31900înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Transilvaniei 441Clasa a III-a1946înainte de 1977S+P+4E+Pod162002
Strada Trei Scaune 152Clasa a II-a1937înainte de 1940S+P+Ma11997
Strada Trei Scaune 272Urgență U21942înainte de 1977S+P+1E+Ma01994
Strada Tudor Arghezi 112Urgență U31946înainte de 1977S+P+7E251993
Strada Tudor Arghezi 122Urgență U21935înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Tudor Arghezi 162Urgență U21934înainte de 1940S+P+6E01993
Strada Tudor Arghezi 172Urgență U21951înainte de 1977S+P+4E01993
Strada Tudor Arghezi 192Urgență U31910înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Tudor Arghezi 232Clasa a II-a1890înainte de 1940S+P+2E01995
Strada Tudor Arghezi 242Urgență U31922înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Tudor Arghezi 252Urgență U11911înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Tudor Arghezi 26colț cu Strada Batiste; fost nr. 172Clasa I1939înainte de 1940S+P+4E+4Er+Eth762025
Strada Tudor Arghezi 322Clasa a II-a1936înainte de 1940P+Mz+7+Ma; P+Mz+8+Ma481999
Strada Tudor Arghezi 542Clasa I1924înainte de 1940S+P+7E191996
Strada Tudor Ion 2bloc 73Clasa a II-a1969înainte de 1977S+P+10E+Eteh1092022
Strada Tudor Vianu 331Urgență U21930înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Tunari 62Clasa I1940înainte de 1977S+P+7E232022
Strada Tunari 452Urgență U31934înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Tunari 732Urgență U21938înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Tunari 812Urgență U21938înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Tunari 832Urgență U31936înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Tunari 872Urgență U21938înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Turnu Măgurele 11bloc A164Neîncadrată1967înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Turnu Măgurele 15bloc A174Neîncadrată1967înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Turnu Măgurele 23bloc A144Neîncadrată1967înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Turturelelor 26–26A3Urgență U21930înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Țepeș Vodă 162Urgență U31936înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Țepeș Vodă 442Clasa a II-a&lt; 1963înainte de 1977Sp+P+E(parțial)+Pod22022
Strada Țepeș Vodă 722Urgență U31937înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Țepeș Vodă 782Urgență U31937înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Țepeș Vodă 84corp A2Clasa a II-a1930înainte de 1940Sp+P+M–2025
Strada Țepeș Vodă 84CORP B+C2Clasa I1930înainte de 1940S+P+2E+M;P52025
Strada Țepeș Vodă 146C2Urgență U31927înainte de 1940S+P+1E; S+P+1E01993
Strada Țincani 106Clasa a III-a1965înainte de 1977S+P+4E1002002
Strada Uioara 3bloc M24Clasa a III-a1973înainte de 1977S+P+10E2802017
Strada Unitatii 523Urgență U21930înainte de 1940S+P01993
Strada Valeriu Braniște 233Clasa a II-a1928înainte de 1940S+P+2E+Ma101997
Strada Valeriu Braniște 38corp B+C+D+E3Urgență U31940înainte de 1977S+P01993
Strada Valeriu Braniște 54–56corp A+B3Clasa a IV-a1969înainte de 1977S+P+4E; S+P+4E201997
Strada Valeriu Braniște 60A3Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+3E81997
Strada Vaselor 232Urgență U30S+P+1E01993
Strada Vaselor 24corp A+B+C+D2Urgență U31930înainte de 1940S+P; S+P+1E;01993
Strada Vaselor 302Urgență U11934înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Vaselor 382Clasa I1913înainte de 1940S+P+2E+Ma91993
Strada Vaselor 442Clasa I1928înainte de 1940S+P+3E541993
Strada Vasile Alecsandri 51Clasa a II-a1930înainte de 1940Sp+P+2E+Ma–2018
Strada Vasile Conta 3–5corp A+B+C2Clasa a II-a1940înainte de 1977S+P+5E+Ma991997
Strada Vasile Conta 62Urgență U21900înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Vasile Conta 7–9corp D+E+F2Clasa I1941înainte de 1977S+P+9–10E992024
Strada Vasile Conta 142Clasa a II-a1920înainte de 1940S+P+1E71993
Strada Vasile Conta 172Clasa a III-a1915înainte de 1940S+P+1E+Ma02025
Strada Vasile Conta 192Urgență U21949-1950înainte de 1977S+P+5E01993
Strada Vasile Cristescu 11corp A+B+C2Urgență U11925înainte de 1940S+P+2E+Ma; S+P;01993
Strada Vasile Lascăr 62Clasa I1936înainte de 1940S+P+7E+Ma92022
Strada Vasile Lascăr 82Clasa a II-a1935înainte de 1940S+Ds+P+5E+Ma02009
Strada Vasile Lascăr 102Clasa a II-a1925înainte de 1940S+P+4E+Ma101993
Strada Vasile Lascăr 112Neîncadrată1902înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Vasile Lascăr 182Clasa I1935înainte de 1940S+P+6E351993
Strada Vasile Lascăr 202Neîncadrată1893înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Vasile Lascăr 212Urgență U21937înainte de 1940S+P+8E01993
Strada Vasile Lascăr 23–252Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+8E641997
Strada Vasile Lascăr 242Urgență U31920înainte de 1940S+P+4E01993
Strada Vasile Lascăr 26–282Clasa I1937înainte de 1940P+6E281993
Strada Vasile Lascăr 332Clasa a III-a1935;1979înainte de 1940S+P+8E01998
Strada Vasile Lascăr 352Urgență U11946înainte de 1977S+P+Mz+7E01993
Strada Vasile Lascăr 462Clasa a II-a1947înainte de 1977S+P+8E+Ma142002
Strada Vasile Lascăr 47–49A+B; Corp2Clasa I1930înainte de 1940S+P+E ; S+P+2E–2023
Strada Vasile Lascăr 48–502Urgență U21935înainte de 1940S+P+8E01993
Strada Vasile Lascăr 552Neîncadrată1911înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Vasile Lascăr 682Urgență U31932înainte de 1940S+P+4E01993
Strada Vasile Lascăr 71corp B+C2Urgență U31935; 1910înainte de 1940S+P+3E; S+P01993
Strada Vasile Lascăr 772Urgență U21936înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Vasile Lascăr 792Urgență U31935înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Vasile Lascăr 802Urgență U31935înainte de 1940S+P+2E+Ma51995
Strada Vasile Lascăr 812Urgență U21930înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Vasile Lascăr 1002Clasa a II-a1938înainte de 1940S+P+5E+Ma222017
Strada Vasile Lascăr 1112Clasa a II-a1936înainte de 1940S+P+3E+Ma171993
Strada Vasile Lascăr 1232Clasa a II-a1930înainte de 1940S+P+2E+M72024
Strada Vasile Lucaciu 4corp B+C3Clasa a II-a1900înainte de 1940S+P+1E+Ma31993
Strada Vasile Lucaciu 4corp A3Urgență U31900înainte de 1940S+P11993
Strada Vasile Lucaciu 153Clasa I1930înainte de 1940S+P+2E+Ma31993
Strada Vasile Lucaciu 183Clasa I1934înainte de 1940S+P+3E61993
Strada Vasile Lucaciu 27pe listă: Strada Vasiole Lucaciu3Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+3E92022
Strada Vasile Lucaciu 31–333Urgență U21933înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Strada Vasile Lucaciu 773Urgență U21930înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Vasile Lucaciu 883Urgență U21927înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Vasile Lucaciu 90corp A+B3Clasa I1930înainte de 1940S+P+1; S+P+2E+Ma61993
Strada Vasile Lucaciu 1013Clasa a II-a1940înainte de 1977S+P+3E131994
Strada Vasile Paun 55Consolidată1930înainte de 1940S+P+5E+Ma121995
Strada Vasile Pârvan 2–41Clasa I1926înainte de 1940S PARTIAL+P+Ma32019
Strada Vasile Pârvan 141Urgență U31935înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Vasile Stroescu 62Consolidată1938înainte de 1940Spartial+P+3E+Pod42017
Strada Vasile Stroescu 82Urgență U11934înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Vasile Stroescu 182Urgență U21930înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Vasile Toneanu 173Urgență U21933înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Vânători 15Urgență U21934înainte de 1940S+P+8E01995
Strada Vânători 1A5Clasa I1936înainte de 1940S+P+5E+Ms.172025
Strada Vânători 3–3A5Clasa I1891înainte de 1940S+P+3E+Ma191995
Strada Vânători 175Clasa I1938înainte de 1940P+5E81995
Strada Veronica Micle 251Urgență U31930înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Verzișori 354Urgență U31930înainte de 1940S+P01993
Strada Verzișori 46corp A+B+C4Urgență U21920înainte de 1940S+P; S+P+Ma; S+P01993
Strada Vespasian 541Urgență U11939înainte de 1940S+P+4E01994
Strada Veteranilor 1–5bloc 76Neîncadrată1960înainte de 1977S+P+9 10E01993
Strada Victor Babes 75Clasa a II-a1940înainte de 1977S+P+2E+Ma71997
Strada Victor Babes 125Urgență U11927;1930înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Viesparilor 262Consolidată1935înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Viesparilor 292Urgență U21938înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Viișoarei 21Clasa a II-a1932înainte de 1940S+P+2E+Ma121997
Strada Viitorului 10–122Urgență U31925înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Viitorului 26A2Urgență U31912înainte de 1940S+P+2E+Ma01994
Strada Viitorului 332Clasa I1920înainte de 1940S+P+1E+Ma52025
Strada Viitorului 702Urgență U31920înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Viitorului 1072Clasa a II-a1935înainte de 1940S+P+2E+Ma61997
Strada Viitorului 1142Clasa I1930înainte de 1940S+P+3E51993
Strada Viitorului 1162Clasa I1920înainte de 1940S+P+2E+Ma51993
Strada Viitorului 117–1192Urgență U11938înainte de 1940S+P+3E01993
Strada Viitorului 138corp A+B2Clasa I1935înainte de 1940S+P+2E; P61993
Strada Viitorului 157–1592Urgență U31938înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Visarion 31Clasa a II-a1928înainte de 1940S+P+2E+Ma91997
Strada Visarion 131Clasa a III-a1932înainte de 1940S+P+5E02020
Strada Visarion 151Neîncadrată1914înainte de 1940S+P+2E01996
Strada Visarion 191Urgență U31934înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Visarion 251Urgență U31910înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Vistierilor 15Urgență U21934; 1935înainte de 1940S+P+2E01993
Strada Vișinilor 2A2Urgență U11935înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Vișinilor 32Clasa a III-a1936înainte de 1940S+P+1E32012
Strada Vișinilor 13corp A+B+C2Clasa I1930înainte de 1940S+P+2;S+P+3+M141993
Strada Vitejescu 9corp A+B4Clasa a II-a1941înainte de 1977S+P+2E+M02026
Strada Vitejescu 164Urgență U21940înainte de 1977S+P;S+P+1E01993
Strada Voroneț 22bloc 33Clasa a II-a1970înainte de 1977Sp+P+2E362022
Strada Vulturilor 4corp A1+A2+B3Urgență U21910înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Vulturilor 25corp A+B+C3Clasa a II-a1945-1946înainte de 1977P+6E202024
Strada Vulturilor 38corp A3Clasa a III-a1900înainte de 1940S+P+1E+Ma02009
Strada Vulturilor 483Clasa a II-a1939înainte de 1940S+P+2E+Ma81997
Strada Vulturilor 513Urgență U21936înainte de 1940S+P+3E01996
Strada Vulturilor 55corp A+B3Urgență U31890înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Washington 21Clasa a II-a1945înainte de 1977S+P+4E+Ma131996
Strada Washington 41Clasa a II-a1945înainte de 1977S+P+2E51995
Strada Washington 171Clasa I1925înainte de 1940S+P+2E+Ma151996
Strada Washington Nr. 5corp B1Categorie de urgență1933înainte de 1940S + P + 2E+Ms01994
Strada Witting 26pe listă: Strada Witing1Urgență U21934înainte de 1940S+P+2E01994
Strada Witting 42pe listă: Strada Witing1Urgență U21930înainte de 1940S+P+4E01994
Strada Zablovschi 211Neîncadrată1912înainte de 1940S+P+1E01993
Strada Zambila Ionita 1bloc 33B2Urgență U21974înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Zambila Ionita 3bloc 332Urgență U21975înainte de 1977S+P+10E01993
Strada Zării 115Urgență U11940înainte de 1977S+P+1E01993
Strada Zborului 13Clasa a III-a1930înainte de 1940S+P+3E+pod82022
Strada Zece Mese 6A2Urgență U11935înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Zece Mese 122Clasa I1934înainte de 1940S+P+3E111993
Strada Zece Mese 212Clasa I1940înainte de 1977S+P+2E+Ma51993
Strada Zefirului 32Urgență U31912înainte de 1940S+P01993
Strada Zefirului 3A2Neîncadrată1939înainte de 1940–01994
Strada Zefirului 112Urgență U31928înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Strada Zefirului 192Urgență U31928înainte de 1940S+P+1E+Ma01993
Strada Zemeș 3bloc M29A3Clasa a II-a1975înainte de 1977S+P+10E+Eteh1622022
Șoseaua Alexandriei 76bloc PC85Urgență U31975înainte de 1977S+P+11E01993
Șoseaua Andronache 1052Neîncadrată–S+P01997
Șoseaua Chitilei 731Clasa I1935înainte de 1940S+P+1E21993
Șoseaua Colentina 1bloc 342Neîncadrată1972înainte de 1977S+P+10E3201991
Șoseaua Colentina 5bloc R272Clasa a II-a1969înainte de 1977S+P+10E882000
Șoseaua Colentina 7bloc OD402Clasa a II-a1968înainte de 1977S+P+10E442000
Șoseaua Colentina 8bloc S52Urgență U31967înainte de 1977S+P+10E01993
Șoseaua Colentina 9bloc OD562Clasa a II-a1968înainte de 1977S+P+10E442000
Șoseaua Colentina 11bloc R262Clasa a II-a1969înainte de 1977S+P+10E881993;2000
Șoseaua Colentina 21bloc R242Clasa a II-a1969înainte de 1977S+P+10E882000
Șoseaua Colentina 23Bbloc 1B – IRTA2Clasa a IV-a1977după 1977S+P+11E552010
Șoseaua Colentina 31bloc R482Clasa a II-a1969înainte de 1977S+P+10E882000
Șoseaua Colentina 33bloc OD422Clasa a II-a1970înainte de 1977S+P+10E442000
Șoseaua Colentina 37bloc OD432Urgență U31968înainte de 1977S+P+10E441993
Șoseaua Colentina 39bloc R142Clasa a III-a1969înainte de 1977S+P+10E882019
Șoseaua Colentina 51bloc R112Urgență U11962înainte de 1977S+P+10E881993
Șoseaua Colentina 81bloc 842Neîncadrată1982după 1977S+P+10–11E01993
Șoseaua Colentina 95bloc 932Neîncadrată1977după 1977P+1001993
Șoseaua Cotroceni 96Urgență U21922înainte de 1940S+P+4E+Ma01995
Șoseaua Cotroceni 186Urgență U21925înainte de 1940S+P+4E+Ma01995
Șoseaua Cotroceni 32corp B6Clasa a II-a1936 - 1937înainte de 1940S+P+1E–2017
Șoseaua Fundeni 2bloc 11B2Urgență U31975înainte de 1977S+P+14E01995
Șoseaua Giurgiului 38corp A4Clasa I1937înainte de 1940S+P+2E81993
Șoseaua Giurgiului 72–86bloc B4Clasa a III-a1964înainte de 1977S+P+8E+Eth2162017
Șoseaua Giurgiului 120Abloc 134Clasa a II-a1963înainte de 1977S+P+16E3691993;2000
Șoseaua Giurgiului 126bloc 74Clasa a III-a1962înainte de 1977S+P+7E+Eth2562016
Șoseaua Giurgiului 2204Urgență U31938înainte de 1940S+P01993
Șoseaua Iancului 39bloc 103A2Urgență U31977după 1977S+P+9 – 10E01993
Șoseaua Iancului 47bloc 102C2Urgență U31976înainte de 1977S+P+10E01993
Șoseaua Iancului 53bloc 102B2Urgență U31977după 1977S+P+10 – 11E01993
Șoseaua Iancului 57bloc 101B2Neîncadrată1978după 1977S+P+8E01993
Șoseaua Iancului 59bloc 101A2Neîncadrată1979după 1977S+P+10E01993
Șoseaua Iancului 128bloc G2Urgență U31978după 1977S+P+10E01993
Șoseaua Mihai Bravu 29bloc P32Urgență U31963înainte de 1977S+P+10E01993
Șoseaua Mihai Bravu 372Urgență U31963înainte de 1977S+P+10E01993
Șoseaua Mihai Bravu 42–622Urgență U31964înainte de 1977S+P+10E01993
Șoseaua Mihai Bravu 57–652Urgență U31960înainte de 1977S+P+9E01993
Șoseaua Mihai Bravu 64–882Urgență U31964înainte de 1977S+P+10E01993
Șoseaua Mihai Bravu 67–732Urgență U31960înainte de 1977S+P+8–9E01993
Șoseaua Mihai Bravu 75–83bloc C17; sc.A+B+C2Clasa a III-a1961înainte de 1977S+P+9E02009
Șoseaua Mihai Bravu 85–932Urgență U31960înainte de 1977S+P+8–9E01993
Șoseaua Mihai Bravu 90–96bloc D17; tr.A+B+C2Clasa a II-a1963înainte de 1977S+P+10E1472015
Șoseaua Mihai Bravu 98–106bloc D16, corp A2Urgență U11963înainte de 1977S+P+10E01993
Șoseaua Mihai Bravu 98–106sector 2, tronsoanele B și C2Clasa a II-a1963înainte de 1977S+P+10E02015
Șoseaua Mihai Bravu 107–1192Clasa a II-a1963înainte de 1977S+P+10E2692001
Șoseaua Mihai Bravu 1252Neîncadrată–S+P+9E01995
Șoseaua Mihai Bravu 147–169bloc D52Clasa I1960înainte de 1977S+P+8E+9Er2282022
Șoseaua Mihai Bravu 293bloc 123Clasa a II-a1977după 1977S+P+10E882022
Șoseaua Mihai Bravu 296bloc 73Clasa a II-a1973înainte de 1977S+P+10+Eteh1202022
Șoseaua Mihai Bravu 301bloc 183Clasa a III-a1978după 1977S+P+13E+Eteh832023
Șoseaua Nicolae Titulescu 48corp A1Neîncadrată–S+P+201993
Șoseaua Nicolae Titulescu 561Urgență U31920înainte de 1940S+P+1E01993
Șoseaua Nicolae Titulescu 80bloc 1A1Neîncadrată1975înainte de 1977S+P+12E01995
Șoseaua Nicolae Titulescu 88corp A1Urgență U31936înainte de 1940S+P+3E01993
Șoseaua Olteniței 49bloc 74Urgență U21964înainte de 1977S+P+9E401996
Șoseaua Olteniței 55bloc 24Urgență U31962înainte de 1977S+P+9E1441996
Șoseaua Olteniței 57bloc 84Urgență U21963înainte de 1977S+P+9E401996
Șoseaua Olteniței 65bloc 94Urgență U21963înainte de 1977S+P+9E401996
Șoseaua Olteniței 69bloc 44Urgență U31962înainte de 1977S+P+9E1441996
Șoseaua Olteniței 81bloc 64Urgență U31962înainte de 1977S+P+9E1441996
Șoseaua Olteniței 83bloc 124Clasa a III-a1963înainte de 1977S+P+9E402011
Șoseaua Panduri 105Urgență U21933; 1938înainte de 1940S+P+2E+Ma01993
Șoseaua Panduri 245Urgență U31926înainte de 1940S+P01993
Șoseaua Panduri 305Clasa I1920înainte de 1940S+P+2E+Ma42025
Șoseaua Panduri 365Clasa I1938înainte de 1940S+P+4E112022
Șoseaua Panduri 90Universitatea Bucuresti – Facultatea de Chimie; corp A5Clasa I1862÷1926înainte de 1940Ds+P+1E+Ma02015
Șoseaua Pantelimon 332Urgență U21914înainte de 1940S+P+1E01993
Șoseaua Pantelimon 144bloc 102A2Urgență U31977după 1977S+P+10 – 11E01993
Șoseaua Pantelimon 235bloc 672Clasa a II-a1976înainte de 1977S+P+14E1782000
Șoseaua Pantelimon 237bloc 652Urgență U31976înainte de 1977S+P+10E01993
Șoseaua Pantelimon 247bloc 542Clasa a III-a1979după 1977S+P+Mz+18E1022013
Șoseaua Pantelimon 254tronson I+II+III2Urgență U31974înainte de 1977S+P+11 – 12E1691995
Șoseaua Pantelimon 285Abloc 11A2Urgență U31976înainte de 1977S+P+9 11E–1993
Șoseaua Pantelimon 286bloc 412Urgență U31972înainte de 1977S+P+10E01993
Șoseaua Pantelimon 287bloc 102Clasa a III-a1973-1975înainte de 1977S+P+10E1602025
Șoseaua Pantelimon 330bloc 312Urgență U21974înainte de 1977S+P+10E01993
Șoseaua Pantelimon 332bloc 322Urgență U21974înainte de 1977S+P+10E01993
Șoseaua Pantelimon 334bloc 302Urgență U21974înainte de 1977S+P+10E01993
Șoseaua Pantelimon 354bloc 22Urgență U31974înainte de 1977S+P+10E3201993;1995
Șoseaua Pavel Dimitrievici Kiseleff 221Clasa a III-a1961înainte de 1977S+P+2E91997
Șoseaua Pavel Dimitrievici Kiseleff 35–371Urgență U21930înainte de 1940S+P+Ma01993
Șoseaua Ștefan cel Mare 52Clasa a II-a1962înainte de 1977S+P+8E1341997
Șoseaua Ștefan cel Mare 152Clasa a III-a1961înainte de 1977S+P+8E1962019
Șoseaua Ștefan cel Mare 172Urgență U21960înainte de 1977S+P+7E01993
Șoseaua Ștefan cel Mare 182Clasa a II-a1957înainte de 1977S+P+6E212020
Șoseaua Ștefan cel Mare 202Clasa a II-a1936înainte de 1940P+3E62010
Șoseaua Ștefan cel Mare 232Urgență U21959înainte de 1977S+P+6E01993
Șoseaua Ștefan cel Mare 252Urgență U11962înainte de 1977S+P+9E1141993
Șoseaua Ștefan cel Mare 272Clasa a II-a1960înainte de 1977S+P+6E492000
Șoseaua Ștefan cel Mare 29bloc 29; tronson A; sc A+B2Urgență U21962înainte de 1977S+P+9E01993
Șoseaua Ștefan cel Mare 31bloc 29; tronson D- de capat; scara 52Clasa I1963înainte de 1977S+P+9E331993; 1997
Șoseaua Ștefan cel Mare 31bloc 29; tronson B+C; sc 1; 2 ;3 ;42Urgență U21962înainte de 1977S+P+9E–1993
Șoseaua Ștefan cel Mare 33bloc 30; tronson 2; scara 32Consolidată1963înainte de 1977S+P+9E1692016
Șoseaua Ștefan cel Mare 33bloc 30; tronson 1(sc.1 și 2; sc.4 și 5; +tronson 32Urgență U11963înainte de 1977S+P+9E–1993;
Șoseaua Ștefan cel Mare 352Urgență U31961înainte de 1977S+P+9E1901995
Șoseaua Ștefan cel Mare 372Urgență U21957înainte de 1977S+P+6E01993
Șoseaua Ștefan cel Mare 402Urgență U21965înainte de 1977S+P+6E01993
Șoseaua Ștefan cel Mare 422Clasa a II-a1960înainte de 1977S+P+6E242001
Șoseaua Vergului 11bloc H12Urgență U31975înainte de 1977S+P+11E01993
Șoseaua Vergului 13bloc H22Urgență U31978după 1977S+P+10E01993
Șoseaua Vergului 67bloc 15D2Clasa a III-a1977după 1977S+P+18E982012
Șoseaua Viilor 945Urgență U31924înainte de 1940S+P+3E01993
Șoseaua Viilor 95bloc 1025Clasa a II-a1962înainte de 1977S+P+7E1922001
Șoseaua Viilor 965Clasa a III-a1926înainte de 1940S+P+3E242017

Ce poți face, oricare ar fi clasa blocului

Pregătirea casei și a familiei și ce acoperă asigurările locuinței, explicate pe rând.

  • Ce faci în caz de cutremur

    Pregătire

    Informații de siguranță în caz de cutremur: cum pregătești casa și rucsacul de urgență, ce faci când începe mișcarea și ce verifici după.

  • Rucsacul de urgență

    Pregătire

    Lista DSU pentru rucsacul de urgență: apă 4 litri de persoană pe zi, mâncare pentru trei zile, lanternă, radio, trusă de prim ajutor, acte și bani.

  • Asigurarea PAD obligatorie

    Asigurare

    Asigurarea PAD e obligatorie pentru orice locuință: 130 de lei pe an la tipul A, 50 de lei la tipul B. Ce acoperă, cum o verifici și cum anunți dauna.

  • Asigurarea facultativă a locuinței

    Asigurare

    Asigurarea facultativă acoperă ce lasă PAD deoparte: valoarea peste 100.000 de lei, bunurile din casă și alte riscuri. Cum citești polița și compari oferte.

Despre date

Lista vine de la Administrația Municipală pentru Consolidarea Clădirilor cu Risc Seismic București (AMCCRS), care o publică pe amccrs-pmb.ro. Am preluat-o pe 15 octombrie 2026 („Lista Cladiri 2026”, 2.798 de rânduri; cea mai nouă expertiză este din 2026) și verificăm sursa în fiecare trimestru. Datele sunt reproduse fără a le schimba sensul, cu sursa și data, cum cere Legea nr. 109/2007 privind reutilizarea informațiilor din instituțiile publice.

Am pus fiecare adresă pe hartă cu Nominatim, din datele OpenStreetMap (© contribuitorii OpenStreetMap, licența ODbL). Unde nu am găsit numărul, punctul stă pe stradă, nu pe clădire. Nu facem evaluări ale clădirilor: pentru o clădire anume, expertiza tehnică o are asociația de proprietari, iar AMCCRS eliberează la cerere o copie.

Descarcă lista cu coordonate (CSV) · Raportează o greșeală: dacă un rând nu se potrivește cu expertiza clădirii tale sau punctul e greșit, scrie-ne și corectăm după ce verificăm la sursă.